Gary Caldwell (desno) je pokopal Francoze, Thiery Henry pa ni bil najbolj razpoložen. Foto: EPA
Nogometaši Cipra
Nogometaši Cipra so presenetljivo visoko odpravili Irce. Foto: EPA
Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo je zadel za vodstvo proti Azerbajdžanu. Foto: EPA

Varovanci Steva McClarna so prejšnji mesec v Skopju srečno zmagali z 1:0. Goran Pandev je že v 10. minuti zadel zunanji del mreže. Vlade Lazarovski je na desni strani onemogočil Ashleyja Cola, na levi pa je bil zelo nevaren Ilčo Naumoski. V prvem delu so Makedonci zasenčili Angleže, ki so s tribun gledaliča sanj prejeli žvižge.

Po odmoru je Aleksandar Mitreski z glavo za las streljal prek vrat, vratar Paul Robinson pa je obranil strel Aca Stojkova. Prvo pravo priložnost za gostitelje je zapravil Peter Crouch v 58. minuti. V izjemni formi je bil makedonski vratar Jane Nikolski.

Gerrard le v okvir vrat
V zadnjih minutah so Angleži pritisnili na vso moč. Steven Gerrard je v 85. minuti z močnim strelom stresel prečko, Crouch pa je v zadnjih sekundah z glavo streljal mimo. Gerrard zaradi rumenih kartonov ne bo smel igrati v sredo proti Hrvaški. Wayne Rooney ni navdušil in je bil zamenjan v drugem delu.

Katanec odčital lekcijo McClarnu
"Zelo sem zadovoljen z izidom. Taktično smo igrali odlično. Remi je povsem zaslužen. Pričakoval sem bolj agresivno igro Angležev, mi smo odigrali zelo disciplinirano in vseskozi vršili pritisk na njih. V sredo moramo osvojiti vse tri točke proti Andori," je bil zadovoljen Katanec.

"Vsi smo zelo razočarani. V garderobi je turobno vzdušje in prav je tako. Vsak, ki se počuti Angleža, je lahko jezen na nas. Igrali smo zelo slabo," je povedal McClaren.

Petrić zabil štiri gole
V drugi tekmi skupine E so Hrvati v Zagrebu napolnili mrežo Andore (7:0). Napadalec Basla Mladen Petrić je zadel kar štirikrat. Med strelce so se v drugem polčasu vpisali še Ivan Klasnić, Boško Balaban in Luka Modrić. Selektor Slaven Bilić že pogleduje proti sredi, ko v Zagrebu gostujejo Angleži. Zadovoljen bi bil že s točko.

Toni prevesil tehtnico na stran azzurrov
Svetovni prvaki Italijani so na polnem olimpijskem stadionu v Rimu dolgo časa lomili odpor žilavih Ukrajincev. Po remiju proti Litvi (1:1) in porazu v Parizu (1:3) je novemu selektorju Robertu Donadoniju že pošteno tekla voda v grlo. Ukrajinci, ki so na svetovnem prvenstvu v četrtfinalu izgubili proti Italiji z 0:3, so se tokrat prikazali v boljši luči. Manjkala sta oboleli Andrej Ševčenko in poškodovani Sergej Rebrov. Anatolij Timoščuk in Oleg Gusev sta ogrela dlani Gianluigija Buffona.

V 71. minuti je Andrej Rusol v kazenskem prostoru podrl Luco Tonija. Z bele točke je bil zanesljiv Massimo Oddo. Razpoloženi Toni je odločil tekmo osem minut kasneje, ko si je na prsih zaustavil podajo Antonija Di Nataleja in z izjemnim strelom matiral vratarja Aleksandra Šovkovskega.

Presenečenje v Glasgowu
Evforija na Škotskem je na višku. Padli so svetovni podprvaki Francozi (1:0). Gostje so bolje začeli. Patrick Vieira je v 17. minuti z glavo zatresel mrežo, a je bil v prepovedanem položaju. Štiri minute kasneje je bil zaradi istega razloga razveljavljen gol Davida Trezegueta. Odločitev je padla v 67. minuti, ko je kot izvajal Paul Hartley, francoska obramba pa je pozabila na Garyja Caldwella, ki je z volejem hladnokrvno poslal žogo v mrežo.

