Josip Iličić je dosegel svoj osmi gol sezone v Serie A, s čimer je izenačil dosežek iz svoje prve sezone v Italiji (2010/11). Foto: EPA
Fabrizio Miccoli in Rene Krhin
Rene Krhin (desno) je za Bologno igral vso tekmo. Ob njem Fabrizio Miccoli. Foto: EPA
Mauricio Pinilla
Mauricio Pinilla je bil dvakratni strelec v Trstu. Foto: EPA
Mathieu Flamini
Mathieu Flamini je Milan povedel v vodstvo, v 72. minuti pa je moral po neposrednem rdečem kartonu predčasno pod prho. Foto: EPA
Matuzalem
Matuzalem je v 80. minuti poskrbel za delitev točk na genovskem derbiju med Genoo in Sampdorio (1:1). Foto: EPA

Na tekmi 32. kroga italijanskega nogometnega prvenstva je Iličić dobil udarec v stegensko mišico leve noge. Verjetno ne gre za hujšo poškodbo, vseeno pa je zahteval menjavo. Do tedaj je bil najboljši mož na igrišču in se znašel še v nekaj priložnostih.

Iličić si je v peti minuti z Miccolijem izmenjal podajo in z levico sprožil s skoraj 20 metrov. Diagonalni strel je končal v mreži. Na 1:1 je po hudi napaki vratarja Stefana Sorrentina (nazaj mu je podal Michel Morganella, Sorrentino žoge ni smel prijeti z rokama in ušla mu je pod telesom) izenačil Manolo Gabbiadini. Izid se v nadaljevanju ni več spremenil. Miccoliju je ob koncu prvega polčasa veselje preprečila vratnica.
V ekipi Palerma, ki se bori za obstanek v Serie A, je vso tekmo igral Jasmin Kurtić. V 84. minuti je padel v kazenskem prostoru, toda sodnik ni dosodil enajstmetrovke. Pri Bologni je bil od prve do zadnje minute na igrišču Rene Krhin.

Spored tekem Palerma do konca sezone: Catania (v gosteh), Inter (doma), Juventus (v gosteh), Udinese (doma), Fiorentina (v gosteh), Parma (doma).

Pinilla dvakrat premagal Handanovića
Inter je po porazih proti Juventusu (1:2) in Atalanti (3:4) izgubil še tretjič zapored, če ne upoštevamo preložene tekme, ki jo je odigral pred 10 dnevi v Genovi proti Sampdorii (0:2). Črno-modri so v Trstu, kjer bo Cagliari zaradi težav z domačim stadionom znova igral domače tekme do konca sezone, klubu s Sardinije morali priznati premoč z 0:2.
Dvakratni strelec je bil v drugem polčasu Mauricio Pinilla. V 63. minuti je mrežo Samirja Handanovića načel z 11-metrovke. Tako kot v prejšnjem krogu proti Atalanti je sodnik oškodoval Inter, saj je na belo točko pokazal neupravičeno, potem ko je Pinilla padel ob Matiasu Silvestreju.
Na 14 tekmah prejeli 26 zadetkov
Milančani morajo kljub temu vzroke za nov poraz iskati predvsem pri sebi. V drugem polčasu so znova pokazali slabo predstavo, v letošnjem koledarskem letu pa so na 14 tekmah prejeli že 26 zadetkov. Imajo tudi številne težave s poškodbami, tokrat sta morala predčasno z igrišča Walter Gargano in Juto Nagatomo.
Cagliari je v zadnjem času uspešen na "domačem" igrišču. Dosegel je četrto zaporedno zmago, že sedem tekem pa doma ne pozna poraza.
Na San Siru strelca Flamini in Pandev
Tretjeuvrščeni Milan in drugouvrščeni Napoli sta se na San Siru razšla z remijem 1:1, tako da so Neapeljčani zadržali štiri točke prednosti pred rdeče-črnimi, ki tokrat niso mogli računati na pomoč kaznovanega Maria Balotellija. Stephan El Shaarawy je začel na klopi in igral le zadnjih 15 minut.
Že v prvem polčasu sta zadela Mathieu Flamini (v 30. minuti je lepo in močno meril od daleč) in Goran Pandev (v 33. minuti po podaji Marika Hamšika z leve strani). Milan je od 36. minute igral brez poškodovanega Kevina Princea Boateng, od 72. minute pa brez izključenega Flaminija (grob prekršek nad Pablom Armerom), a Napoli kljub nekaj priložnostim v končnici tega ni znal kaznovati. Že ob koncu prvega polčasa je Christian Abbiati preprečil zadetek Edinsonu Cavaniju.
Vodilni Juventus bo v ponedeljek gostoval pri Laziu.

