Pierre-Emerick Aubameyang in Mesut Özil sta bila junaka večera na Emiratesu. Foto: Reuters
Ben Chilwell je kronal dobro igro Leicesterja v uvodne pol ure. Foto: Reuters
Uani Emery je bil zelo zadovoljen s predstavo svojih izbrancev. Foto: Reuters

Mesut Özil je bil najboljši igralec tekme na stadionu Emirates. Najprej je izenačil na 1:1, nato pa zrežiral še oba zadetka Pierra-Emericka Aubameyanga, ki je takoj po vstopu v igro odločil srečanje. Arsenal je nanizal že sedem zmag zapored v angleškem prvenstvu in se prebil na četrto mesto. Za vodilnima Manchester Cityjem in Liverpoolom zaostaja dve točki. Po uvodnem slabem štrartu izbranci Unaija Emeryja igrajo kot prerojeni.

Leicester boljši v uvodne pol ure
Gostitelji v uvodne pol ure niso našli pravega ritma. Leicester je bil boljši in v 17. minuti bi moral dobiti najstrožjo kazen. Branilec Rob Holding je v kazenskem prostoru igral z roko v dvoboju z Onyinyejem Ndidijem. Sodnik Christopher Kavanagh je spregledal očitno enajstmetrovko. Po pol ure so gostje zasluženo povedli. Ben Chilwell je po protinapadu z leve strani podal pred vrata, kjer je Hector Bellerin spremenil smer žogi in vratar Bernd Leno je bil nemočen. V zadnji minuti prvega polčasa si je Özil izmenjal dvojno podajo z Bellerinom, nato pa z levo nogo mojstrsko potisnil žogo v malo mrežico.

Gala predstava Özila
V drugem polčasu so se topničarji razleteli po zelenici. Kapetan Özil je bil neustavljiv. V 63. minuti je sijajno zaposlil Bellerina, ki je ušel obrambi gostov in na daljši vratnici našel Aubameyanga. Gabonski napadalec je le dve minuti in 10 sekund po vstopu v igro zadel za 2:1. Arsenal je letel po zelenici, navijači pa so bili v ekstazi. Takega nogometa v zadnjih letih pod vodstvom Arsena Wengerja niso gledali.
V 66. minuti je Özil v navezi z Dannyjem Welbeckom znova premešal obrambo Leicesterja in nato z zunanjim delom nogometnega čevlja velemojstrsko zaposlil Aubameyanga, ki je le še podstavil nogo za končnih 3:1. Vratar gostov Kasper Schmeichel je v zadnjih minutah preprečil pravi polom.
"Konec prvega polčasa nam je dal zagon za drugi del, ki smo ga odigrali vrhunsko. To je bila velika zmaga in zaslužili smo jo. V uvodnih 30 minutah igra ni stekla, nato pa se je celotno moštvo dvignilo. Özil je na treningih zares zavzet in danes je na tekmi požel sadove trdega dela," je bil navdušen trener Emery.