Ljubljanske nogometašice so upale na uspešen začetek kvalifikacijskega turnirja, a se je izkazalo, da so Belorusinje premočne tekmice. Do vodstva so prišle ob koncu prvega polčasa, ko so v sedmih minutah povedle s 3:0, delo pa so dokončale v drugem delu s še tremi zadetki. Po dvakrat sta zadeli Ana Pilipenko in Emueje Ogbiagbevha.
"Končni rezultat je morda malce previsok, dobili smo preveč golov. V prvem polčasu smo stali dobro do 40. minute, potem je padla zbranost. Hitro smo prejeli tri gole. Pozitivno gledamo dalje, izgubili smo proti zelo dobri ekipi Minska," je dejal trener Peter Kristan.

V drugi tekmi prvega kroga je ciprska ekipa Somatia Barcelona z 2:0 premagala Slovan Bratislavo.

Napreduje le prvouvrščena ekipa
V drugem krogu kvalifikacij, napredovanje si bo zagotovila prvouvrščena ekipa, se bodo nogometašice Olimpije v petek ob 18.15 pomerile s Ciprčankami, zadnjo tekmo pa bodo igrale v ponedeljek, 13. avgusta, ob 17. uri, ko se bodo na stadionu Stožice pomerile še s slovaško zasedbo.