Boštjan Cesar je še drugič zapored odigral vso tekmo. Foto: EPA

Iličič skoraj izenačil, Cesar s Chievom na vrhu

Balzaretti znižal, za točko zmanjkalo časa
12. september 2010 ob 14:37
Brescia - MMC RTV SLO

Nekdanja nogometaša Maribora Josip Iličič in Armin Bačinovič sta že dobila priložnost v dresu Palerma, vendar uspeha v gosteh pri Brescii (3:2) ni bilo.

Na tekmi 2. kroga italijanskega prvenstva je Bačinovič v igro vstopil v 68. minuti, Josip Iličič pa v 78. minuti. Federico Balzaretti je po napaki domače obrambe znižal na 3:2 (to je bil edini zadetek v drugem polčasu) in tekma je imela razburljiv konec.

Iličič je bil v zadnjih trenutkih tekme, ko je Palermo pritisnil na vso moč, precej pri žogi. V sodnikovem podaljšku je sprožil strel od daleč in le za nekaj centimetrov zgrešil vrata. Malo prej je bil sam pred vrati Javier Pastore, toda Matteo Sereni je strel lepo ubranil.

Cesar igral, Jokiča ni bilo v ekipi
Še uspešnejša nedelja je za Boštjanom Cesarjem, saj je igral vso tekmo za Chievo, ki je s 3:1 zmagal v Genovi. Moštvo iz Verone je tako po dveh krogih na vrhu Seria A s popolnim točkovnim izkupičkom. Za razliko od Cesarja Bojana Jokiča ni bilo v postavi Chieva. Rene Krhin še okreva po poškodbi, tako da ga prav tako ni bilo v ekipi Bologne, ki je s 3:1 izgubila proti Laziu.

2. krog:
INTER
- UDINESE 2:1 (1:1)
Lucio 7., Eto'o 67.; Floro Flores 31.

CAGLIARI - ROMA 5:1 (3:1)
Conti 8., Matri 23./11-m, 47., Aquafresca 38., Lazzari 88.; Rossi 18.
RK: Burdisso 22./Roma

CESENA - MILAN 2:0 (2:0)
Bogdani 31., Giaccherini 34.

BRESCIA - PALERMO 3:2 (3:1)
Dallamano 3., Eder 28., Caracciolo 43./11-m; Pastore 23., Balzaretti 83.

JUVENTUS - SAMPDORIA 3:3 (1:1)
Marchisio 43., Pepe 50., Quagliarella 67.; Pozzi 36., 73., Cassano 64.

CATANIA - PARMA 2:1 (1:0)
Mascara 12./11-m, Antenucci 82./11-m; Giovinco 90.
RK: Lucarelli 90./Parma

GENOA - CHIEVO 1:3 (1:1)
Destro 6.; Moscardelli 45., Marcolini 56., Pellisier 74.

LECCE - FIORENTINA 1:0 (1:0)
Di Michele 9.

LAZIO - BOLOGNA 3:1 (0:0)
Mauri 68., Rocchi 75., Hernanes 90./11-m; Mudingayi 78.

NAPOLI - BARI 2:2 (1:1)
Cavani 30., Cannavaro 87.; Barreto 12., Castillo 88.

