Olimpija je tekmo s Celjem odigrala v črnih dresih, saj je črna barva povezana z letom 1955 in ustanovitvijo Akademske športne zveze Olympia, katere primarna kombinacija je bila v črno-beli barvi.

Jurčević v 4. minuti stresel vratnico
Zmaji so zapretili že v 4. minuti, ko je Mario Jurčević z leve strani poslal predložek pred vrata, žoga je preletela vratarja Metoda Jurharja in zadela vratnico. Ljubljančani so imeli tudi v nadaljevanju terensko premoč, a so se Celjani dobro branili.

Zadetka s tekme med Olimpijo in Celjem

Črnic povedel zmaje v vodstvo
Gostje so v drugi polovici polčasa vzpostavili ravnotežje in izpeljali nekaj obetavnih akcij, ki pa jim je manjkal zaključek. Nato pa je v 45. minuti Eric Boakye z dolgo podajo našel Matica Črnica, ki se je otresel Dušana Stojinovića in z diagonalnim strelom matiral Jurharja za 1:0. Še statistika prvega dela: posest žoge 60:40 za Olimpijo, streli 6:3, v okvir vrat 2:2.

Pred 4.000 gledalci v Fazaneriji manjkali le goli

Savić potrdil zmago domačih
Domači so vodstvo povišali v 68. minuti. Stefan Savić si je v kazenskem prostoru Celja izmenjal dvojno podajo z Asmirjem Suljićem, nato pa s strelom za desno vratnico ukanil Jurharja. Še končna statistika: posest žoge 57:43, streli 12:4, v okvir vrat 4:2.

Brez golov na Fazaneriji
V prvi tekmi dneva so se Mura in Domžale razšle brez golov. Pred 4.000 gledalci v Fazaneriji se je igrala zgodovinska tekma, prva pod novimi žarometi. A ekipi gledalcem kljub dinamični predstavi nista postregli z zadetki. Mura je imela sicer žogo več v nogah (57:43), vendar sta obe moštvi v okvir vrat sprožili le po en strel. Skupno razmerje strelov je bilo 8:8.

V Fazaneriji, kjer se je igrala prva tekma pod žarometi, se je zbralo 4.000 gledalcev. Foto: www.alesfevzer.com

Aluminij in Maribor na TV Slovenija 2 in MMC-ju
V nedeljo bo vodilni Maribor gostoval v Kidričevem pri Aluminiju. Prenos od 15.15 naprej na TV Slovenija 2 in MMC-ju. Preostali tekmi sta Rudar - Krško in Gorica - Triglav.