Arturo Vidal ni imel težav pospraviti žogo v domačo mrežo. Foto: Reuters
Stephan El Shaarawy
Stephan El Shaarawy je v zadnjih tednih glavni igralec Milana. Foto: EPA
Antonio Di Natale
Antonio Di Natale je z enajstmetrovke dosegel zmagoviti gol za Udinese v Rimu. Foto: EPA

Le še 10 tekem loči staro damo od izenačitve Milanovega rekorda 58 tekem med letoma 1991 in 1993, na gostovanju pri Catanii, ki je doživela prvi domači poraz, pa ni šlo brez spornih sodniških odločitev. Aktualni prvaki so na Siciliji prevladovali tako v posesti žoge kot v priložnostih, a bi morali že v prvem polčasu zaostajati. Gonzalo Bergessio je v 25. minuti premagal Gigija Buffona (500. nastop v Serie A), potem ko se je strel Nicolasa Spollija odbil od vratnice, a je sodnik Andre Girvasoni najprej priznal zadetek, po posvetovanju s sodnikom pa gol razveljavil. Catania je bila besna, še bolj pa ob prejetem zadetku. Arturo Vidal je v 57. minuti namreč zatresel mrežo po ubranjenem strelu Nicklasa Bendtnerja, ki pa naj bi bil v prepovedanem položaju. Catania je od 67. minuti igrala z igralcem manj, izključen je bil Giovanni Marchese.

Milan "živi" od golov El Shaarawyja
Že včeraj je Milan prav tako tesno z 1:0 premagal Genoo, 20. rojstni dan je z zmagovitim zadetkom proslavil mladi napadalec Stephan El Shaarawy, ki je 15 minut pred koncem v gostujočo mrežo "pospravil" žogo po podaji Ignazia Abateja z desne strani in postavil piko na i svoji predstavi. Proti svojemu nekdanjemu klubu - v Genoi je preživel tudi del mladinske poti - je bil daleč najboljši igralec rdeče-črnih, ki z igro spet niso navdušili. Pritisk na trenerja Massimiliana Allegrija tako ni nič manjši - kljub prekinjenemu črnemu nizu treh porazov v vseh tekmovanjih.

"Klub podpira Allegrija, mi bomo nadaljevali in šli iz tekme v tekmo. Seveda pa sem nekoliko čustven, to je bil moj najboljši rojstni dan. Vesel sem zaradi zmage in seveda gola," je po tekmi dejal El Shaarawy, ki je v napadu začel skupaj z Alexandrom Patom - to je bil njegov prvi štart po osmih mesecih.

Debi 18-letnega Luke Kranjca
Genoa je imela svoje priložnosti, celo za zgodnje vodstvo po napaki Christiana Zapate, a na koncu doživela peti poraz. Vse pa le ni bilo tako črno, debi v članski ekipi je dočakal 18-letni slovenski branilec Luka Kranjc, nekdanji mladinec Maribora, ki je igral od 68. minute.

Siena in Palermo nista navdušila
Siena in Palermo (Josip Iličić in Jasmin Kurtić sta začela v prvi enajsterici) nista navdušila v remiju brez golov. Inter je slavil na gostovanju pri Bologni z 1:3, Samir Handanović je branil vso tekmo za Inter, medtem ko je Vid Belec sedel na klopi. Rene Krhin (Bologna) pa je igral od 75. minute. Bojan Jokić je bil na klopi Chieva, ki je izgubil v Neaplju. Boštjana Cesarja ni bilo v postavi.