Nogometaši Barcelone so se znesli nad Gijonom. Foto: Reuters

Luis Enrique je na novinarski konferenci po tekmi s Sportingom iz Gijona potrdil, da po koncu sezone ne bo več opravljal vloge trenerja pri Barceloni. Enrique je trener tretjo sezono, po koncu letošnje pa mu poteče pogodba.

Lionel Messi
Takole je Lionel Messi načel mrežo gostov s severa Španije. Foto: Reuters
Luis Suarez
Luis Suarez je navdušil s krasnim volejem, s katerim je zadel za 3:1. Foto: Reuters
Gareth Bale
Gareth Bale (skrajno levo) je za trenutek izgubil potrpljenje, kar je bilo dovolj, da si je prislužil predčasno pot pod prho. Foto: Reuters
Jonathan Viera
Jonathan Viera je z bele točke premagal Keylorja Navasa. Foto: Reuters
Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo je v končnici tekme z dvema zadetkom Realu priboril točko, a po zadnjem sodnikovem žvižgu ni bil zadovoljen. Foto: Reuters

Katalonci so bili preprosto boljši nasprotnik, po 11 minutah so vodili z 2:0. Najprej se je med strelce vpisal Lionel Messi, ki je po natančnem predložku Javierja Mascherana z glavo matiral nemočnega vratarja Ivana Cuellarja.

Veselje na tribunah se še ni poleglo, ko je Barcelona vodstvo podvojila. Luis Suarez je lepo vtekel po levi strani, preigral vratarja in sprožil proti golu. Tam je na golovi črti nespretno posredoval Juan Rodriguez in žogo preusmeril v lastno mrežo.

Suarez navdušil s krasnim volejem
Gostje s severa Španije so nato zaostanek prepolovili prek Carlosa Castra, ki je z desnico izjemno natančno odmeril diagonalni strel in žogo od leve vratarjeve vratnice pospravil v gol. Vseeno veselje gostujoče ekipe ni trajalo dolgo, v 27. minuti je s prekrasnim strelom navdušil Suarez, ki je z volejem razparal mrežo in znova vzpostavil prednost dveh zadetkov. V nadaljevanju se je prednost Barcelone še povečala. Najprej je že v 49. minuti zadel rezervist Paco Alcacer, ki je ob polčasu zamenjal Suareza. 23-letni napadalec je vnovčil Messijevo podajo in z desnico matiral Cuellarja.

Na 5:1 je povišal Neymar s prostega strela, ko je žogo z desnico zavrtinčil mimo živega zidu v
zgornji levi vratarjev kot, končni izid pa je v 87. minuti postavil Ivan Rakitić, ki je po lepem kombiniranju s Sergijem Robertom iz bližine žoge silovito poslal pod prečko.

Real padel v zaostanek z -2
Nogometaši Reala so sicer tekmo začeli odlično, že v prvi minuti je Alvaro Morata zatresel mrežo, a iz prepovedanega položaja. Vseeno gledalci niso dolgo čakali na zadetek, po lepi globinski podaji in pravočasnem vtekanju je gostujočega vratarja Javija Varasa ukanil Isco. Toda kmalu zatem je Las Palmasu uspelo izid poravnati. Tana je na Realovi polovici ukradel žogo, si lepo pripravil prostor za strel in neubranljivo sprožil za 1:1. Vratar Keylor Navas ni imel niti najmanjših možnosti. Že v drugi minuti nadaljevanja so gostitelji ostali brez Garetha Balea, ki je prejel dva rumena kartona. Valižan je najprej prejel rumeni karton zaradi brce od zadaj, izključitev si je prislužil zaradi nešportnega obnašanja. Številčno premoč so gostje izkoristili, pa čeprav so naslednji zadetek dosegli z bele točke, potem ko je z roko v kazenskem prostoru igral Sergio Ramos.

Jonathan Viera je sprožil po sredini gola, Navas se je žoge z nogo še uspel dotakniti, a njenega leta v mrežo ni preprečil. Po uri igre je kraljevi klub prejel še tretji zadetek, tokrat je žogo po bliskovitem protinapadu v prazno mrežo, potem ko je prehitel Marcela in Navasa, poslal Kevin-Prince Boateng.

Cristiano Ronaldo rešil točko
Realu ni šlo nič od nog, zapravil je kopico priložnosti (na drugi strani so bili iz protinapadov neučinkoviti tudi gostje), vseeno pa je v 86. minuti zadel. Potem ko je Dani Castellano v kazenskem prostoru igral z roko, je bil z bele točke natančen Cristiano Ronaldo. V končnici so gostitelji napadli na vse ali nič, v predzadnji minuti je po predložku Jamesa Rodrigueza izenačil C. Ronaldo.