Paulo Dybala je zagotovil tri velike točke stari dami. Foto: Reuters
Edin Džeko je dosegel 13 zadetkov v letošnjem prvenstvu. Foto: Reuters
Diego Perotti je unovčil veliko napako Maria Ruija. Foto: Reuters

Lazio je doživel še drugi grenek poraz ta teden. V sredo se ni uvrstil v finale italijanskega pokala, po enajstmetrovkah je bil uspešnejši Milan, potem ko sta mreži na obeh tekmah skupaj kar 210 minut mirovali.

Mario Mandžukić je imel lepo priložnost v 10. minuti, ko je po prostem strelu Miralema Pjanića z glavo streljal prek vrat. Sredi prvega dela sta poskušala Luis Alberto in Ciro Immobile, vendar je bil veteran Gianluigi Buffon zbran. Jordan Lukaku je po pol ure igre zatresel lastno mrežo po podaji iz kota, a je sodnik Luca Banti že prej zapiskal prekršek Mandžukića.

Učinkoviti Juventus - en strel v okvir in en gol
V drugem polčasu gledalci niso uživali v lepi predstavi, vložek je bil prevelik in potekal je taktični boj z malo zaključki akcij. Vse je že kazalo na delitev točk, ko je v 93. minuti Daniele Rugani na robu kazenskega prostora zaposlil Dybalo. Lucas Leiva se je naslonil na Argentinca. Ni želel tvegati najstrožje kazni, zato je bil malce bolj previden, Dybala pa se je odbržal na nogah in z levico velemojstrsko poslal žogo pod prečko. Vratar Lazia Thomas Strakosha je bil nemočen ob edinem strelu Juventusa v okvir vrat na celotnem srečanju.

To je bila že deseta zaporedna zmaga stare dame v italijanskem prvenstvu. Juventus se je oddolžil Laziu za poraz v jesenskem delu sezone z 1:2.
Razigrani Džeko potopil Napoli
Napoli je bil na večerni tekmi pod velikim pritiskom. Lorenzo Insigne je že v 6. minuti zatresel mrežo Rome po podaji Maria Rusija z leve strani. Veselje na stadionu San Paolo se še ni poleglo, ko je Radja Nainggolan podal do Cengiza Ünderja. 20-letni Turek je ušel po levi strani in v kazenskem prostoru prišel do strela, Mario Rui je podstavil nogo in žoga je preletela nemočnega Pepeja Reino v vratih Napolija. V 26. minuti je Alessandro Florenzi z desne strani podal pred vrata gostiteljev, kjer je Edin Džeko z glavo preusmeril žogo v malo mrežico. Nebeški skok napadalca za vodstvo Rome.

Na začetku drugega polčasa je Napoli močno pritisnil, vendar ni uspel izenačiti. V obrambi so gostitelji puščali vse več prostora in v 73. minuti je Aleksandar Kolarov zaposlil Džeka, ki je z 20 metrov z levo nogo povišal na 1:3. V 79. minuti je nespretni Mario Rui skušal s peto izbiti žogo iz kazenskega prostora. Na pravem mestu je bil Diego Perotti, ki je unovčil veliko napako in zapečatil usodo Napolija. Žalostni navijači Neapeljčanov, ki sanjajo o "scudettu" po skoraj treh desetletjih, so že zapuščali stadion, ko je končni izid postavil Dries Mertens.

To je bil šele drugi poraz Napolija v letošnji sezoni. Prednost pred Juventusom je le še točko, a Torinčani imajo točko manj, 14. marca se bodo srečali z Atalanto.