Willi Orban je v Leipzigu postavil končni izid. Foto: EPA
Bayernovi navijači v Darmstadtu
Pirotehnični šov Bayernovih navijačev v Darmstadtu. Foto: EPA
Sandro Wagner
Sandro Wagner je v 20. minuti takole poskrbel za vodstvo Hoffenheima proti Borussii Dortmund z 2:1. Foto: EPA
Pierre-Emerick Aubameyang
Pierre-Emerick Aubameyang je izenačil na začetku drugega polčasa. Foto: EPA
Danny Latza
Danny Latza je trikrat zatresel mrežo Hamburger SV-ja. Foto: EPA
Evrogol Douglasa Costa v Darmstadtu

Izbranci Ralpha Hasenhüttla so se hitro pobrali po grenkem porazu prejšnji teden v Ingolstadtu. Na Red Bull Areni so bili Berlinčani popolnoma nemočni. Lastnik RB Leipziga Dietrich Mateschitz je bil na razprodanem stadionu nasmejan in konkurenca se zaveda, da bo avstrijski milijarder januarja v prestopnem roku še okrepil ekipo.

Leipzig je imel v prvem polčasu veliko premoč, kronal jo je štiri minute pred odmorom, ko je Naby Keita natančno podal v kazenski prostor, Timo Werner si je spretno zaustavil žogo in jo z levico poslal v mrežo. V 62. minuti je po podaji Emila Forsberga iz kota končni izid postavil kapetan Willi Orban z glavo.

Evrogol Coste v Darmstadtu
V sredo ob 20.00 bo na Allianz Areni obračun najboljših ekip jesenskega dela, potem pa sledi zimski premor do 20. januarja.
Bayern je v nedeljo popoldne odpor zadnjeuvrščenega Darmstadta strl v 71. minuti, ko je s 30 metrov pod prečko imenitno zadel Douglas Costa z levo nogo. Izid se do konca ni več spremenil, ostalo je 0:1. Razmerje v posesti žoge je bilo kar 21:79 odstotkov za Bavarce, ki pa so se mučili, da bi si na stadionu Böllenfalltor ustvarili prave priložnosti. Roman Bezjak je pri gostiteljih ostal na klopi.

Aubameyang rešil točko z igralcem manj
Edina neporažena ekipa v nemškem prvenstvu ostaja Hoffenheim, ki je v petek zvečer remiziral z dortmundsko Borussio (2:2). Stadion v Sinsheimu je bil prvič v letošnji sezoni razprodan, navijači domačih pa so bili na nogah že v 3. minuti, ko je Benjamin Hübner podal v prazen prostor, Mark Uth je preigral vratarja Romana Weidenfellerja, ki je stekel preveč iz vrat, nato pa z levico zatresel prazno mrežo. Črno-rumeni so hitro izenačili, po sijajni akciji hitrega Ousmaneja Dembeleja je Mario Götze zadel z desetih metrov.

Zelo sporen je bil drugi zadetek Hoffenheima, ko je Sandro Wagner pred vrati odrinil Svena Benderja, ki ni mogel skočiti visoko. Napadalec Hoffenheima je z glavo malce spremenil smer žogi in ukanil Weidenfellerja.
Sporna izključitev Reusa
Štiri minute pred odmorom je bil izključen Marco Reus, ki je podrl Nadiema Amirija in prejel drugi rumeni karton. Zelo sporna odločitev, saj je Amiri kar nekaj časa držal Reusa za dres, a tega sodnik Benjamin Brand ni opazil. Trener Thomas Tuchel je bil besen že ob odmoru, še bolj pa po tekmi.

Tudi začetek drugega dela je bil izjemen, v 48. minuti je najprej Wagner stresel vratnico. V protinapadu je Dembele našel Pierra Emericka Aubameyanga, ki je z desnico poslal žogo prek Oliverja Baumanna v mrežo. Borussia je v drugem polčasu z igralcem manj igrala zelo dobro, a točka je premalo, da bi se priključila boju za vrh.

Nepričakovani junak v Mainzu
Mainz je premagal Hamburg s 3:1, blestel je Danny Latza, ki je trikrat zatresel mrežo. Vse tri zadetke je dosegel z močnimi streli z desnico z roba kazenskega prostora. Za Mainz je odigral 31 tekem v Bundesligi, a vse do danes ni zadel niti enkrat. V Hamburgu se obeta pestro zimsko dogajanje, saj bo Heribert Bruchhagen naslednji teden zamenjal Dietmarja Beiersdorferja na položaju predsednika upravnega odbora. 68-letni Bruchhagen se je izkazal z odličnim delom v Frankfurtu, zdaj pa je njegova naloga, da po dolgih letih HSV znova zapluje v mirne vode.
15. krog:
WOLFSBURG
- EINTRACHT 1:0 (1:0)
Bruma 33.
Meier (Eintracht) je v 67. minuti z 11-m streljal prek vrat.

HOFFENHEIM - BORUSSIA (D) 2:2 (2:1)
Uth 3., Wagner 20.; Götze 11., Aubameyang 48.
RK: Reus 41./Borussia Dortmund

Hoffenheim:
Baumann, Süle, Vogt, Hübner, Kaderabek, Toljan, Rudy, Demirbay (61./Atik), Amiri, Wagner, Uth (58./Kramarić).

Borussia Dortmund: Weidenfeller, Ginter, S. Bender, Bartra, Pulisic (83./Ramos), Schmelzer, Weigl, Götze, Dembele (69./Mor), Reus, Aubameyang (92./Merino).

RB Leipzig
: Gulacsi, Bernardo, Ilsanker, Orban, Halstenberg (67./Schmitz), Demme, Keita (46./Kaiser), Sabitzer, Forsberg, Poulsen, Werner (84./Selke).

Hertha: Jarstein, Weiser (11./Pekarik), Hegeler, Lustenberger, Plattenhardt, Stark, Allan, Haraguči (80./Esswein), Kalou (46./Darida), Schieber, Ibišević.

Sodnik: Marco Fritz

DARMSTADT - BAYERN 0:1 (0:0)
Douglas Costa 71.
Bezjak (Darmstadt) je bil na klopi.

Darmstadt: Esser, Fedecki, Niemeyer (78./Čolak), Sulu, Holland, Gondorf, Vrančić, Sirigu, Heller, Rosenthal (65./Jungwirth), Schipplock (91./Obinna).

Bayern: Neuer, Rafinha, Javi Martinez, Hummels, Alaba, Vidal (69./Ribery), Xabi Alonso, Müller (80./Kimmich), Thiago, Douglas Costa (92./Renato Sanches), Lewandowski.

Sodnik: Bastian Dankert

BAYER - INGOLSTADT 1:2 (0:1)
Mehmedi 63.; Morales 26., Cohen 73.
RK: Aranguiz 49./Bayer
Kampl (Bayer) se je vrnil po poškodbi, zaradi katere ni igral prejšnji konec tedna, in bil na zelenici vso tekmo.

BAYERN            15 11 3  1  35:9   36
RB LEIPZIG        15 11 3  1  31:12  36
HOFFENHEIM        15  6 9  0  27:16  27
HERTHA            15  8 3  4  22:16  27
BORUSSIA (D)      15  7 5  3  34:18  26
EINTRACHT         15  7 5  3  19:12  26
KÖLN              15  6 6  3  20:14  24
MAINZ             15  6 2  7  26:27  20