Marco Reus je na sanjski način debitiral na stadionu Westfalen. Foto: EPA
Theodor Gebre Selassie
Theodor Gebre Selassie je poskrbel za napeto končnico. Foto: EPA
Bayern
V začetni enajsterici Bayerna je odlično igral tudi Švicar Xherdan Shaqiri (levo), ki ga bomo 7. septembra videli v Stožicah na tekmi med Švico in Slovenijo v kvalifikacijah za SP 2014. V 72. minuti ga je zamenjal Bastian Schweinsteiger, ki še ni optimalno pripravljen. Zaradi gripe v ekipi ni bilo Francka Riberyja. Foto: EPA

Prvaki so začeli sijajno. V 11. minuti je Jakub Blaszczykowski podal do Marca Reusa, ki je z desne strani z diagonalnim strelom zatresel malo mrežico. Werder se je nato takoj odprl, v 18. minuti se je Eljero Elia znašel sam pred Romanom Weidenfellerjem, a mu ni uspelo ukaniti vratarja rumeno-črnih. Še lepšo priložnost za Bremenčane je imel Marko Arnautović, ki je v 24. minuti po kotu stresel vratnico.

Na začetku nadaljevanja so se izbranci Jürgena Kloppa prebudili, v 50. minuti je Mats Hummels zapretil z glavo, a je bil Sebastian Mielitz v vratih Werderja na pravem mestu. Pet minut pozneje je napadalec Robert Lewandowski iz ugodnega položaja meril naravnost v Mielitza.
Gebre Selassie z glavo izenačil
Četrt ure pred koncem je po kotu odbita žoga prišla na desno stran do Arnautovića, ki je podal pred vrata, kjer je češki reprezentant Thoedor Gebre Selassie z glavo mojstrsko ukanil Weidenfellerja, ki je stal preveč iz vrat.
Odlična menjava Kloppa
Klopp je tri minute pozneje v igro poslal Götzeja, ki je zamenjal Kevina Grosskreutza. Le tri minute je potreboval Götze, da je odločil tekmo. Blaszczykowski je podal do rojaka Lewandowskega, ki je sijajno našel Götzeja, mladi zvezdnik Borussie pa je s 13 metrov zadel levi spodnji kot in poskrbel za veliko navdušenje na Westfalnu.
Bayern brez težav
Bayern je v soboto s 3:0 suvereno slavil na gostovanju pri novincu v Bundesligi Greuther Fürthu. Zadeli so Thomas Müller (po strelu iz kota je v mrežo z dveh metrov pospravil odbito žogo), Mario Mandžukić (z glavo) in Arjen Robben (s predložkom, ki je spremenil smer in presenetil vratarja).

1. krog:
BORUSSIA (D) - WERDER 2:1 (1:0)
80.645; Reus 11., Götze 81.; Gebre Selassie 75.

Borussia Dortmund: Weidenfeller, Kirch (82./Perišić), Subotić, Hummels, Schmelzer, Gündogan, Kehl (71./Leitner), Blaszczykowski, Reus, Grosskreutz (78./Götze), Lewandowski.

Werder Bremen: Mielitz, Gebre Selassie, Sokratis, Prödl, Ignjovski (66./Petersen), Fritz, de Bruyne, Junuzović, Hunt (87./Füllkrug), Elia, Arnautović.

Sodnik: Felix Zwayer

GREUTHER FÜRTH - BAYERN 0:3 (0:1)
18.000; Müller 43., Mandžukić 58., Robben 79.

Greuther Fürth:
Grün, Nehrig, Kleine, Mavraj, Schmidtgal, Fürstner, Prib, Klaus, Tyrala (69./Stieber), Sararer, Fall (62./Azemi).

Bayern: Neuer, Lahm, Boateng, Dante, Badstuber, Luiz Gustavo, Kroos (88./Timoščuk), Müller, Shaqiri (72./Schweinsteiger), Robben, Mandzukić (81./Pizarro).

Balitsch 68.

EINTRACHT FRANKFURT - BAYER (L) 2:1 (0:1)
Aigner 57., Lanig 82.; Kiessling 29.

STUTTGART - WOLFSBURG 0:1 (0:0)
Dost 90.
Ibišević (Stuttgart) je v 88. minuti zgrešil 11-m.

HANNOVER - SCHALKE 2:2 (1:0)
Felipe 43., Nikci 80.; Huntelaar 52., Holtby 64.

BAYERN 1 1 0 0 3:0 3 FORTUNA DÜS. 1 1 0 0 2:0 3 BORUSSIA (D) 1 1 0 0 2:1 3 BORUSSIA (M) 1 1 0 0 2:1 3 EINTRACHT 1 1 0 0 2:1 3 WOLFSBURG 1 1 0 0 1:0 3 NÜRNBERG 1 1 0 0 1:0 3 HANNOVER 1 0 1 0 2:2 1 SCHALKE 1 0 1 0 2:2 1 FREIBURG 1 0 1 0 1:1 1 MAINZ 1 0 1 0 1:1 1 WERDER 1 0 0 1 2:3 0 HOFFENHEIM 1 0 0 1 1:2 0 BAYER (L) 1 0 0 1 1:2 0 STUTTGART 1 0 0 1 0:1 0 HAMBURGER SV 1 0 0 1 0:1 0 AUGSBURG 1 0 0 1 0:2 0 GREUTHER FÜRTH 1 0 0 1 0:3 0