Nogometaši Eintrachta se veselijo visoke zmage. Foto: Reuters
Danny de Costa je blestel na Commerzbank Areni. Z dvema goloma je potopil Rimljane. Foto: Reuters
Alvaro Morata je zrežiral zmago Chelseaja, ki vodi v skupini L. Foto: Reuters
Patrick Cutrone je poskrbel za preobrat na San Siru. Foto: Reuters
Karius tudi v vratih Bešiktaša ni zanesljiv
Gladka zmaga Dinama v Bruslju

Na Commerzbank Areni so domači navijači pripravili sijajno vzdušje in s posebno koreografijo napovedali magični večer. Izbranci Adija Hütterja so začeli sanjsko in povedli že v 4. minuti, ko je Jonathan de Gozman podal iz kota, Danny da Costa pa je žogo s petih metrov zabil pod prečko.

Nemški predstavnik, ki se je v Ligo Evropa uvrstil po lanski zmagi v finalu pokala nad Bayernom s 3:1, je malce popustil po udarnem uvodu in Lazio je izenačil sredi prvega polčasa. Po protinapadu je Marco Parolo matiral Kevina Trappa. Lazio je imel velike težave v obrambi že v soboto, ko je izgubil mestni derbi proti Romi z 1:3. Tudi tokrat so imeli gostitelji preveč prostora in Mijat Gačinović je v 28. minuti lepo zaposlil Filipa Kostića, ki je z natančnim strelom pod prečko zadel za 2:1. Tekma se je prelomila v sodnikovem dodatku prvega dela, ko je veliko neumnost naredil Dušan Basta. Na polovici Eintrachta je nepravilno zaustavil Kostića in si prislužil drugi rumeni karton.
Lazio je bil z igralcem manj v težkem položaju. Drugi polčas je začel preveč napadalno in kazen je prišla v 52. minuti. Napadalec Sebastian Haller je odlično prodrl s svoje polovice in pred kazenskim prostorom našel Luko Jovića. Srb si je namestil žogo na levico in mojstrsko lobal nemočnega Sylvia Prota za 3:1. V 59. minuti je rdeči karton prejel še Joaquin Correa, ki je z grobim štartom pokosil de Guzmana. Lazio je bil popolnoma nemočen z dvema igralcema manj. Eintracht bi lahko do vrha napolnil mrežo, a je popustila zbranost pred vrati. Končni izid je postavil da Costa v 94. minuti.

Dinamo še poglobil krizo Anderlechta
Zagrebški Dinamo je na vrhu skupine D z dvema zmagama. Petar Stojanović in soigralci so se veselili zmage v Bruslju z 2:0. Zagrebčani, ki so v prvem krogu doma premagali Fenerbahče s 4:1, so unovčili veliko krizo Anderlechta. Povedli so v 19. minuti, ko je Izet Hajrović zadel z bele točke, potem ko je Ognjen Vranješ naredil prekršek v kazenskem prostoru. Tudi sicer so bili Hrvati nevarnejši, v uvodu drugega polčasa pa so gostitelji ostali brez izključenega Vranješa. Kmalu zatem je Dani Olmo zadel prečko, v 68. minuti pa je končni izid z roba kazenskega prostora postavil Amer Gojak. Že v sodniškem dodatku je bil pri gostih izključen Kevin Theophile-Catherine. Na drugi tekmi skupine D je Fenerbahče z 2:0 premagal Spartak Trnavo in prišel do prve zmage.

Zmagi Leipziga in Zenita
V skupini B je Rosenborg izgubil proti Leipzigu z 1:3. Slovenski reprezentant Kevin Kampl tokrat zaradi bolezni ni igral za rdeče bike, ki so uvodoma izgubili proti Salzburgu. Avstrijski prvaki so premagali Celtic s 3:1.

V skupini C je bil Zenit iz St. Peterburga boljši od praške Slavie z 1:0. Edini zadetek je dosegel Aleksander Kokorin v 80. minuti. Slovenski reprezentant Miha Mevlja je sedel na klopi.
Jablonec in kijevski Dinamo sta se v skupini K razšla z neodločenim izidom (2:2). Benjamin Verbič zaradi poškodbe ni bil v postavi gostov. Dinamo je povedel z 2:0 že v prvem polčasu, vendar so se gostitelji vrnili in izenačili v 81. minuti, ko je bil z bližine natančen Michal Travnik. Kijevčani po drugem krogu ostajajo brez zmage.
Morata odločil na Stamford Bridgeu
Eden izmed glavnih favoritov za zmago v Evropski ligi Chelsea je imel veliko dela z madžarskim Vidijem. Izbranci Marka Nikolića so z disciplinirano igro zdržali vse do 70. minute, ko je Willian v kazenskem prostoru z glavo žogo podaljšal do Alvara Morate. Španski napadalec jo je z desno nogo presusmeril v mrežo. Londončani so imeli veliko premoč (streli 27:7, v okvir 4:3, koti 18:3, posest 72:28 %).