Guillermo Giacomazzi je v 40. minuti potopil Inter. Foto: Reuters
Marco Di Vaio
Marco Di Vaio je z zadetkom na Olimpicu Bologni priboril točko. Rene Krhin je tekmo spremljal s klopi. Foto: EPA
Samir Handanović in Alessandro Matri
V snežnem metežu je iz dvoboja Samir Handanović - Alessandro Matri kot zmagovalec izšel slednji. Foto: EPA
Antonio Floro Flores
Antonio Floro Flores je izenačil v 56. minuti. Foto: EPA
Alessandro Matri in Samir Handanović
Matri se je v 23. minuti takole znašel sam pred "Sarmo", vendar mu je ta žogo "pobral" izpod nog. Foto: EPA
Zlatan Ibrahimović
Nogometaši Milana so brez večjih težav na San Siru odpravili Cagliari (3:0). Eden izmed junakov je bil tudi strelec prvega zadetka Zlatan Ibrahimović. Foto: Reuters

Črno-modri, ki so se po slabem uvodu v sezono vendarle pobrali in se krepko dvignili na lestvici Serie A, so bili na stadionu Via del Mare precej boljši nasprotnik, neprestano so pritiskali na vrata gostiteljev, ki pa se niso dali. Milančani so proti vratarju Massimilianu Bennassiju sprožili kar 22 strelov (6 v okvir vrat), a jim tako želenega zadetka ni uspelo doseči.

So bili pa na drugi strani uspešni domači, natančneje Guillermo Giacomazzi, ki je v 40. minuti po podaji Massima Odda v kazenskem prostoru z desnico zadel za 1:0 in svoji ekipi priboril pomembne tri točke.
'Stara dama' ugnala Handanovićev Udinese
V derbiju 20. kroga italijanskega prvenstva je vodilni Juventus doma premagal Udinese z 2:1 in ima pred tretjeuvrščeno ekipo na lestvici zdaj šest točk prednosti.V Torinu je vso tekmo snežilo. Prvič se je mreža zatresla v 42. minuti, ko je gostitelje povedel v vodstvo Alessandro Matri. Po predložku Marcela Estigarribie z leve strani je z glavo streljal Fabio Quagliarella, Samir Handanović je njegov strel še odbil, vendar je bil na pravem mestu pred njim Matri in žogo poslal v mrežo.
"Sarma" se je v zanimivem prvem polčasu izkazal še z dvema odličnima obrambama. Že v drugi minuti je odlično posredoval pred prodirajočim Estigarribio, nato še pred Matrijem. Tudi Gianluigi Buffon na drugi strani ni bil brez dela. Izkazal se je po strelih Almena Abdija in Pabla Armera.
Obramba gostov bo sanjala Matrija
Na začetku drugega polčasa je pri gostih v igro vstopil Antonio Floro Flores in v 56. minuti izenačil z lepim diagonalnim strelom s 14 metrov, potem ko mu je po protinapadu podal Mauricio Isla. Dve minuti prej je zagrozil že Antonio Di Natale, njegov strel je končal za las mimo vrat.
Šest minut po izenačenju je bila "stara dama" znova v vodstvu. Matri se je v kazenskem prostoru dobro znašel ob Damianu Ferronettiju in z levico še drugič ugnal nemočnega Handanovića. S peto mu je podal Claudio Marchisio, ki je na zelenico prišel tik pred tem namesto Quagliarelle. Juventus je tudi po drugem zadetku nadzoroval igro in tekmo brez večjih pretresov pripeljal do konca.
Pred dobrim mesecem 0:0
Tekma med istima tekmecema 21. decembra v Vidmu se je končala brez zadetkov. Takrat je bilo to preloženo srečanje 1. kroga, ki konec avgusta ni bil odigran zaradi stavke.