Nastja Čeh in Klemen Lavrič sta v 17. minuti takole proslavila izjemni Čehov zadetek . Foto: epa
Boštjan Cesar in Jurij Ženov
Boštjan Cesar je dobro opravil svoje delo. Foto: epa
Matej Mavrič, Samir Handanovič, Aleksander Rodič in Jalen Pokorn so bili pred tekmo dobro razpoloženi. Foto: RTV Slo

Nasprotnika sta se še drugič v dveh mesecih razšla z izidom 1:1. V Celju so boljši vtis pustili Belorusi, tokrat pa so bili trem točkam bližje Slovenci.

Čeh kirurško natančen
Varovance Branka Oblaka je v vodstvo popeljal Natja Čeh, ki je v 17. minuti mojstrsko zadel iz prostega strela. Še preden se je veselje poleglo, so gostitelji po napaki ožje obrambe prek Valentina Bjelkeviča izenačili že v naslednji minuti.

Slovenci so v zadnji minuti prvega polčasa spet zagrozili. Nastja Čeh je iz prostega strela izvrstno podal v kazenski prostor, kjer je Boštjan Cesar z glavo zadel prečko.

Cime poživil igro
V drugem polčasu je Oblak namesto medlega Rodiča v igro poslal Sebastjana Cimerotiča, kar se je poznalo na slovenski igri. Klemen Lavrič je v 70. minuti v kazenskem prostoru izjemno sprejel žogo in nevarno streljal, a je švedski sodnik Martin Hansson iz le njemu znanega razloga piskal prekršek v korist domačih.

Tri minute pozneje se je Cimerotič na desni strani poigral z beloruskimi branilci. Namesto da bi sam končal akcijo, je žogo poslal Lavriču, ki pa je bil le za nekaj milimetrov prekratek.

Belorusi so bili najbližje zadetku v 77. minuti, ko se je pred Handanovičem znašel Aleksander Hleb, a je slovenski vratar samozavestno posredoval.

V preostalih tekmah je Norveška na svojem igrišču v tekmi brez zadetkov proti Italiji izvlekla točko. Škotska pa je z 2:0 premagala Moldavijo. Škoti so v peti tekmi tako prvič zmagali in obdržali teoretične možnosti za uvrstitev v Nemčijo.

Izjavi po tekmi
Brane Oblak, selektor: "Mi smo prišli sem, da tekme ne izgubimo. Lahko bi jo tako dobili in tudi izgubili. Gledano v celoti, smo bili boljši od njih."

Klemen Lavrič, napadalec: "V drugem polčasu smo več igrali, plod tega je bilo veliko uporabnih žog. Za drugi zadetek bi potrebovali kanček sreče. Ni nam uspelo. Imamo pa točko in gremo naprej."