Riyad Mahrez je v 6. minuti poskrbel za vodstvo Cityja. Foto: Reuters
Zelenica na Wembleyju je bila v katastrofalnem stanju. Foto: Reuters
Ob polčasu so skušali delavci na Wembleyju malce popraviti zelenico. Velike luknje so onemogočale normalno igro. Foto: EPA

Zelenica na Wembleyju je bila v zelo slabem stanju po tekmi Lige NFL v nedeljo popoldne, ko sta se pomerila Jacksonville in Philadelphia. Izbranci Pepa Guardiole so po hitrem vodstvu nadzorovali potek srečanja in bili precej nevarnejši (streli 4:13, v okvir vrat 1:6, koti 3:6, posest 48:52 %).
Mahrez zadel po veliki napaki Trippierja
Gostje so začeli sanjsko. Ederson je v 6. minuti poslal dolgo žogo na polovico Tottenhama, Kieran Trippier je z glavo zelo slabo izbijal, pritekel je Raheem Sterling, ki je z leve strani podal pred vrata, kjer je Riyad Mahrez s petih metrov zatresel mrežo.
Harry Kane je želel hitro odgovoriti, vendar je njegov strel zletel čez vrata. Gostitelji so skušali z dolgimi žogami zaposliti najboljšega strelca letošnjega svetovnega prvenstva, vendar niso bili uspešni. Po pol ure igre je David Silva našel Mahreza, njegov strel pa je Hugo Lloris preusmeril v vratnico.
Lamela zapravil veliko priložnost za izenačenje
V 55. minuti je David Silva našel Raheema Sterlinga, ki je imel lepo priložnost za strel, a se je preveč obotavljal, zato je gostiteljem uspelo blokirati njegov poskus. Trener Mauricio Pochettino je v igro poslal Harryja Winksa in Deleja Allija. Najlepšo priložnost za izenačenje je imel Erik Lamela deset minut pred koncem, ko je z desetih metrov streljal prek vrat po sijajnem prodoru Allija.

Guardiola upa, da ne bodo več igrali na takih igriščih
"To je bila velika zmaga. Igrali smo proti ekipi, ki igra agresivno in pričakoval sem težko tekmo v teh posebnih pogojih na zelenici. Priigrali smo si kar nekaj priložnožnosti, vendar nismo bili učinkoviti. Pogoji niso bili primerni za igro. Upam, da v prihodnosti na bomo več igrali na takih igriščih," je pojasnil Pep Guardiola.