Giampaolo Pazzini je že takoj upravičil svoj nakup. Foto: Reuters
Julio Cesar
Julio Cesar je takole ubranil poskus Javierja Pastoreja. Foto: EPA
Josip Iličič
Josip Iličič tokrat ni bil tako viden, kot v prvem medsebojnem obračunu, ko je s prvencem v Serie A Palermo takrat povedel v vodstvo. Foto: EPA

Na koncu se je obračun 22. kroga italijanskega prvenstva končal s 3:2. Domači junak je bil novinec Giampaolo Pazzini, ki je po vstopu v igro po odmoru praktično sam poskrbel za preobrat, gostujoči nesrečnik pa Javier Pastore. V 63. minuti je zapravil enajstmetrovko.

Palermo hitro do vodstva
Gostje so sijajno začeli in povedli v peti minuti prek kapetana Fabrizia Miccolija, vodstvo pa še povišali v 36. minuti po novi zmedi v Interjevi obrambi. Po akciji in podaji Mattie Cassanija z desne je zadel Antonio Nocerino.

Tokrat odločil "faktor" Pazzini
Sicilijanci so bili na odlični poti, da se maščujejo za poraz proti črno-modrim v 3. krogu (1:2), vendar očitno niso računali na Pazzinija. 26-letni napadalec, ki je na San Siro prišel šele pred dvema dnevoma iz Sampdorie, je najprej zadel v 57. minuti po samostojni akciji in strelu z 12 metrov, nato pa še v 73. minuti, ko je z glavo izkoristil podajo Maicona z desne.

Kar ni uspelo Pastoreju, je Eto'oju
Po podaji Josipa Iličiča je prekršek nad Kasamijem v domačem kazenskem prostoru po nekaj več kot uri igre storil Thiago Motta, a sijajne priložnosti za novo gostujoče vodstvo ni izkoristil Pastore. Poskus je ubranil Julio Cesar. Ezequiel Munoz je v 76. minuti podrl Pazzinija, z bele točke pa je bil natančen sicer skozi tekmo precej neviden Samuel Eto'o. Zadnjo priložnost za goste je zapravil branilec Federico Balzaretti, ko mu je zadetek na neverjeten način v 88. minuti preprečil domači vratar Julio Cesar.

Iličič in Armin Bačinović (rumeni karton v 32. minuti po prekršku nad Coutinhem) sta odigrala celo tekmo, Siniša Andjelković in Jasmin Kurtić sta obsedela na rezervni klopi.

Udinese šokiral še Juventus
Nogometaši Udineseja so po zmagi proti Interju (3:1) v prejšnjem krogu tokrat v gosteh ugnali še Juventus (1:2). Gostitelji so povedli v 60. minuti z mojstrovino Claudia Marchisia, ko je s škarjicami premagal nemočnega Samirja Handanoviča s kakšnih 12 metrov.

V nadaljevanju je najprej izenačil Christian Zapata po odbitem poskusu Antonia Di Nataleja, nato pa po lepi akciji in dvojni podaji še Alexis Sanchez v 85. minuti.

Milan tudi z igralcem manj do zmage v Catanii
Prav tako je končana tudi tekma med Brescio in Chievom, gostje so zmagali z 0:3. Boštjan Cesar in Bojan Jokić nista bila v postavi zmagovalcev. Vodilni Milan je že v soboto z 0:2 zmagal v Catanii, čeprav je Mark van Bommel v krstnem nastopu v italijanskem prvenstvu v 54. minuti dobil rdeči karton.