Lorenzo Insigne je dosegel enajsti zadetek v letošnji sezoni. Foto: EPA
Giacomo Bonaventura
Giacomo Bonaventura je bil na pravem mestu. Foto: Reuters

Po grenkem porazu prejšnji teden v Torinu, ko so prikazali zelo dobro igro, a ostali praznih rok, so bili Neapeljčani še posebej motivirani, da se znova zavihtijo na vrh italijanskega prvenstva. Juventus je v petek zvečer v Bologni le remiziral (0:0)

Izbranci Maurizia Sarrija so bili bolj nevarni v prvem polčasu. V 16. minuti je Lorenzo Insigne z roba kazenskega prostora meril prek vrat. Še lepšo priložnost je zapravil Jose Callejon, v 35. minuti je po podaji Gonzala Higuaina meril za las mimo vrat.

Bonaventura hitro izenačil
Šest minut pred odmorom se je razigrani Insigne odločil za strel s 25 metrov, žoga je zadela Ignazia Abateja in končala v mreži. Obetavni vratar Milana Gianluigi Donnarumma ni imel možnosti, saj je žoga precej spremenila smer.

Milan, ki je jeseni na San Siru izgubil proti Napoiliju kar z 0:4, je izenačil tik pred odmorom. Branilec gostiteljev Kalidou Koulibaly je žogo z glavo nespretno poslal do Giacoma Bonaventure, ki je zatresel mrežo z bližine.

Mertens zadel okvir vrat
Napoli, ki lovi prvi naslov italijanskega prvaka po letu 1990, je v zadnje pol ure pritisnil. Rezervist Dries Mertens je v 67. minuti stresel vratnico. Higuain je osem minut pred koncem iz ugodnega položaja streljal mimo vrat, tudi Omar El Kaddouri pa v sodnikovem dodatku ni uspel zadeti za zmago, na pravem mestu je bil Donnarumma.
Napoli je bil precej bolj nevaren (streli na vrata 19:7, v okvir vrat 4:2, koti 6:3, posest žoge 66:34 %).