Xherdan Shaqiri je gola dosegel v 73. in 80. minuti. Foto: Reuters
Manchester je izenačil po hudi napaki vratarja Allisona. Foto: Reuters
Manchester je v tej sezoni prejel že 29 golov, enega več kot lani v vsej sezoni premier lige. Foto: Reuters
Zmagovita drža Shaqirija pred navdušenim Anfieldom. Foto: Reuters

Fantje so bili izjemni. Načrtovali smo pogumno igro in pošiljanje žoge za zadnjo obrambno linijo. Prvi gol je bil tak, kot bi ga narisal. Vstop Shaqirija ni bila slaba poteza, kajne!? Potrebovali smo nekoga, ki bi dosegel gol. Naša predstava je bila mešanica odlične igre in izjemne borbenosti. United se ni načrtoval braniti, toda prisilili smo ga v to.

Jürgen Klopp

Zmagala je močnejša ekipa, toda do zmage so prišli v obdobju, ko niso bili močnejši od nas. V prvih 20 minutah je bila razlika ogromna. V trenutkih, ko se je tekma lomila, je njihova intenzivnost umirala. Takrat niso mogli najti prostora v nevarni coni. To je bil trenutek, ko bi lahko prišli do zmage, verjetno nezaslužene. Prejeli smo zadetka, ki bi jih De Gea verjetno obranil, če ne bi bilo odbitkov. Bili so hitri in agresivni in s tem smo imeli težave. Toda po 1:1 smo igro uravnotežili, tako da sta bila drugi in tretji zadetek boleča. Izgubili smo tekmo zaradi dveh odbitkov.

Jose Mourinho

Še neporaženi redsi, ki so večnega tekmeca porazili s 3:1, so po dnevu premora spet zasedli vrh premier lige. Nepričakovan junak obračuna je bil 27-letni švicarski reprezentant Shaqiri. V igro je prišel v 70. minuti pri neodločenem izidu 1:1. Prvi gol je s pravo bombo dosegel tri minute pozneje, dokončno pa je odločil derbi v 79. minuti. Liverpool je povedel v 24. minuti z golom Sadia Maneja. V 32. minuti je po hudi napaki vratarja Allisona izenačil Jesse Lingard.
Velika premoč redsov - 36:6 v strelih na gol
Liverpool je bil veliko boljši tekmec. Napadal je večino tekme, izenačenih je bilo le zadnjih 15 minut prvega dela, kar je bilo verjetno posledica velike napake Allisona. O premoči redsov priča razmerje v strelih na gol, ki je bilo kar 36:6 v njihovo korist (11:2 v okvir vrat). Tudi razmerje kotov (13:2) kaže, kje je bilo središče vsega dogajanja.

Liverpool je izjemno odprl tekmo in prvih 15 minut popolnoma gospodaril na zelenici. Nenevarni Manchester United je s prostega strela sicer zatresel mrežo redsov, a je sodnik gol razveljavil zaradi prepovedanega položaja Romeluja Lukakuja, ki se žoge ni dotaknil, vendar je vplival na igro. Silovit tempo Liverpoola je povzročal velike preglavice obrambi Manchestra. Nevarne situacije pred vrati Davida de Gee so se vrstile, vendar brez posledic.

Mane načel De Geo
Ko je že kazalo, da je prvi nalet zaustavljen, je Liverpool v 24. minuti povedel. Fabinho je poslal visoko žogo v prazen prostor v kazenskem prostoru, kjer jo je velemojstrsko s prsi ustavil Mane in jo v dvoboju ena na ena mirno pospravil za hrbet de Gee.

Spolzka žoga ušla Allisonu
Tudi po vodstvu je bil Liverpool boljši, a sledilo je izenačenje. Po levi strani je prodrl Romelu Lukaku in poslal nizko žogo v kazenski prostor. Vratar Allison je žogo že imel v naročju, vendar mu je kot milo spolzela iz rok. Pričakal jo je Lingard in jo iz neposredne bližine zabil v mrežo.
Napaka brazilskega vratarja je spodrezala krila gostiteljem. Manchester je vzpostavil ravnotežje in odšel na odmor glede na potek dogodkov zadovoljnejši.
Shaqirijevih sedem minut slave
V nadaljevanju smo gledali podobno zgodbo, čeprav je Manchester United po vstopu Fellainija zaigral po sistemu 4-3-3. Redsi so bili podjetnejši, napadi Manchester Uniteda redki. Liverpool je še vedno držal visok tempo, ki se mu je obrestoval v 72. minuti. Začetnik akcije je bil igralec Mane, ki je na levi strani "zlomil" Anderja Herrero. Žogo je poslal pred gol, kjer pa je bil Salah dobro oviran. Odbitek je prišel do Shaqirija, ki jo je s silovitim strelom spravil pod prečko De Gee. Švicarski reprezentant je bil v glavni vlogi tudi sedem minut pozneje. Spet je ustrelil z roba kazenskega prostora, na poti v gol pa se je žoga odbila od Baillyja in še tretjič končala v golu Manchestra.
Klopp: United smo prisilili k obrambni igri
"Fantje so bili izjemni. Načrtovali smo pogumno igro in pošiljanje žoge za zadnjo obrambno linijo. Prvi gol je bil tak, kot bi ga narisal. Vstop Shaqirija ni bila slaba poteza, kajne?! Potrebovali smo nekoga, ki bi dosegel gol. Naša predstava je bila mešanica odlične igre in izjemne borbenosti. United se ni načrtoval braniti, toda prisilili smo ga v to,
" je povedal Jürgen Klopp.
Mourinho: Pokopala sta nas dva odbitka
26 točk Manchester Uniteda po 17 krogih je najslabši izkupiček v tem obdobju v zadnjih 28 letih. "Zmagala je močnejša ekipa, toda do zmage so prišli v obdobju, ko niso bili močnejši od nas. V prvih 20 minutah je bila razlika ogromna. V trenutkih, ko se je tekma lomila, je njihova intenzivnost umirala. Takrat niso mogli najti prostora v nevarni coni. To je bil trenutek, ko bi lahko prišli do zmage, verjetno nezaslužene. Prejeli smo zadetka, ki bi jih De Gea verjetno obranil, če ne bi bilo odbitkov. Bili so hitri in agresivni in s tem smo imeli težave. Toda po 1:1 smo igro uravnotežili, tako da sta bila drugi in tretji zadetek boleča. Izgubili smo tekmo zaradi dveh odbitkov," je povedal Mourinho.

Prvi poraz Arsenala v zadnjih 23 obračunih
V zgodnjem popoldnevu je presenečenje pripravil Southampton, ki je s 3:2 ugnal Arsenal. S tem je prekinjen niz 22 tekem topničarjev brez poraza, Southampton je dobil šele drugo tekmo v prvenstvu in prvo na domači zelenici. Henrik Mhitarjan je dvakrat izničil vodstvo po golih Dannyja Ingsa. Arsenal je napadal vse tri točke, a je v zaključku za zmago gostiteljev zadel Charlie Austin, ki je žogo z glavo zabil v mrežo, potem ko je vratar Leno napačno ocenil predložek. Porozna Arsenalova obramba je vse tri zadetke prejela po strelih z glavo.