Ondrej Duda in soigralci so navdušili navijače na razprodanem olimpijskem stadionu v Berlinu. Foto: Reuters
Vedad Ibišević je bil zanesljiv z enajstih metrov. 34-letni napadalec je dosegel že štiri zadetke v letošnji sezoni. Foto: Reuters
Niko Kovač je čestital Palu Dardaiju za zasluženo zmago. Foto: Reuters
Rezervist Paco Alcacer je bil junak na BayAreni. Foto: Reuters

Pal Dardai je bil na zelenici olimpijskega stadiona, ko je Hertha zadnjič ugnala Bayern. To se je zgodilo 14. februarja 2009, ko je na klopi Bayerna sedel Jürgen Klinsmann, ki pa nato ni dočakal konca sezone. Priljubljeni trener Dardai je skupaj s športnim direktorjem Michaelom Preetzom sestavil najboljšo ekipo Herthe v zadnjih letih. Številni mladi nogometaši imajo svetlo prihodnost in tokrat so navdušili 74.670 gledalcev.
Ibišević kaznoval neumnost Boatenga
Že v torek so se Bavarci opekli proti Augsburgu na Allianz Areni (1:1) in tokrat je Kovač stavil na vse udarne adute, ki pa so bili znova neprepričljivi. Berlinčani so se sredi prvega polčasa otresli začetnega pritiska serijskih nemških prvakov. V 22. minuti je Ondrej Duda z dolgo diagonalno podajo našel Vedada Ibiševića. Strel napadalca z glavo je odbil Manuel Neuer. Jerome Boateng, ki nikakor ne najde prave forme, je z drsečim štartom brezglavo podrl Salomona Kalouja in sodnik Marco Fritz je pokazal na belo točko. Ibišević je z desno nogo poslal Neuerja v napačno smer.
Duda se je mojstrsko odzval pred vrati
Šest minut pred odmorom je David Alaba z leve strani podal pred vrata, kjer Arjen Robben s petih metrov ni dobro zadel žoge. Največja priložnost za Bayern za izenačenje je splavala po vodi. Minuto pred odmorom je prišla kazen. Kalou je na desni strani zaposlil Valentina Lazara, ki je ušel Boatengu in podal pred vrata, kjer je Slovak Duda s šestih metrov zabil žogo pod prečko. Neuer je bil nemočen.
Izjemen večer vratarja Krafta
Na začetku drugega polčasa je Bayern silovito pritisnil. Vstopili so Thomas Müller, Serge Gnabry in nato še Sandro Wagner. Najnevarneje je bilo v 68. minuti, ko je Boetang z glavo podaljšal žogo po podaji iz kota, sijajni vratar Thomas Kraft pa je z odličnim refleksom spremenil smer žogi pred Lewandowskim.
Gostje so skušali žogo pripeljati do golove črte, preveč so oklevali in Herthi je s požrtvovalno igro uspelo zadržati prednost. Nekdanji vratar Bayerna Kraft je bil junak večera, vedno je bil na pravem mestu, številne strele pa je branilcem uspelo blokirati.
"Še prejšnjo soboto je menedžer Schalkeja Christian Heidel dejal, da v letošnji sezoni morda ne bomo izgubili nobene tekme. Zelo hitro se je nato zgodil poraz. Drugo tekmo zapored nismo unovčili priložnosti. Pri obeh golih smo izpadli naivno. Še posebej pri enajstmetrovki, Boateng si tega ne bi smel privoščiti. Normalno formo smo prikazali le v drugem polčasu. Vsi, ki poznajo Bayern, se zavedajo, da bomo našli pravi odgovor zelo kmalu," je bil odločen Kovač.

V torek velik test proti Ajaxu
46-letni Kovač, ki se je rodil v Berlinu, je ta teden osvojil le eno točko in v torek ga čaka naslednja težka naloga. V Ligi prvakov v München prihaja Ajax.
Dortmundčani po preobratu zavzeli vrh
Številni strokovnjaki so napovedovali, da bo letošnja sezona v Bundesligi precej bolj izenačena in ne bo odločena že po jesenskem delu. Po šestih krogih vse kaže na zanimivo nadaljevanje, saj je na vrhu dortmundska Borussia. Črno-rumeni so zrežirali izjemen preobrat v Leverkusnu. Bayer je po vodstvu z 2:0 izgubil z 2:4. Junak je bil Paco Alcacer, ki je vstopil v 63. minuti in zabil odločilna gola.