Cristiano Ronaldo je dvakrat zatresel mrežo Seville. Drugi zadetek je bil prava mojstrovina. Foto: Reuters
Nacho
Nacho Fernandez je v deseti minut presenetil Sergia Rica. Foto: Reuters
Stevan Jovetić
Stevan Jovetić je dvakrat zadel okvir vrat, v drugem polčasu pa je vendarle premagal Keylorja Navasa. Foto: Reuters
Neymar
Neymar je s tremi zadetki blestel ob zmagi Barcelone v Las Palmasu. Foto: Reuters
Jan Oblak, Stefan Savić
Jan Oblak in strelec izenačujočega gola Stefan Savić. Foto: EPA

Barca mora tako upati na poraz velikega tekmeca, sicer se bo lovorika znova preselila v prestolnico. Madridčane čaka še zaostala tekma proti Celti Vigo, ki bo v sredo, nato pa bodo v zadnjem krogu gostovali v Malagi, na Camp Nou pa prihaja Eibar. Barca brani naslov, ki ga je osvojila v zadnjih dveh letih, od zadnjega naslova Reala pa mineva pet let.

Real je na Santiago Bernabeuu povedel v deseti minuti, ko je ob Matiasu Kranevittru in Danielu Carricu padel Marco Asensio. Nogometaši Seville so pobirali Asensia in nepozorni čakali, medtem pa je pritekel Nacho Fernandez in brcnil žogo v mrežo. Čeprav so Andaluzijci protestirali, je Alberto Undiano Mallenco zadetek priznal. Prednost je v 23. minuti povišal Cristiano Ronaldo. Do strela je prišel James Rodriguez. Sergio Rico je poskus Kolumbijca ubranil, vendar žogo odbil le do Portugalca, ki jo je pospravil v mrežo.

Sevilla je imela kar nekaj priložnosti za znižanje izida. Stevanu Jovetiću je v 20. in 32. minuti, ko je lepo spodkopal žogo, a zadel le prečko veselje preprečil okvir vrat. Črnogorec se je po lepi dvojni podaji z Joaquinom Correo znašel sam pred Realovimi vrati, vendar se je z obrambo izkazal Keylor Navas, ki je dobro posredoval tudi pred tem, ko je Correa z desne streljal naravnost vanj. Tedaj je imel nogometaš Seville boljše rešitve in dva soigralca v boljšem položaju.

Gostje so odlično začeli drugi del. Vitolo je lepo prodiral, nato pa podal Jovetiću, ki je žogo z roba kazenskega prostora poslal v levi kot Keylorja Navasa. V 78. minuti je dvome o zmagovalcu razblinil Ronaldo. Asensio je podal v prostor Toniju Kroosu, ki je stekel po levi strani v kazenski prostor, nato pa podal Ronaldu, ki je mojstrsko z izjemnim udarcem z levico žogo poslal pod prečko v desni zgornji kot vrat Sergia Rica. Pet minut kasneje je končni izid postavil Kroos, ki je po podaji Nacha zadel z zunanjim delom nogometnega čevlja.

Trojka Neymarja v Las Palmasu
Barcelona je na Gran Canarii slavila na krilih Neymarja. Brazilski napadalec je v 25. minuti načel domačo mrežo. Sergio Busquets je s peto mojstrsko podal Andresu Iniesti, ki je z lepo podajo začel protinapad, Luis Suarez pa je nesebično podal Neymarju, ki je zadel prazno mrežo. Dve minuti kasneje sta Suarez in Neymar zamenjala vlogi. Brazilec se je izkazal s podajo, Urugvajec pa je žogo poslal prek Javija Varasa.

V 63. minuti je Las Palmas znižal. Razredčeno katalonsko obrambo je v protinapadu matiral Pedro Bigas. Toda štiri minute kasneje se je znova zatresla domača mreža. Ivan Rakitić je podal z desne, Neymar pa je z glavo žogo pospravil v gol. Štiri minute zatem je zabil hat-trick, ko je po levi kombiniral z Jordijem Albo.

Jan Oblak je branil vso tekmo v Sevilli, kjer je Atletico remiziral z Betisom (1:1). Daniel Ceballos je z volejem z roba kazenskega prostora v 57. minuti presenetil vratarja slovenske reprezentance, devet minut kasneje pa je za delitev točk zadel Stefan Savić.

REAL MADRID - SEVILLA 4:1 (2:0)
Nacho 10., Ronaldo 22., 78., Kroos 83.; Jovetić 49.

Real Madrid: Navas, Danilo, Varane, Sergio Ramos, Nacho, Kroos, Kovačić (72./Modrić), Asensio, James (60./Casemiro), Ronaldo, Morata (60./Vazquez).

Sevilla: Sergio Rico, Mercado, Carrico, Pareja (46./Montoya), Lenglet, Nzonzi, Kranevitter, Krohn-Dehli (89./Gonzalez), Vitolo, Correa (89./Ben Yedder), Jovetić.

Sodnik: Alberto Undiano Mallenco

LAS PALMAS - BARCELONA 1:4 (0:2)
Bigas 63.; Neymar 25., 67., 71., Suarez 27.

Las Palmas: Javi Varas, Michel, Bigas, Lemos, Lopes, Mesa, Viera (85./Castellano), Montoro (78./Santana), Boateng, Momo (72./Halilović), Jese.

Barcelona: ter Stegen, Digne (58./Gomes), Marlon, Umtiti, Jordi Alba, Busquets, Rakitić (79./Denis Suarez), Iniesta, Messi, Neymar, Luis Suarez (79.Alcacer).

Sodnik: Jose Luis Gonzalez Gonzalez