# 12.09.2010 ob 14:40
Samo vprašanje časa kdaj tudi v prvi postavi! In to oba, ne samo Iličič.
# 12.09.2010 ob 15:15
Upam da ju Kek spremlja, ker ima odlično menjavo za Korena.
# 12.09.2010 ob 15:10
Odlična igra obeh naših, bravo, kar tako naprej!
# 12.09.2010 ob 14:49
Palermo je špilal dokaj pasivno z začetka, bolj je šlo proti koncu, bolj so napadali. Resda ne bi niti znižali na 3:2, če ne bi branilec nerodno posredoval po predložku Pastoreja in Balzaretti (ki roko na srce ni igral ravno dobro) je spremljal akcijo in zabil žogo v gol. Najhujšo priložnost je zapravil Pastore, ko je po akciji pristal čisto sam pred vratarjem Brescie, ki je pa z izvrstno parado rešil tri pike, čeprav je potem Jojo v 93. minuti s strelom s 25m skoraj razparal zgornji desni vratarjev kot mreže. Žoga je šla mimo kakih 10 centi. Upajmo, da bosta še naprej špilala.
tuditi
# 12.09.2010 ob 15:38
Koren ima v reprezentanci drugačno vlogo!Z Radosavljevićem sta defenzivna vezna,ker so drugi ofenzivni tu mislim Kirma in Birso+ v napadu imamo dva.zato tudi Koren ne more igrati tako defenzivne in ob enem še zelo ofenzivno,more pač bolj gledati na defenzivno igro in malce manj na ofenzivno.
MIRNČAN
# 12.09.2010 ob 15:53
KOt je povedal Tuditi. Koren ima bistveno drugačno vlogo zato tudi odigra na slabšem nivoju. Če bi igral na njegovem tipičnem položaju bi bil bistveno boljši. Tak je sistem in nimaš kej. Ko bodo igrali 4-3-3 bo KOren prišel močno do izraza ali pa 4-5-1. Da Kek nima avtoritete ker ne menja kapetana je pa neumno.
luka101
# 12.09.2010 ob 17:59
če je koren kreativec, potem je bil zahovič vesoljec.
Kuca poso
# 12.09.2010 ob 15:56
Čestitke za uspešna debija!
kalimba
# 12.09.2010 ob 17:52
@blazm
Ja, potem moramo navijati za St. Pauli, sicer bo Soldo mislil, da je našel čarobni recept za zmage.
blazm
# 12.09.2010 ob 17:22
chievo zaenkrat na prvem mestu seria A :)
anakin skywalker
# 12.09.2010 ob 16:57
@M-filter

da Kek nima avtoritete je mal nerodn izraz, se ju pa ne upa zamenjat, ker se mogoče boji (upravičeno) da če ne začneta v prvi postavi rečeta sam adijo, kar bi posledično razdelil tut celo ekipo...pa še treba je bit realn, oba sta dobra igralca, sploh za tok mejhno državo, samo trenutno sta res v dost katastrofalni formi
Pero9
# 12.09.2010 ob 16:39
No ja mal pretiravajo s tem skoraj poskrbel za izenačenje, bil je kar dober strel, vendar je šel prek gola.

Gledal sm del prvega polčasa, zelo hitro so dobil gol, pol sm pa gledal drugi polčas. V 70 minuti je vstopil v igro Bačinovič, nevem kaj ni bil pr žogi, se je pa vidla njegova agresivnost ter želja po dokazovanju. Pravzaprav je Bačinovič dobro odvzel žogo na sredini brez faula, pol je prišča žoga do Pastoreja, ki je podal do Balzarettija za 2. gol Palerma. Mu pa še neki manjka v igri. Palermo je najšibkejši na sredini, sta Iličič ter Bačinovič prava igralca.
Iličič ma neko avtoriteto, je bil kr dosti aktiven na levi strani ter je imel dost žogov nogah. Enkrat je res zakopliciral na sredini ter bodel prot golu med 3 al 4 igralci nasprotne ekipe, podobno kot pr tekmi v reprezentanci, tko ne gre. Tist strel pa pretiravajo, dober strel mimo gola je bil.

Je pa pastore en car, sam realizacijo ma pa zares slabo. Nevem kak je na drugih tekmah, na tej je zgrešil celo goro čistih priložnosti.
M-filter
# 12.09.2010 ob 15:48
ko ste ž pri Korenu. on j najšibkjši člen reprzntance in tuki malo zamrim keku, kr nima avtoritete in se ga ne upa zamenjat. podobno kot novakoviča
syd_barrett
# 12.09.2010 ob 17:50
atm ni ju vrgel iz ekipe, ampak iz prve postave za to tekmo.. pa zakaj si tako zagrenjen/pesimističen/ciničen (karkoli že, ampak počasi mi greš že na jetra, pod vsako novico isto)
# 12.09.2010 ob 18:48
KDo ve zakaj Jokič ne igra? V repki nimamo menjave zanj.
kalimba
# 12.09.2010 ob 18:08
@luka101
Niti ne. Andrezinho, ki danes igra namesto Brečka, so pripeljali letos ravno za njegovo pozicijo. Torej je bil načrt že dolgo tak, da najdejo zamenjava za Brečka, saj za Nemce igra premalo ofenzivno.

