Andrea Pirlo se je s soigralci trudil doseči zadetek, a je ostalo pri delitvi točk, zaradi česar je Juventus zdrsnil na drugo mesto. Foto: EPA
Handanović, 26 let, Udinese, vratar, cena 11.000.000 €
Samir Handanović je svojo mrežo nedotaknjeno ohranil še desetič v letošnjem prvenstvu. Foto: EPA
Zlatan Ibrahimović je dosegel 11. gol v letošnji sezoni. Foto: EPA
Giampaolo Pazzini
Inter je s preobratom slavil na domačem terenu. Lecce je v 19. minuti v vodstvo popeljal Luis Murial, a so črno-modri kmalu izid izenačili, nato pa do konca srečanja mrežo Uga Gabrielija zatresli še trikrat. Med strelce so se vpisali Giampaolo Pazzini (na fotografiji), Diego Milito, Esteban Cambiasso in Ricardo Alvarez. Foto: Reuters
Pablo Daniel Osvaldo
Pablo Daniel Osvaldo je potrdil zmago Rome v Bologni. Foto: EPA

V prvem polčasu so bili gledalci priča precej boljši igri Juventusa; ta je na vrata nasprotnika sprožil veliko več strelov, ki pa so bili nenatančni. Drugače je bilo v drugem polčasu, ko so gostitelji nekajkrat nevarno zapretili gostujočemu vratarju Gianluigiju Buffonu, a je ostalo pri delitvi točk.

Jalova premoč Juventusa
Gledalci na stadionu Friuli so bili priča dobremu začetku prvega polčasa in precej slabšemu nadaljevanju. Že v 3. minuti je z razdalje zapretil Claudio Marchisio, slabih pet minut pozneje je Giorgio Chiellini z zadnjimi močmi preprečil zadetek Almenu Abdiju. V 11. minuti je sledil prvi strel v okvir vrat, izvedel ga je Simone Pepe, Samir Handanović pa je žogo brez težav ukrotil. Dve minuti pozneje je bilo nevarno tudi v kazenskem prostoru gostov, a je nevarnost pred svojimi vrati razrešil oprezni Buffon. Juventus je bil precej boljši nasprotnik, na Handanovićeva vrata je sprožil osem strelov, Videmčani so proti vratom Buffona streljali le enkrat.

Najboljši napadalec Udineseja Antonio Di Natale je bil povsem nemočen, gostujoča obramba se je nanj dobro pripravila, vseskozi ga je lovila v zanko prepovedanega položaja.

V drugem polčasu precej bolj izenačeno
V nadaljevanju sta bila nasprotnika precej bolj izenačena, čeprav je 'stara dama' še naprej vršila hujši pritisk na vrata gostiteljev. V 52. minuti je po podaji iz kota nevarno proti vratom sprožil Chiellini, a je Handanović strel ubrani. Slabih pet minut pozneje je uspešno izveden protinapad Juventusa v zadnjem trenutku zaustavil Maurizio Domizzi, ki je žogo po odlični globinski podaji Pepeja odbil pred Alessandrom Matrijem. Sledili so napadi Udineseja. V 56. minuti je Danilov strel z glavo ubranil Buffon, vajo je ponovil slabih 20 minut pozneje, ko je s prostega strela zapretil Di Natale.

Quagliarella ogrel Handanovićeve dlani
V 80. minuti je Pepeja zamenjal Alessandro Del Piero, ki pa ni prinesel želenega učinka v igro Juventusa, najlepšo priložnost do konca tekme je zapravil nekdanji napadalec Udineseja Fabio Quagliarella, ki je v 71. minuti v igro vstopil namesto Matrija. Ta je pet minut pred iztekom rednega dela srečanja z roba kazenskega prostora ogrel dlani slovenskega reprezentančnega vratarja. Ostalo je pri delitvi točk, zaradi česar je Juventus na prvenstveni lestvici zdrsnil na drugo mesto.

Prvaki slavili v Cagliariju
Nogometaši Milana so iz torka na sredo "prenočili" na prvem mestu Serie A, potem ko so na gostovanju v preloženi tekmi 1. kroga z 2:0 odpravili Cagliari. 'Rossoneri' so na Sardiniji povedli že v 4. minuti, ko je po predložku Robinha žogo v lastno mrežo pospravil domači branilec Francesco Pisano. Branilci naslova so vse dvome o zmagovalcu razrešili v 60. minuti, ko je po akciji z Robinhom 11. zadetek v sezoni dosegel Zlatan Ibrahimović. Milan, neporažen že na 11 tekmah italijanskega prvenstva, je po 16 krogih zbral 34 točk.

Nekoliko manj uspešen dan za Slovence
V Rimu sta za Chievo Boštjan Cesar in Bojan Jokić odigrala vso tekmo proti Laziu, medtem ko Reneja Krhina (Bologna - Roma) in poškodovanega Valterja Birse (Napoli - Genoa) ni bilo v kadru. V Novari je Palermo "le" remiziral (2:2), Josip Iličić, ki je tekmo začel v prvi postavi, pa je moral predčasno pod prho že v 43. minuti. Armin Bačinović je v 37. minuti zamenjal poškodovanega Maura Cetta.