Zlatan Ibrahimović je v 56. minuti Barcelono popeljal v vodstvo. Foto: Reuters
Cristiano Ronaldo.
Cristiano Ronaldo je v 20. minuti zapravil najlepšo priložnost za Real. Foto: Reuters
Keita, Busquets in Higuain.
Takole sta v eni izmed akcij Seydou Keita (levo) in Sergio Busquets v sendvič stisnila napadalca Gonzala Higuaina. Foto: Reuters
Iker Casillas.
Iker Casillas je v 38. minuti takole ubranil strel Andresa Inieste. Foto: Reuters
Pique in Kaka.
Kaka je domači obrambi, še posebej v 1. polčasu, povzročal nemalo preglavic. Foto: Reuters
Lionel Messi.
Lionel Messi je imel po zadnjem sodnikovem žvižgu veliko razlogov za dobro voljo. Foto: Reuters
Sergio Agüero.
Sergio Agüero je bil na tekmi z Espanyolom zelo razigran. Vknjižil je dve podaji in dva zadetka. Foto: EPA
Ibrahimović junak el clasica

Katalonski velikan je tako dobil 159. ligaški derbi (tretji zapored) in vknjižil še 47. domačo zmago nad madridskim Realom. Prav tako pa je "blaugrana" še edina ekipa, ki v letošnji sezoni v najelitnejšem španskem nogometnem prvenstvu še ni okusila grenkobe poraza.

Ronaldo zapravil izjemno priložnost
Derbi vseh derbijev se je začel relativno mirno, čeprav sta že v uvodnih minutah obe strani pokazali željo po zadetku. V 7. minuti je Marcelo žogo poslal krepko čez gol, nekaj trenutkov kasneje pa sta gostujoči obrambi zapretila Lionel Messi in Thierry Henry. Izjemno priložnost je nato v 20. minuti, po fantastičnem prodoru Kakaja, zapravil Cristiano Ronaldo, ki je povsem neovirano sprožil proti vratom, a naravnost v vratarja Victorja Valdesa. Slednji je bil v novo obrambo prisiljen že minuto pozneje, ko je proti golu stekel Kaka.

Barca dvakrat v dveh minutah
Po manjši nadvladi Reala so vse bolj začeli na vrata Ikerja Casillasa pritiskati tudi domači. Še najbolj vroče je bilo v 37. in 38. minuti, ko sta se priložnosti ponudili Henryju in Andresu Iniesti. Prvi je gostujočega vratarja prisilil v pametno obrambo, ko je nenamerno predložek poslal proti vratom, drugi pa je z leve strani nevarno sprožil, a je tudi tokrat dvoboj dobil Casillas. Napeto vzdušje je proti koncu polčasa vplivalo tudi na nogometaše, ki so postajali vse bolj nestrpni. Po Alvaru Arbeloi je v 40. minuti porumenel še Raul Albiol.

Ibrahimović že takoj po vstopu v igro
Švedski reprezentant Zlatan Ibrahimović, ki je v 6. minuti nadaljevanja zamenjal Henryja, se je že nekaj minut pozneje veselil svojega prvega zadetka v "El Clasicu". Po natančnem predložku Daniela Alvesa z desne je 28-letnik brez težav iz neposredne bližine premagal Casillasa in rdeče-modre popeljal v vodstvo. Pozneje se je zelo lepa priložnost ponudila tudi branilcu Gerardu Piqueju, ki pa je z glavo meril nenatančno.

Po dobri uri igre brez Ronalda in Busquetsa
V 62. minuti je glavni sodnik domačemu vezistu Sergiu Busquetsu pokazal še drugi rumeni karton (prvega si je Španec prislužil v prvem polčasu po prekršku nad Ronaldom) zaradi igranja z roko in ga posledično tudi izključil. Zaradi tega je Pep Guardiola iz igre potegnil Seydouja Keitaja in ga nadomestil z Yayo Tourejem. Za šok privržencev Reala pa je v prvi vrsti poskrbel kar trener Manuel Pellegrini, ki je v 66. minuti Ronalda zamenjal s Karimom Benzemajem. Po vsej verjetnosti Ronaldo zaradi dolgotrajne poškodbe še ni bil povsem nared.

Vroča končnica in nova izključitev
Po izključitvi Busquetsa so se nogometaši Barcelone povlekli malce nazaj in upali predvsem na protinapade. Madridčani so domače pritisnili na svojo polovico in dalj časa pletli mrežo okoli kazenskega prostora, a so priigrane (pol)priložnosti zapravili Marcelo, Raul, Sergio Ramos in Gonzalo Higuain. V 89. minuti se je Messiju ponudila zlata priložnost za potrditev zmage, a je iz neposredne bližine nastreljal gostujočega vratarja. Nekaj trenutkov pozneje pa je moral, zaradi drugega prejetega rumenega kartona, predčasno pod prho še Lass Diarra, tako da sta največja medsebojna tekmeca srečanje končala z 10 možmi.

Puyol: "Real je igral zelo dobro!"
Junak tekme je bil nedvomno branilec Puyol, ki je bil steber domače obrambe, mimo katerega "galaktiki" niso našli poti. "Težko nam je bilo, saj je Real igral zelo dobro. Vedeli so, kaj morajo storiti," je dejal kapetan rdeče-modrih in dodal: "Ibrahimović je eden najboljših nogometašev na svetu. Kljub temu, da še ni 100% pripravljen, je dosegel izjemno pomemben zadetek. Na boljši debi v El clasicu skoraj ne moreš upati."

Po tekmi se je oglasil tudi Casillas, ki je bil ob strelu švedskega reprezentanta popolnoma nemočen. "Imeli smo ogromno priložnosti, a jih nismo izkoristili. Oni so uspeli izkoristiti svojo," je dejal 28-letnik in zaključil: "Rezultat ni pravičen. Zaslužili smo si remi!"

Čast Madrida rešil Atlético
V drugem, manj prestižnem dvoboju med Madridom in Katalonijo, sta se na stadionu Vicente Calderon udarila tamkajšnji Atlético in Espanyol. Slavili so domačini, ki so tekmo dobili s 4:0. Prvi zadetek je dosegel Diego Forlan, ki je v 27. minuti, po odličnem preigravanju Sergia Agüera na desni strani, zlahka premagal gostujočega vratarja Carlosa Kamenija. Atlético je bil na igrišču za razred boljši od svojega nasprotnika, premoč pa je spet okronal po dobri uri igre, ko je Agüero s prostega strela žogo spravil za hrbet kamerunskega vratarja. Najboljše so domači prihranili za konec, saj so v končnici zadeli še dvakrat: najprej je v 85. minuti, po predložku Simaoa Sabrose, povsem neovirano še enkrat do strela prišel Agüero, nekaj trenutkov kasneje pa je žogo v prazno mrežo poslal še Maxi Rodriguez.