Fernando Torres je že v 3. minuti načel mrežo Getafeja. Foto: Reuters
Luis Suarez, Lionel Messi in Gerard Pique
Luis Suarez, Lionel Messi in Gerard Pique so bili dobro razpoloženi na sobotnem treningu Barcelone ... Foto: Reuters
Marcelo in Cristiano Ronaldo
... tako kot Marcelo in Cristiano Ronaldo na treningu Reala. Foto: Reuters

Slovenski vratar, ki se je v torek po poškodbi Miguela Angela Moye izkazal ob 11-metrovkah v osmini finala Lige prvakov proti Bayerju, v sobotnem popoldnevu ni imel veliko dela, saj so bili gostje tako rekoč nenevarni. Škofjeločan je ostal zbran do konca tekme, v 70. minuti je neugoden strel Sergia Escudera z levico izbil v kot.

Atletico je povedel že v 3. minuti, ko je po predložku Kokeja s prostega strela na bližnji vratnici z glavo zadel Fernando Torres. To je bil prvi zadetek "El Nina" v La Ligi po vrnitvi v matični klub, za prvenec je potreboval deset nastopov.

Koke dvakratni podajalec
Na 2:0 je tik pred koncem prvega polčasa povišal Tiago, prav tako z glavo. S prostega strela je še enkrat podal Koke (vmes je z roba kazenskega prostora zadel še vratnico in iz bližine streljal naravnost v vratarja), žogo pa je do Tiaga podaljšal Raul Jimenez.

Gostitelji so igrali precej oslabljeni, saj je Miranda manjkal zaradi kazni, Mario Mandžukić in Raul Garcia pa zaradi poškodb. Antoine Griezmann je začel na klopi.

Vse oči uprte na Camp Nou
Na derbiju kroga se bosta v nedeljo ob 21.00 pomerila vodilna Barcelona in Real Madrid. Na lestvici imajo Katalonci točko prednosti pred Madridčani. Barca je dobila devet od zadnjih 10 tekem v španskem prvenstvu, medtem ko je Real v (manjši) krizi. Podobno velja za glavna zvezdnika obeh moštev. Lionel Messi v zadnjem času znova blesti, medtem ko Cristiano Ronaldo zaostaja za tistim, kar je kazal med svojimi najboljšimi predstavami.

Trener Barcelone Luis Enrique poudarja, da dvoboj še ne bo odločil prvaka, saj bo do konca sezone sledilo še deset tekem. Njegov kolega Carlo Ancelotti pa pravi, da nikoli v karieri ni podpisal remija pred začetkom srečanja in da bi ga tudi tokrat resnično zadovoljila le zmaga. 25. oktobra lani je bilo v Madridu 3:1 za beli balet.
Spomnimo: Real bo prihodnji mesec tekmec Atletica v četrtfinalu Lige prvakov, gotovo pa bo Oblak pozorno spremljal el clasico na Camp Nouu, saj se prav lahko zgodi, da bo v vratih žimničarjev stal tudi na obeh dvobojih z mestnim tekmecem. Moya naj bi namreč zaradi poškodbe zadnje stegenske mišice na levi nogi počival od tri do šest tednov.

Slovenska nogometna reprezentanca v petek v Stožicah na kvalifikacijski tekmi za evropsko prvenstvo 2016 proti San Marinu ne bo mogla računati na Željka Filipovića, ki je poškodovan. Namesto njega je selektor Srečko Katanec vpoklical branilca Cesene Luko Krajnca, ki je bil že prej predviden, da se izbrani vrsti pridruži na pripravah za prijateljsko tekmo 30. marca v Katarju.