Ma, koliko vidim, tudi Andrezinho ni ne vem kaj. Brečko se bo hitro vrnil.

# 12.09.2010 ob 18:02
to, da novakovič ne bo več igral v 1. postavi kolna, je bilo za pričakovati, bolj čudi, da ne igra brečko.
# 12.09.2010 ob 17:46
@atm: Naključna novica: Soldo je vrgel Brečka in Novakoviča iz ekipe.

Če danes Köln ne zmaga, bo tudi on letel.
kalimba
# 12.09.2010 ob 16:16
Prišaltal sem se šele v 80. minuti in se čudil, zakaj Iličič še kar sveže teče. Šele kasneje sem tukaj izvedel, da so ga noter zamenjali šele v 78. minuti. Ok, v teh 15 minutah je igral kar dobro.
tilyM
# 12.09.2010 ob 18:41
Burgič igra pri Insbruku, ki se je letos vrnil v prvo avstrijsko ligo in je sedaj vodilni na lestvici.
blazm
# 12.09.2010 ob 17:16
mene pa zanima kako sta se odrezala druga dva legionarja pri cheviu. vem samo da so zmagali 3-1 proti genoi in da je cesar dobil rumenga
Pero9
# 12.09.2010 ob 16:56
Maki pozabu si ena eno šansko od blizu, ko mu je golman obranu, pa še eno čisto priložnost ko je bil čist sam pred golmanom, pa je z glavo streljal točno v njega itd..
maki84
# 12.09.2010 ob 16:43
Pa daj!
Ni pa Iličićove šanse na videu!

Je pa Pastore 1x zadel prečko. 1x pa ena na ena z golmanom, pa zluftal...
kaj_kaj?
# 12.09.2010 ob 18:03
Juventus danes odstopil točko Sampdoriji.

Dobra tekma za pogledati, drugače pa Sampdoria iz nekaj pol priložnosti dosegla 3 zadetke. Juventus precej več napadal, a kaj ko nimajo enega napadalca, ki bi zadel.

Želim si več takšnih tekem v Serie A.
atm
# 12.09.2010 ob 18:26
Ačimovič na klopi na mestnem derbiju. Sicer srečna zmaga Austrije 1:0.

Mavričev Kapfenberg je kot ponavadi izgubil in sicer 3:0 proti Wiener Neustadtu. Pri Kapfenbergu že po imenu vidiš, da to ne more biti dobra ekipa.
atm
# 12.09.2010 ob 17:40
Naključna novica: Soldo je vrgel Brečka in Novakoviča iz ekipe.

# 12.09.2010 ob 18:28
Kapfenberg je drugače 2. najboljša štajerska ekipa (ne, prvi ni Maribor).
papek1986
# 12.09.2010 ob 15:45
ma dej se umirte s tem bačinovičem k je pa res kanta od fuzbalerje,...za iličiča kapo dol ampak da pa bačinovica v reprezentanco v prvo postavo dajete to je pa taka bula da kr hudo!!! koren je še instruktor za njega!!!
leviathanod
# 12.09.2010 ob 15:26
bačo je razbijač
koren je kreativc
ne moreš menat
MIRNČAN
večji od Bačinoviča. Atm vabim te da greš za selektorja.
Italijansko nogometno prvenstv ...
link
Šov Iličića v mestu Romea in Julije
20
18. marec 2018 ob 17:40 Josip Iličić je z evrogolom v padcu z roba kazenskega prostora kronal svoj prvi hat trick v italijanskem nogometnem prvenstvu. Njegova Atalanta je sredi Verone slavila kar s 5:0.