Mario Mandžukić strelsko v uvodnem krogu Serie A ni bil razpoložen. Foto: EPA
Roma
Nogometaši Rome so remizirali z Verono. Foto: EPA

Edini zadetek na tekmi je v 78. minuti dosegel Cyril Thereau. Ta je ob drugi vratnici žogo le potisnil v mrežo, potem ko je v kazenski prostor odličen predložek poslal rezervist Panagiotis Kone, ki je v 53. minuti zamenjal Emmanuela Agyemanga-Baduja.

Juventus je zapravil kopico priložnosti (razmerje v strelih 21:6), še največ novi napadalec Mario Mandžukić. Ta je večkrat sprožil proti vratom gostujoče ekipe, a mu nikakor ni uspelo ugnati odlično razpoloženega vratarja Orestisa Karnezisa.

Birsa blestel v Empoliju, gol Iličića v Firencah
Nogometaši Chieva, za katere igrata Valter Birsa in Boštjan Cesar, so s 3:1 v gosteh odpravili Empoli. Nase je opozoril predvsem Birsa, ki se je izkazal s podajo za izenačujoči zadetek z glavo Riccarda Meggiorinija, nato pa še z odločilnim golom za 2:1 (sploh svojim prvim za Chievo!), ki ga je dosegel z lepim nizkim strelom ob vratnici z 18 metrov, potem ko je prodrl proti kazenskemu prostoru. Podal mu je Alberto Paloschi. Ta je v 63. minuti tudi postavil končni izid.
Zadetka se je veselil še en slovenski reprezentant - Josip Ilićić, ki je na tekmi proti Milanu pred domačimi navijači uspešno izvedel strel z bele točke (prekršek nad njim je storil Alessio Romagnoli) in postavil končni izid 2:0. Prvi gol je zadel Marcos Alonso.