ITALIJANSKO PRVENSTVO, 32. krog

MILAN - NAPOLI 1:1 (1:1)
Flamini 30.; Pandev 33.
RK: Flamini 72./Milan

Milan: Abbiati, Abate ( 86./De Sciglio), Zapata, Mexes , Constant, Flamini , Montolivo, Muntari, Boateng ( 36./Niang), Pazzini , Robinho ( 76./El Shaarawy).

Napoli: De Sanctis , Campagnaro , Cannavaro, Britos , Maggio ( 83./Calaio), Behrami, Džemaili, Zuniga, Hamšik ( 70./Armero), Pandev ( 67./Insigne), Cavani .

Sodnik: Gianluca Rocchi

Ponedeljek ob 20.45:
LAZIO - JUVENTUS

PALERMO - BOLOGNA 1:1 (1:1)
Iličić 5.; Gabbiadini 17.
Iličić je moral v 55. minuti zaradi lažje poškodbe z igrišča. Kurtić (Palermo) in Krhin (Bologna) sta igrala vso tekmo.

PESCARA - SIENA 2:3 (0:2)
Celik 53., Togni 59.; Angelo 14., Zanon 33./ag, Emeghara 86.

ATALANTA - FIORENTINA 0:2 (0:0)
Pizarro 61./11-m, Larrondo 72.
RK: Denis 90./Atalanta

CHIEVO - CATANIA 0:0
Cesar je igral vso tekmo. Jokića (oba Chievo) zaradi kartonov ni bilo v ekipi.

CAGLIARI - INTER (v Trstu) 2:0 (0:0)
Pinilla 63./11-m, 76.
Handanović (Inter) je branil vso tekmo.

TORINO - ROMA 1:2 (1:1)
Bianchi 31.; Osvaldo 22., Lamela 60.
RK: Balzaretti 80./Roma
Birse (Torino) zaradi poškodbe še vedno ni bilo v ekipi.

GENOA - SAMPDORIA 1:1 (0:1)
Matuzalem 80.; Eder 28.
RK: Costa 78./Sampdoria
Krajnca (Genoa) ni bilo v ekipi.

PARMA - UDINESE 0:3 (0:2)
Muriel 12., 43., Pereyra 62.
JUVENTUS 31 22 5 4 61:20 71 NAPOLI 32 18 9 5 58:30 63 MILAN 32 17 8 7 56:35 59 FIORENTINA 32 16 7 9 58:39 55 ROMA 32 15 6 11 63:53 51 LAZIO 31 15 6 10 40:37 51 INTER 32 15 5 12 50:45 50 UDINESE 32 12 12 8 44:39 48 CATANIA 32 13 8 11 40:38 47 CAGLIARI 32 11 9 12 39:49 42 PARMA 32 10 9 13 39:42 39 BOLOGNA 32 10 8 14 42:41 38 SAMPDORIA (-1) 32 10 8 14 37:39 37 ATALANTA (-2) 32 11 6 15 34:47 37 TORINO (-1) 32 8 13 11 40:45 36 CHIEVO 32 10 6 16 32:48 36 SIENA (-6) 32 9 9 14 34:44 30 PALERMO 32 5 13 14 29:45 28 GENOA 32 6 10 16 32:50 28 PESCARA 32 6 3 23 24:66 21