Nemke so na zadnjih devetih evropskih prvenstvih osvojile kar osem naslovov. Na evropski tron niso stopile le leta 1993, ko so evropske prvakinje postale prav Norvežanke, druge so bile gostiteljice Italijanke, tretje pa Nemke. Foto: EPA
Nadine Angerer
Nemška vratarka Nadine Angerer je bila velika junakinja ob nemški zmagi v finalu. Foto: EPA

Tekmo je v 49. minuti odločila Anja Mittag, ki je po bliskovitem protinapadu in natančni podaji rojakinje Celie Okoyino da Mbabi hladnokrvno zaključila za 1:0.

Dve zapravljeni najstrožji kazni
Norvežanke so sicer zapravile kar dve enajstmetrovki - po eno v vsakem polčasu. V 29. minuti je velika nemška junakinja, vratarka Nadine Angerer, z nogami Trini Bjerke Rönning ubranila strel z bele točke, prav tako je veselje Norvežankam preprečila po dobri uri igre, ko je s parado enajstmetrovko ubranila še Solveig Gulbrandsen.

Nemke osmič na evropskem tronu
V končnici tekme, v kateri so Nemke prek Nadine Kessler v 82. minuti zatresle še vratnico, so si Norvežanke na vse kriplje prizadevale izid poravnati, a so varovanke Silvie Neid zdržale in po letu 2009 znova stopile na evropski tron. Predtem so naslov evropskih prvakinj osvojile še v letih 1989, 1991, 1995, 1997, 2001 in 2005.

Žensko evropsko prvenstvo, Solna

Finale:
NEMČIJA - Norveška 1:0 (1:0)
Mittag 49.
Angererjeva je v 29. minuti ubranila 11-m Rönningovi, v 61. minuti pa še Gulbrandsnovi (obe Norveška)