Shkodran Mustafi in Theo Walcott sta priigrala točko topničarjem, ki pa jim slabo kaže v boju za četrto mesto. Foto: Reuters
Sergio Agüero
Sergio Agüero je v 42. minuti poskrbel za drugo vodstvo gostov na tekmi. Foto: Reuters
Pep Guardiola in Arsene Wenger
Pep Guardiola in Arsene Wenger nista bila najbolj zadovoljna s točko. Foto: Reuters
Navijači Arsenala
Navijači Arsenala so pred tekmo znova izrazili nezadovoljstvo. Želijo takojšen odhod Arsena Wengerja, ki sedi na klopi že od 1. oktobra 1996. Foto: Reuters

Topničarji, ki so na zadnjih 20 tekmah proti Manchester Cityju na domačem stadionu izgubili le enkrat, ostajajo na šestem mestu, potem ko so izgubili kar štiri izmed zadnjih šestih prvenstvenih tekem.

Gostje so povedli že v 5. minuti. Kevin De Bruyne je s svoje polovice z dolgo podajo izjemno zaposlil Leroya Saneja, ki je stekel sam proti vratom, preigral vratarja Davida Ospino in zatresel prazno mrežo. Topničarji niso našli pravega ritma, v 11. minuti je De Bruyne z roba kazenskega prostora zadel vratnico, do odbite žoge je prišel David Silva, njegov strel pa je odbil Ospina.

Po polovici prvega dela so se topničarji prebudili. Alexis Sanchez je pet minut pred odmorom z leve strani podal pred vrata, kjer je Nicolas Otamendi slabo izbil žogo, Shkodran Mustafi je z glavo podal do Thea Walcotta, ki je izenačil. Le dve minuti zatem je City znova povedel, z desne strani je bil natančen Sergio Agüero po podaji Silve.

V 53. minuti je Mesut Özil podal iz kota z leve strani, Mustafi pa je z glavo poslal žogo v mrežo za 2:2. V zaključku tekme je imel Agüero dve priložnosti, a ni bil natančen.
Wenger se bo kmalu odločil
"Bili smo zelo nervozni. Ni nam šlo po načrtih, saj so nas presenetili z odličnim začetkom tekme. Poznalo se je, da smo pod pritiskom. Še vedno smo v igri za preboj med najboljše štiri. Ljubim ta klub. Ne vem še, kako dolgo bom ostal na klopi, vsekakor pa bo odločitev padla kmalu," je pojasnil trener topničarjev Arsene Wenger, ki je znova prejel številne kritike navijačev s tribune.
Angleško prvenstvo se z 31. krogom nadaljuje že v torek in sredo. Arsenal se bo srečal z West Hamom, City pa bo na derbiju kroga v sredo ob 21.00 gostoval na Stamford Bridgeu.