Robert Berič je proti Gorici dosegel dva gola. Foto: Reuters
Nik Omladič je v 74. minuti potrdil zmago Olimpije. Foto: BoBo
Nogometaši Triglava so v Kranju remizirali s Celjem. Foto: MMC RTV SLO/Rene Gomolj
Gorica v Ljudskem vrtu brez možnosti
Olimpija slavila v Domžalah
Triglav brez golov remiziral s Celjem

Pri Mariborčanih se je z dvema zadetkoma izkazal Robert Berič, ki je med tednom zatresel tudi mrežo Panathinaikosa, v Olimpijinem dresu pa je odločilni zadetek dosegel Nikola Nikezić.

Nikezić prebil led
Olimpija je po prihodu Andreja Razdrha na trenersko mesto slavila še tretjič zapored v prvenstvu. Ljubljančani so se večino prvega polčasa mučili z zgoščeno postavitvijo domače ekipe, ki je večji del dobro zapirala vse dostope v kazenski prostor. Mrežo je v izteku prvega polčasa vendarle zatresel Nikezić, ko je z glavo iz bližine unovčil podajo Bobana Jovića z desnega roba kazenskega prostora. Eden nevarnejših poskusov gostiteljev je bil tisti Saše Aleksandra Živca v 22. minuti, ko je z roba kazenskega prostora streljal po tleh, a Elvisu Džafiću ni povzročil veliko težav.

Omladič povišal na 2:0
Domači trener Stevan Mojsilović je nato v želji po ugodnem razpletu spremenil postavitev in v nadaljevanju zaigral s tremi napadalci. Takoj zatem so domači prišli do treh strelov proti golu (Jure Balkovec, Zeni Husmani, Goran Vuk), a so bili vsi po vrstni nenatančni. V 75. minuti pa je bil na drugi strani natančnejši Nik Omladič, ki je z dobrih desetih metrov po podaji Williama Franklina Vicenteja z leve strani žogo poslal pod prečko domžalskega gola za 2:0.

Hitro dvojno vodstvo Maribora
V Ljudskem vrtu je Gorica stavila na obrambno taktiko s protinapadi, a so imeli Mariborčani drugačne načrte. Že po devetih minutah so vodili z 1:0. Martin Milec je začel akcijo, prodrl skozi sredino igrišča, podal Ploju, ki se je znašel sam pred Vasjo Simčičem in ga spretno preigral. Prevlado je tri minute pozneje potrdil Robert Berić, ki je izkoristil podajo Agima Ibraimija z desne strani in iz bližine zadel. Gostje so v prvem polčasu imeli dve priložnosti. V tretji minuti je Alen Jogan po kotu žogo poslal mimo vratnice, ob koncu prvega polčasa je poskusil še Miha Mevlja, ki je streljal z razdalje, a je bil Jasmin Handanović zanesljiv.

Vidović z nebeškim skokom povišal na 3:0
Do tretjega gola domačih so gledalci videli dve priložnosti. V 52. minuti je Mbida Bindzi streljal z glavo, Handanović pa žogo odbil v kot, namero Ploja pa je v 59. minuti preprečil Simčič. Berić je bil minuto pozneje spet natančen, ko je izkoristil podajo Ploja in ugnal goriškega vratarja. Za popolno zmago je poskrbel najvišji igralec na terenu Jovan Vidović. Ta 196 centimetrov visoki obrambni igralec je po prostem strelu, ki ga je izvajal Ibraimi, z glavo žogo usmeril v desni kot Simčičevih vrat.

Delitev točk v Kranju
V uvodu tekme v Kranju sta ekipi zapravili po eno lepo priložnost. Celjani so jo zapravili v 9. minuti, ko je Gregor Bajde iz bližine žogo poslal čez gol, minuto zatem pa je na drugi strani Matej Poplatnik z glavo, prav tako iz neposredne bližine, meril previsoko. V 31. minuti so bili Celjani znova blizu vodstva, vendar je po strelu Mihe Korošca gostitelje rešila vratnica. Vratar Žan Pelko je moral znova posredovati v 37. minuti, ko je Matic Žitko močno sprožil z desetih metrov, a je bil Pelko zbran.

Tudi v nadaljevanju sta ekipi nanizali nekaj strelov proti enim in drugim vratom, vendar ti niso bili tako nevarni, ritem pa je počasi padal. V končnici so Kranjčani malce pritisnili proti kazenskemu prostoru gostov in imeli še eno lepo priložnost, a je ostalo pri delitvi točk.