Samir Handanović se je pri strelu z bele točke tudi tokrat proslavil z novo obrambo, a kaj, ko se je žoga odbila na nogo Antoniu Candrevi, ki mu slovenskega vratarja v drugem poskusu s strelom iz bližine ni bilo težko premagati. Foto: Reuters
Josip Iličić
Josip Iličić je v tem mesecu zadel trikrat. Zatresel je mreže Udineseja, Juventusa in zdaj še Chieva. Foto: EPA
Mario Mandžukić
Mario Mandžukić je dvakrat premagal slovenskega vratarja Vida Belca v vratih Carpija. Foto: Reuters

V večernem obračunu 17. kroga italijanskega prvenstva je namreč Lazio v gosteh pri črno-modrih slavil z 1:2 po dveh zadetkih Antonia Candreve. 28-letni italijanski vezist je slovenskega vratarja Samirja Handanovića najprej premagal v peti minuti po strelu z roba kazenskega prostora po akciji iz kota, nato pa še v 87. minuti. Po strelu z bele točke, ko je v sebi lastnem slogu znova odlično posredoval slovenski vratar in ubranil poskus, je Candreva nato v domačo mrežo pospravil odbitek. Prekršek za enajstmetrovko je nad gostujočim vezistom Sergejem Milinkovićem Savićem napravil Felipe Melo.

Za gostitelje, ki so doživeli tretji poraz v sezoni, je po prestreženi žogi in lepi podaji Ivana Perišića v 61. minuti izenačil domači kapetan Mauro Icardi.

Znova izvrstna igra Iličića
Poleg Iličića je zadetek za Fiorentino, ki ima po 16 tekmah 35 točk, Inter pa 36, dosegel še Nikola Kalinić. Oba sta bila v letošnji sezoni Serie A udeležena v 18 od 33 golov za vijoličaste. Fiorentina je povedla v 20. minuti, ko je Federico Bernardeschi lepo zaposlil Kalinića, ta pa se je v kaosu v kazenskem prostoru nasprotnika najbolje znašel in žogo mu je uspelo zbezati za hrbet nemočnega Albana Benjamina Bizzarrija.

Iličić, ki je igral izvrstno in je na zelenici prebil slabo uro (v 58. minuti ga je zamenjal Matias Fernandez), je vodstvo podvojil v 32. minuti, ko je sprožil z razdalje, žoga se je rahlo odbila od Alessandra Gamberinija in preletela Bizzarrija. Fiorentina je bila preprosto boljši nasprotnik, Chievo, za katerega je Valter Birsa igral do 73. minute, se je moral sprijazniti s sedmim porazom v sezoni.

17. krog, nNedeljske tekme:
CARPI - JUVENTUS 2:3 (1:2)
Borriello 15., Bonucci 90./ag; Mandžukić 18., 41., Pogba 50.
Belec (Carpi) je branil vso tekmo.

ATALANTA - NAPOLI 1:3 (0:0)
Gomez 54.; Hamšik 52./11-m, Higuain 62., 85.
RK: Paletta 90.; Jorginho 74.
Hamšik (Napoli) je v 90. minuti zapravil 11-m

FIORENTINA - CHIEVO 2:0 (2:0)
Kalinić 20., Iličić 32.
Iličić (Fiorentina) je igral do 58. minute, Birsa do 73. minute, Cesar (oba Chievo) je bil na klopi.

VERONA - SASSUOLO 1:1 (1:1)