Giampaolo Pazzini je takole izenačil na 1:1. Foto: Reuters
Francesco Totti
Francesco Totti je v 15. minuti odzdravljal navijačem, nato pa je z njimi delil razočaranje. Foto: Reuters
Inter
Soigralci so čestitali Cristianu Chivuju za izjemen gol. Foto: EPA

Srečanje na Olimpicu je v 1. polčasu potekalo po željah Rome, saj je v 15. minuti Francesco Totti po podaji Mirka Vučinića z natančnim strelom za levo vratnico premagal Marca Storarija. V nadaljevanju je Sampdorii uspel preobrat. Oba gola je dosegel Giampaolo Pazzini. Prvega v 52. minuti, ko je z glavo izkoristil podajo Antonia Cassana, drugega pa v 85. minuti, ko je v protinapadu s konico desne kopačke v mrežo potisnil žogo po podaji Danieleja Manninija z leve strani.

Zmagoviti zadetek je bil dosežen v obdobju največjega pritiska Rimljanov, ki so bili praktično vso tekmo boljši nasprotnik, o čemer govori tudi statistika: 58:42 v posesti žoge in 7:3 v strelih v okvir vrat. Roma do konca prvenstva igra še s Parmo (v gosteh), Cagliarijem (doma) in Chievom (v gosteh).

Gol Tiribocchija ni zmedel Interja
Inter ima pred zadnjimi tremi tekmami proti Laziu (v gosteh), Chievu (doma) in Sieni (v gosteh) vse v svojih rokah. Atalanta je presenetljivo povedla prek Simoneja Tiribocchija, ki je v protinapadu z roba kazenskega prostora zadel pod prečko. A Inter je še do polčasa preobrnil izid. Zadela sta Diego Milito in Mariga. V 2. polčasu je piko na i z izjemnim udarcem z okoli 25 metrov postavil Cristian Chivu. Žoga se je po strelu Romuna od desne vratnice odbila v gol.

Samir Handanovič je branil vso tekmo ob zmagi Udineseja nad Sieno (4:1). Vseh 90 minut je odigral tudi Bojan Jokič, ki se je s Chievom veselil treh točk v Firencah. Dejana Lazareviča ni bilo v postavi Genoe ob gostovanju pri Laziu (1:2).