Francozi so na gostovanju v kvalifikacijah za velika tekmovanja zadnjič izgubili v Bolgariji septembra 1992 (0:2). Od takrat so bili neporaženi kar 23 tekem. Škoti so Francoze na Hampden Parku odpravili že leta 1989 (2:0).

Kriza Španije se nadaljuje
Nogometaši Španije, ki so v prejšnjem krogu nepričakovani izgubili proti Severni Irski z 2:3, so doživeli nov hladen tuš v Stockkholmu. Švedi so jih ugnali z 2:0. V 10. minuti je Marcus Allbäck podal do Johana Elmanderja, ki je z desne strani poslal žogo mimo nemočnega Ikerja Casillasa v mrežo. Isti igralec je v 29. minuti zadel prečko. Španci so v nadaljevanju poskušali izenačiti, Fernando Torres in David Villa sta zapravila lepi priložnosti. Za odločitev je poskrbel Allbäck osem minut pred koncem, potem ko je zaklučil sijajen protinapad Christiana Wilhelmssona.

Ronaldo 25., 63., Carvalho 31.

SRBIJA 3 2 1 0 3:1 7 FINSKA 3 1 2 0 4:2 5 PORTUGALSKA 2 1 1 0 4:1 4 BELGIJA 3 1 1 1 1:1 4 POLJSKA 3 1 1 1 3:4 4 KAZAHSTAN 3 0 2 1 1:2 2 ARMENIJA 2 0 1 1 0:1 1 AZERBAJDŽAN 3 0 1 2 1:5 1

MOLDAVIJA - BiH 2:2 (2:0)
Rogaciov 13., 32./11-m; Misimović 62., Grlić 66.

MADŽARSKA - TURČIJA 0:1 (0:1)
Tuncay 41.

GRČIJA - NORVEŠKA 1:0 (1:0)
Katsouranis 32.

NORVEŠKA 3 2 0 1 6:2 6 TURČIJA 2 2 0 0 3:0 6 GRČIJA 2 2 0 0 2:0 6 BiH 3 1 1 1 8:7 4 MADŽARSKA 3 1 0 2 4:6 3 MOLDAVIJA 3 0 1 2 2:5 1 MALTA 2 0 0 2 2:7 0

Skupina D:
CIPER
- IRSKA 5:2 (2:2)
Konstantinou 10., 16., 50./11-m, Charalambidis 60., 75.; Ireland 8., Dunne 44.
RK: Dunne 78./Irska

WALES - SLOVAŠKA 1:5 (1:3)
Bale 37.; Svento 14., Mintal 32., 38., Karhan 51., Vittek 59.

ČEŠKA - SAN MARINO 7:0 (4:0)
Kulic 15., Polak 22., Baroš 28., 68., Koller 43., 52., Jarolim 49.

ČEŠKA 3 3 0 0 12:1 9 NEMČIJA 2 2 0 0 14:0 6 SLOVAŠKA 3 2 0 1 11:5 6 CIPER 2 1 0 1 6:8 3 IRSKA 2 0 0 2 2:6 0 WALES 2 0 0 2 2:7 0 SAN MARINO 2 0 0 2 0:20 0

Skupina E:
RUSIJA - IZRAEL 1:1 (1:0)
Aršavin 5.; Shushan 84.

ANGLIJA - MAKEDONIJA 0:0

HRVAŠKA - ANDORA 7:0 (2:0)
Petrić 12., 37., 48., 50., Klasnić 58., Balaban 62., Modrić 83.

LATVIJA - ISLANDIJA 4:0 (3:0)
Karlsons 17., Verpakovskis 18., 28., Visnjakovs 52.

ŠVEDSKA 3 3 0 0 6:1 9 DANSKA 2 1 1 0 2:0 4 SEVERNA IRSKA 3 1 1 1 3:5 4 LATVIJA 2 1 0 1 4:1 3 ŠPANIJA 3 1 0 2 6:5 3 ISLANDIJA 3 1 0 2 3:6 3 LIECHTENSTEIN 2 0 0 2 1:7 0