Nogometaši Leipziga so bili precej zadovoljnejši po koncu tekme. Foto: Reuters

Pri gostiteljih je manjkal Kevin Kampl zaradi poškodbe gležnja. Niko Kovač tokrat ni računal na Ivana Perišića, ki je zadel proti Mainzu, Philippe Coutinho je igral le nekaj zadnjih minut, saj je priletel iz Los Angelesa, kjer je igral za reprezentanco Brazilije. Na ogrevanju se je lažje poškodoval David Alaba, v obrambi ga je zamenjal Jerome Boateng.

Lewandowski unovčil sijajno podajo Müllerja
Bavarcem je uspel sanjski štart. V 3. minuti je Thomas Müller na sredini igrišča na levi strani odvzel žogo Lukasu Klostermannu in sijajno zaposlil Roberta Lewandowskega. Poljski napadalec je stekel sam proti vratarju Petru Gulacsiju in ga matiral z desno nogo.
To je bil že sedmi zadetek najboljšega strelca Bundeslige v letošnji sezoni. Poljak, ki ni prišel do izraza v dresu Poljske v Stožicah in tudi ne proti Avstriji, ima seveda precej boljše soigralce v Münchnu.

Robert Lewandowski in Thomas Müller sta zrežirala vodilni gol Bavarcev. Foto: Reuters

Videosodnik posredoval pri najstrožji kazni
Gostje so bili veliko boljši tekmec, drugi zadetek je visel v zraku. V 37. minuti je sodnik Sascha Stegemann zelo hitro pokazal na belo točko, Marcel Sabitzer naj bi pohodil Lucasa Hernandeza v kazenskem prostoru. Francoz je padel kot pokošen. Oglasil se je videosodnik, ki stika ni videl, Stegemann pa si je ob stranski črti še enkrat ogledal posnetek in pokazal, da sta igralca trčila, in prekrška ni bilo.

Forsberg izenačil z bele točke
V sodnikovem dodatku prvega polčasa je Thiago izgubil žogo na svoji polovici, Timo Werner je zaposlil Yussufa Poulsena, ki ga je Hernandez nespretno podrl v kazenskem prostoru. Z bele točke je Emil Forsberg izenačil na 1:1, čeprav je Manuel Neuer krenil v pravo smer.

Neuer preprečil preobrat
Gostitelji so prišli prerojeni iz garderobe in nizali priložnosti. Timo Werner je zapretil dvakrat, Neuer pa je odbil nevaren poskus Sabitzerja po uri igre.

Coman in Süle zadela okvir vrat
V 77. minuti je Kingsley Coman po preigravanju prišel do strela z 20 metrov, žoga je zadela rezervista Christopherja Nukunkuja in spremenila smer, v visokem loku je letela proti vratom, a jo je Gulacsi s konicami prstov preusmeril v okvir vrat.

Emil Forsberg je izenačil z bele točke tik pred koncem prvega polčasa, ko so bili rdeči biki v podrejenem položaju. Foto: Reuters

Najlepšo priložnost za zmago rdečih bikov je zapravil Werner, ko je z desne strani streljal naravnost v Neuerja minuto pred koncem. V zadnji akciji na tekmi je Joshua Kimmich iz prostega strela podal pred vrata, kjer je Niklas Süle streljal z glavo. Žoga bi končala v mreži, a jo je Gulacsi z roko malce preusmeril in oplazila je vratnico.

Nagelsmann pogrešal Kampla
"V prvem polčasu se nismo znašli, v drugem delu pa smo imeli več priložnosti in zaslužili smo si točko. Na sredini igrišča se je poznalo, da je manjkal Kampl. Nimamo veliko pravih menjav zanj," je poudaril trener Leipziga Julian Nagelsmann, ki je poleti prišel iz Hoffenheima.

Kovač: Prvi polčas najboljši v zadnjem letu
"Prvi polčas je bil najboljši v zadnjem letu, verjetno kar najboljši od mojega prihoda v München. V najbolj neugodnem trenutku smo prejeli zadetek za 1:1, seveda nas je to jezilo. Mislim, da smo izgubili dve točki. Zadovoljen sem z igro, z izidom pa seveda ne, ker bi morali v prvem polčasu večkrat zadeti," je dodal Kovač.

Marco Reus in soigralci so pripravljeni na veliki obračun z Barcelono v uvodnem krogu Lige prvakov v torek zvečer. Foto: Reuters

Alcacer in Reus blestela v Dortmundu
V prejšnjem krogu je Borussia doživela senzacionalen poraz v Berlinu, novinec v ligi Union je bil boljši s 3:1. Na Westfalnu so črno-rumeni stresli jezo nad farmacevti (4:0).

V 28. minuti sta Nadiem Amiri in Karim Bellarabi naredila veliko napako, ni se jima uspelo dogovoriti, kdo bo imel žogo, Achraf Hakimi jo je odvzel in z desne strani podal predložek pred vrata, Paco Alcacer pa je iz bližine z levico zatresel mrežo.

V 50. minuti je Jadon Sancho z desne strani podal v sredino kazenskega prostora, Alcacer je lepo prepustil žogo kapetan Marcu Reusu, ki je z desno nogo zatresel malo mrežico. V zadnjih minutah je Bayer vse moči usmeril v napad, kar sta kaznovala Raphael Guerreiro in Reus.

"Prikazali smo odlično igro, pristop je bil pravi od prve minute. V torek prihaja Barcelona, vsi se veselimo tega izziva. Velikokrat smo že igrali z madridskim Realom, nikoli pa še z Barco. Motiv bo izjemen, stadion je razprodan," je poudaril Mats Hummels, ki se je poleti vrnil v Dortmund iz Münchna.