Po remiju proti Muri so jesenski prvaki, ki imajo ogromno težav s poškodbami, dosegli 15. prvenstveno zmago v tej sezoni in imajo na vrhu lestvice znova sedem točk naskoka. Aluminij, ki je bil najlepše presenečenje prvega dela sezone, ko je bil tretji, je pomlad slabo začel. Ob domačem porazu proti Mariboru, ki je dobil še tretjo medsebojno tekmo v tej sezoni, je klonil še v Kranju, kjer ga je Triglav odpravil s 3:0.

Zahović popeljal Maribor v vodstvo

Žoga se je odbila od obeh vratnic
V prvem polčasu sta mreži mirovali, najlepšo priložnost pa so kljub pobudi vijoličastih imeli gostitelji, ki so sicer odlično stali v obrambi. V 43. minuti je Jure Matijašič prodiral po desni strani, prišel mimo Saše Ivkovića in v sredini kazenskega prostora našel Dejana Petroviča, ki si je žogo namestil na desnico in z diagonalnim strelom že premagal Kenana Pirića, a zadel vratnico. Žoga se je odbila tudi v drugo vratnico, v dobrem položaju je bil Vrbanec, ki pa se je prepočasi odzval in po odbiti žogi zatresel le zunanji del mreže.

V uvodnih minutah drugega dela je bil Aluminij nevarnejši. V 53. minuti je Sanin Muminović lepo poslal globinsko žogo med oba osrednja branilca vijoličastih. Matijašič je stekel proti vratom in streljal nekoliko z desne strani, s posredovanjem pa se je izkazal Pirić. Nekaj minut pozneje, ko je Elvir Maloku poslal predložek z desne strani, je slabo v kazenskem prostoru odbil Amir Dervišević, žogo je na 16 metrih dobil Ivan Kontek, a je njegov poskus zletel čez vrata.

Maribor se je v Kidričevem rešil z igralcem manj
Sorodna novica "Črna zmaja" Črnic in Savić potopila Celjane v Stožicah

Zahović zadel za tri točke
V 60. minuti je Maribor ostal z igralcem manj, saj je zaradi udarca v obraz Lucasa Horvata drugi rumeni karton prejel Pihler. Kmalu zatem pa so gostje povedli. V 66. minuti so si priigrali do tedaj največjo priložnost, ko je Dervišević imenitno podal s sredine terena v kazenski prostor, kamor je vtekal Zahović, Matija Kovačić pa je odbil v kot.

Izvedel ga je Dervišević, ki je podal pred vrata, kjer je domača obramba najprej pozabila na Marcosa Tavaresa. Kapetan Maribora je streljal z glavo, Kovačić je ta poskus še odbil, žogo pa je nato na drugi vratnici, kjer ni bilo nobenega nogometaša Aluminija, v mrežo pospravil Zahović.

Aluminij si je priigral še nekaj priložnosti za izenačenje. V 76. minuti je Maloku nevarno poskusil s prostega strela, a je bil zanesljiv Pirić. Štiri minute pozneje je v kazenskem prostoru po podaji Alena Krajnca v nevarnem položaju do strela prišel Petrovič, vendar se je odlično odzval Ivković, ki je bil uspešen v bloku.

Tučić zagotovil zmago Rudarju

Rudar pobegnil Krčanom na +6
V Velenju sta se pomerila zadnjeuvrščena Rudar in Krško. Gostitelji so si s šesto zmago v sezoni priigrali šest točk naskoka pred Krčani, ki so klonili tretjič zapored oziroma šestič na zadnjih sedmih tekmah. Odločilno akcijo so domači nogometaši izpeljali v 32. minuti, ko je Robert Pušaver poslal predložek z desne strani, kjer je bil na pravem mestu Milan Tučić, ki je z glavo zatresel mrežo. V drugem polčasu so bili konkretnejši gostje, toda mreži sta do konca srečanja obmirovali.

Gorica izgubila sedmič zapored
Triglav je odlično začel spomladanski del. Po Aluminiju je na kolena spravil še Gorico, ki jo je zdaj ujel pri 22 točkah. Primorci so sicer klonili že sedmič zapored. Nazadnje so zmagali v 12. krogu 7. oktobra prav v Kranju. Gostitelji so sicer povedli, ko so srečno prišli do enajstmetrovke, ko je Tilen Mlakar zunaj kazenskega prostora podrl Andrijo Filipovića, a je Dejan Balažič pokazal na belo točko, od koder je zanesljivo zadel Etien Velikonja, ki je na drugi tekmi mrežo zatresel že tretjič.

Gorenjci so še pred koncem prvega polčasa izenačili, ko je s prostega strela v 38. minuti podal Kristjan Arh Česen, z glavo pa je izenačil Luka Majcen, ki se je osmič v sezoni vpisal med strelce. Odločitev je padla v 75. minuti, ko je podaji Dejana Tijanića z močnim strelom z 18 metrov zadel Muamer Svraka.