Nemčija je na zadnjih 31 kvalifikacijskih tekmah za svetovno prvenstvo 26-krat zmagala in 5-krat igrala neodločeno. Foto: Reuters

Norvežani, ki so igrali brez poškodovanega kapetana Stefana Johansena, so bili povsem nemočni. Nemški stroj je bil hitro na visokih obratih, prvi gol je v 10. minuti zabil Mesut Özil. Z leve strani je podal Jonas Hector, Özil je z levico odlično streljal. Naslednji zadetek je bil delo Juliana Draxlerja, ki se je blizu bele točke lepo obrnil in natančno meril v levi kot norveških vrat. Že v 21. minuti je po napaki norveške obrambe Nemčija hitro krenila proti norveškemu golu, akcijo je po domiselni podaji Thomasa Müllerja končal Timo Werner. Müller je v 40. minuti z desne strani podal pred gol, Wernerjev strel z glavo je spet končal v mreži.

Nemcem vodstvo 4:0 ob polčasu ni bilo dovolj. Leon Goretzka, ki je zamenjal Müllerja, je s šestih metrov z glavo matiral Jarsteina, na teniških 6:0 pa je po podaji Kimmicha (spet z glavo) povišal Mario Gomez.

Vseeno Nemci še nimajo zagotovljenega mesta na SP-ju v Rusiji. V preostalih dveh tekmah potrebujejo eno točko. Oktobra jih čaka gostovanje v Belfastu proti prvim zasledovalcem Severnim Ircem, tri dni kasneje pa bodo doma igrali z Azerbajdžanom.