Veselje turških nogometašev po zmagi nad Islandijo v Konyi. Foto: EPA
Wesley Sneijder
Razočaranje Wesleyja Sneijderja v Amsterdamu. Foto: EPA
Ante Čačić
Ante Čačić je v zadnjem tednu popeljal Hrvate so dveh zmag in v Francijo. Foto: EPA
Veliko razoračanje na Nizozemskem in veselje Hrvatov

V "playoffu" bodo igrale še Danska, Irska in Norveška, ki bodo tako kot Slovenija na nedeljskem žrebu med nenosilci. Tak razplet je dal zadnji dan kvalifikacij. Ta je najbolj razveselil Turčijo v skupini A, ki je z zmago nad Islandijo v 89. minuti (edini zadetek je dosegel Selcuk Inan s prostega strela z igralcem manj!) in ob slavju Kazahstana v Latviji (0:1) postala najboljša tretjeuvrščena reprezentanca. S tem je v dodatne kvalifikacije potisnila Madžarsko. Nizozemci, ki so upali na poraz Turkov, so za konec doma izgubili še proti Čehom z 2:3, tako da so na koncu za tretjim mestom zaostali kar pet točk. Nizozemska se prvič po letu 1984 ni prebila na evropsko prvenstvo!

BiH je tretje mesto v skupini B potrdil z zmago z 2:3 na Cipru. BiH-u bi za to zadostoval že remi v Nikoziji, saj so bili Belgijci v Bruslju s 3:1 boljši od Izraela. V dodatnih kvalifikacijah bo Bosna in Hercegovina nosilec in je tako med štirimi reprezentancami, s katerimi se lahko pomeri Slovenija.
Tam bi bila tudi Hrvaška, če bi ostala na tretjem mestu v skupini H. Toda zadnji krog se je razpletel po njenih željah. Sama je z 0:1 slavila na Malti, Italija pa je v Rimu po zaostanku v zadnjih 20 minutah preobrnila izid proti Norveški, zmagala z 2:1 in tako pomagala Hrvatom do drugega mesta, s čimer so se ti izognili dodatnim kvalifikacijam. Italijani so brez poraza v kvalifikacijah že od septembra 2006.