Eden Hazard je povišal na 2:0 po pol ure igre. Foto: Reuters
Kevin Gameiro in Antoine Griezmann sta bila neustavljiva na Stade de Francu. Foto: Reuters
Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo je kar štirikrat zadel mrežo Andore. Foto: Reuters
Valentin Stocker
Valentin Stocker je dve minuti po vstopu v igro odločil tekmo na Groupama Areni. Foto: Reuters
Zadetki z razburljive tekme Madžarska - Švica
Belgijci razbili razglašeni BiH

Belgija je v uvodnem krogu skupine H zmagala na Cipru s 3:0, kvalifikacije pa je nadaljevala s sijajno predstavo na stadionu kralja Baudouina.
V 26. minuti je Thomas Meunier podal z desne strani pred vrata. V kazenskem prostoru so bili le gostujoči branilci, Emir Spahić pa je nespretno podstavil nogo in zatresel lastno mrežo. Belgijci so z veseljem sprejeli darilo in dobili zalet. Le tri minute zatem je Dries Mertens zaposlil Edena Hazarda, ki je preigral vratarja Asmirja Begovića in zatresel prazno mrežo za 2:0.
Po uri igre je Mertens podal iz kota, Toby Alderweireld pa je z bližine mojstrsko preusmeril žogo v mrežo ob bližnji vratnici. V 79. minuti je Hazard na robu kazenskega prostora našel Romeluja Lukakuja, ki je z desnico posatvil končni izid.

Francozi blesteli po uvodnem šoku
Zelo zanimiva je bila tudi tekma v St. Denisu, kjer so Francozi ugnali Bolgare s 4:1. Po porazu v finalu domačega evropskega prvenstva so galski petelini začeli kvalifikacije z remijem v Belorusiji (0:0).
Tudi tokrat niso začeli najbolje. V 6. minuti je po prekršku Bacaryja Sagnaja sodnik Luca Banti pokazal na belo točko. Mihail Aleksandrov je matiral Huga Llorisa za presenetljivo vodstvo Bolgarov. Gostitelji so izenačili v 23. minuti, ko je z desne strani podal Sagna, z glavo pa je bil natančen Kevin Gameiro. Tri minute zatem je Dimitri Payet poskrbel za hiter preobrat. Šest minut pred odmorom je veliko napako obrambe Bolgarov unovčil Antoine Griezmann, ki je z levico z roba kazenskega prostora povišal na 3:1. Končni izid je postavil Gameiro po podaji Griezmanna po uri igre.

Rezultate in statistiko tekem lahko v živo spremljate z mobilno aplikacijo RTV Šport.

Leta 1993 so Bolgari šokirali Francoze in jim preprečili nastop na svetovnem prvenstvu v ZDA, a takrat so imeli zvezdniško zasedbo na čelu s Hristom Stojčkovom.
Tudi Nizozemci slavili s 4:1
Francija ima na drugem mestu enako število točk kot vodilna Nizozemska, ki je prav tako s 4:1 odpravila Belorusijo. Quincy Promes je dosegel dva gola, Davy Klaassen in Vincent Janssen pa sta bila preostala strelca za "tulipane".
Štiri točke imajo tudi Švedi, ki so z 1:0 zmagali v Luksemburgu, odločilni gol je dosegel Mikael Lustig v 58. minuti z desnico po podaji iz kota.
Šov Ronalda proti Andori
Evropski prvaki Portugalci so po uvodnem porazu v Švici visoko odpravili Andoro (6:0). Cristiano Ronaldo je prispeval kar štiri gole. Zvezdnik madridskega Reala je dvakrat zadel že v uvodnih štirih minutah.

Rezervist Stocker v zadnji minuti zagotovil Švici tri točke
Do dramatične zmage so v Budimpešti prišli Švicarji. V zadnji minuti je Blerim Džemaili z glavo podaljšal žogo do Valentina Stockerja, ki je z levico zadel za tri velike točke. Vezist berlinske Herthe je v 88. minuti vstopil namesto Admirja Mehmedija.

Presenetljiva zmaga Ferskih otokov
Ferski otoki so presenetljivo zmagali v Latviji (0:2). V 19. minuti je zadel Sonni Ragnar Nattestad. V drugem polčasu so Latvijci pritisnili, Joan Simun Edmundsson pa je iz protinapada povišal na 0:2.