Milivoje Novaković in Mišo Brečko sta s Kölnom izpolnila cilj. Foto: EPA
Frankfurt
Nekateri navijači Eintrachta so se težko sprijaznili z dejstvom, da bo njihov klub bržkone izpadel v nižji rang tekmovanja. Eintracht mora v zadnjem krogu premagati prvake Borussio Dortmund, ob tem pa upati, da jim bodo šli tudi ostali izidi na roko. Foto: EPA
Mario Gomez
Mario Gomez je zabil 25., 26. in 27. zadetek v prvenstvu, s čimer si je praktično že zagotovil naziv najboljšega strelca Bundeslige. Drugouvrščeni Pappiss Cisse je namreč pri 22 golih. Foto: EPA

Zmaga "kozličkov" je znova imela slovenski pridih, saj je Milivoje Novaković v 24. minuti podal za vodilni zadetek Adila Chihija. Piko na i je v tretji minuti sodnikovega podaljška postavil Lukas Podolski z enajstmetrovke. Novaković je igral do 86. miute, Mišo Brečko pa do 71. Po koncu tekme je na igrišče vdrlo približno 150 domačih navijačev, tako da so morali nogometaši Eintrachta zbežati v slačilnico. Zavarovati jih je moralo okoli 100 policistov, ki so navijače razgnali s solzivcem, nekaj pa so jih tudi aretirali.

Heynckes v konfliktu interesov?
Bayern
je z 8:1 v goste odpravil odpisani St. Pauli in si po turbulentni sezoni vendarle zagotovil kvalifikacije za Ligo prvakov. Mario Gomez je dosege hat-trick. Če bo Bayern v zadnjem krogu doma premagal Stuttgart, drugouvrščeni Bayer pa izgubil v Freiburgu, se bodo Bavarci celo neposredno uvrstili v Ligo prvakov. Pri tem ne gre zanemariti dejstva, da bo trener "lekarnarjev" Jupp Heynckes v prihodnji sezoni prevzel Bayern. Zato je na mestu vprašanje, za koga bo "igral" Heynckes?