Le kaj je hotel narediti Steven Caulker ob prestreženi podaji v zadnjih sekundah tekme? Namesto, da bi jo poslal visoko čez, jo je mirno poslal v lastno mrežo in podaril Liverpoolu zmago. Foto: Reuters
Sergio Agüero
Sergio Agüero je s štirimi goli na vrhu lestvice najboljših strelcev ujel Diega Costa. Oba sta zadela po devetkrat. Foto: Reuters
Manchester City
Manchester City je imel v odprti in razgibani tekmi terensko premoč: posest žoge 62:38, streli v okvir vrat 12:7. Foto: Reuters
Oscar
Oscar je s prostega strela povedel Chelsea v vodstvo proti Crystal Palaceu. Foto: Reuters
Cesc Fabregas
Oscar in Cesc Fabregas sta poskrbela za oba gola Chelseaja na Selhust Parku. Foto: Reuters
Danny Welbeck
Danny Welbeck je preprečil, da bi Arsenal izenačil svoj najslabši štart v sezono. Leta 2011 je imel namreč po osmih krogih le deset točk. Zdaj ima eno več. Foto: Reuters

Po dobri uri igre na Loftus Roadu je bilo kljub kopici priložnosti na obeh straneh, ko so napadalci tekmovali kdo bo zgrešil boljšo priložnost, je Liverpool povedel, ko je podajo Maria Balotellija v zadetek spremenil Richard Dunne, ki pa je zatresel lastno mrežo. Ko je izgledalo, da bodo Rangersi kljub pobudi še utrdili zadnje mesto se je začela neverjenta končnica, ko so v sedmih minutah padli štirje goli, domačini so dvakrat izenačili, a na koncu so se zmage veselili rdeči.

Štirje goli v sedmih minutah
V 87. minuti je iz bližine izenačil Eduardo Vargas in navijači QPR-ja so slavili, a jih je v uradni zadnji minuti hitro ohladil Philippe Coutinho, ki je z zavitim strelom zadel za 1:2. V drugi minuti sodnikovega podaljške je imel QPR kot, po katerem je ustrelil Vargas, a se je žoga znašla po odboju od gostujočega kapetana Stevena Gerrarda, ki pa mu niso pripisali avtogola.

A vrhunec drame je bil prihranjen za zadnje sekunde, ko se je sodniški dodatek že iztekel, je Steven Caulker izredno nespredno prestregel gostujočo podajo in jo v slogu napadalca poslal v lastno mrežo za 2:3, nov poraz QPR-ja in podaril zmago Liverpoolu.

Agüero zadel in zapravil enajstmetrovko
Agüero
je prvič matiral Huga Llorisa v 13. minuti, ko je z leve strani kazenskega prostora poslal žogo v desni spodnji kot gostujočih vrat. Podal mu je Frank Lampard. A veselje sinjemodrih je bilo kratkotrajno, saj je le dve minuti pozneje Christian Eriksen v protinapadu zadel levi zgornji kot Joeja Harta.

V 20. minuti je Lampard hitro padel ob posredovanju Erika Lamele, sodnik Jonathan Moss pa je pokazal na belo točko. Zanesljivo jo je izvedel Agüero. Lamparda so v 28. minuti zaradi poškodbe, ki najbrž ni nedolžna, z igrišča odnesli na nosilih, tako da ga je zamenjal Fernandinho. Argentinec je v 32. minuti izvajal še eno enajstmetrovko, a mu jo je Lloris ubranil. Polčas se je končal z 2:1.

Soldado zapravil 11-m, Fazio izključen, Agüero dokončal delo
Ključen trenutek tekme se je zgodil v 62. minuti, ko je Moss po prekršku Martina Demichelisa nad Robertom Soldadom pokazal na belo točko. Izvajal jo je sam Soldado, a ga je vratar Hart "prebral" in mu ubranil poskus. Tudi sicer je bil prekršek storjen zunaj kazenskega prostora. In kdor ne da, dobi. V 68. minuti je Federico Fazio za roko potegnil vtekajočega Agüera, za kar mu je Moss pokazal neposredni rdeči karton, hkrati pa dosodil še enajstmetrovko, ki jo je tokrat zanesljivo izvedel Agüero. Argentinski napadalec je strelski šov dokončal v 78. minuti, ko je z leve strani kazenskega prostora z diagonalnim strelom za desno vratnico ukanil Llorisa.

Oscar načel Crystal Palace z evrogolom
Vodilni Chelsea je premagal Crsytal Palace z 2:1. Modri so na Selhurst Parku povedli v 6. minuti. Po prekršku nad Williainom je prosti strel z desne strani z okoli 25 metrov izvajal Oscar in žogo mojstrsko diagonalno poslal v desni zgornji kot vrat Juliana Speronija. V 40. minuti je bil zaradi grobega štarta nad Miletom Jedinakom izključen Cesar Azpilicueta, a je bila prednost igralca več kratkotrajna, saj je v 43. minuti Damien Delaney prejel še drugi rumeni karton. Londončani so v 51. minuti povišali vodstvo. Oscar in Cesc Fabregas sta si na robu kazenskega prostora izmenjala dvojno podajo, Fabregas pa je nato poslal žogo za desno vratnico Speronija. Sledila je dokaj umirjena tekma, domači pa so v 90. minuti le prišli do častnega zadetka. Frazier Campbell je na daljši vratnici pričakal podajo Wilfrieda Zahaja z desne strani in jo nato poslal za hrbet Thibauta Courtoisa. Varovanci Joseja Mourinha so tako uspešno opravili generalko pred torkovim obračunom (20.45) z Mariborom na Stamford Bridgeu v 3. krogu Lige prvakov. Pri Chelseaju ni igral prvi strelec Diego Costa, ki naj bi zaradi poškodbe stegenske mišice počival tri tedne. Costa tako ne bo v kadru Londončanov za tekmo z Mariborom.

Southampton prerešetal mrežo Sunderlanda
Tretjeuvrščeni Southampton je kar z 8:0 porazil Sunderland. Pot do visoke zmage domačih je utrl gostujoči Argentinec Santiago Vergini, ki je v 12. minuti dosegel bizaren avtogol z roba kazenskega prostora. Namesto da bi žogo izbil, jo je v slogu največjih mojstrov z volejem poslal za hrbet svojega vratarja Mannoneja. Drugi avtogol je prispeval Liam Bridcutt, medtem ko je Graziano Pelle dosegel dva gola za domače.

Welbeck rešil Arsenal pred porazom
Arsenal je na Emiratesu le remiziral s Hullom (2:2), potem ko je Danny Welbeck izenačil v 91. minuti. Welbeck je izkoristil podajo Alexisa Sancheza. Čilenec je predtem v 13. minuti z diagonalnim strelom z desne strani zadel za 1:0, a je Hull z goloma Mohameda Diameja, ki je ukradel žogo Mathieuju Flaminiju, in Abela Hernandeza, zadel z glavo, napravil preobrat.