Lionel Messi je v 26. minuti s prostega strela matiral Jana Oblaka. Foto: Reuters
Takole je Messi žogo zavrtinčil prek Atleticovega živega zidu in jo poslal v mrežo za 1:0. Foto: Reuters
Kapetan Barcelone Andres Iniesta je poškodovan zapustil zelenico v 35. minuti. Foto: Reuters
Rezervist Atletica Kevin Gameiro je v 86. minuti takole pospravil žogo v mrežo, a je bil zadetek razveljavljen zaradi prepovedanega položaja Diega Coste. Foto: Reuters
Atleticov napadalec Antoine Griezmann ni imel svojega popoldneva na Camp Nouu. Foto: Reuters
Jan Oblak je zbral pet obramb, v 26. minuti je bil ob prostem strelu Lionela Messija nemočen. Foto: Reuters

Katalonci letos igrajo odlično, na dozdajšnjih 27 prvenstvenih tekmah niti enkrat še niso okusili grenkobe poraza, zmagali so 21-krat, šestkrat so remizirali in imajo 69 točk.

Madridčani so na 27 tekmah zmagali 18-krat, sedemkrat so remizirali in dvakrat izgubili. Na prvenstveni lestvici imajo na drugem mestu po nedeljskem porazu osem točk manj od Barcelone.

Messi zadel s prostega strela
Katalonci so tekmo začeli bolje, čeprav si v prvi polovici prvega polčasa niso priigrali izrazitejše priložnosti. Vseeno so v 26. minuti povedli, zadel pa je kdo drug kot - Lionel Messi. Izjemni argentinski napadalec je žogo zavrtinčil prek gostujočega živega zidu in žogo poslal v levo smer nemočnega Jana Oblaka. To je bil že njegov 28. zadetek proti Atleticu v vseh tekmovanjih in 600. v karieri. Kmalu zatem so gostitelji zahtevali najstrožjo kazen, potem ko je po prestreženi podaji Luis Suarez v kazenskem prostoru domnevno zadel roko Joseja Gimeneza, a je piščalka glavnega sodnika Jesusa Gila ostala nema. V 37. minuti je z leve strani poskusil še Philippe Coutinho, a je Oblak strel brez težav odbil.

Atletico v nadaljevanju boljši
Gostje iz Madrida so v nadaljevanju tekme zaigrali nekoliko bolje, odločneje so krenili proti vratom nasprotnika, priigrali so si nekaj polpriložnosti, Antoine Griezmann in Diego Costa, ki sta bila v prvem polčasu povsem nevidna, sta domači obrambi povzročila nekaj preglavic, po uri igre so gostje izvajali tudi prvi udarec iz kota na tekmi. Vseeno je Barcelona zdržala pritisk. V 76. minuti je Luis Suarez sicer zatresel mrežo iz neposredne bližine, a je bil v prepovedanem položaju, hip zatem je poskusil še Sergio Busquets na drugi vratnici po predložku iz kota, a je ostalo pri minimalnem vodstvu Kataloncev.

Gameiru razveljavili zadetek
Atletico vseeno ni vrgel puške v koruzo, do konca tekme je večkrat pritisnil na domačo obrambo, v 86. minuti so Madridčani tudi dosegli zadetek, ki pa je bil razveljavljen. Rezervist Angel Correa je z desne strani pred vrata poslal predložek, kjer se je žoga odbila od Diega Coste do še enega rezervista Kevina Gameira, ki je iz neposredne bližine bliskovito premagal vratarja Marca-Andreja ter Stegna, a je bil zadetek zaradi prepovedanega položaja Coste ob predložku Correa razveljavljen.

Zadnjo priložnost na tekmi je z zvitim poskusom s približno 14 metrov zapravil Suarez, ki je meril v levi zgornji kot Oblakovih vrat.