Steven Gerrard in Luis Suarez sta zrežirala veliko zmago Liverpoola pri večnih tekmecih. Foto: EPA
Steven Gerrard
Steven Gerrard, ki je vedno najbolj motiviran proti rdečim vragom, je doživel nepozaben dan na Old Traffordu. Foto: EPA
Danny Welbeck, Robin Van Persie, Wayne Rooney in Tom Cleverley
Wayne Rooney je bil po tekmi popolnoma na tleh. Rdeči vragi so odpovedali na celi črti. Foto: EPA
David Moyes
David Moyes nikakor ne najde prave poti. Veliko vprašanje je, koliko časa bo še na klopi Uniteda. V sredo je na sporedu povratna tekma osmine finala Lige prvakov proti Olympiacosu. Grki so prvo tekmo dobili z 2:0. Foto: EPA
Olivier Giroud in Tomaš Rosicky
Tomaš Rosicky je z izjemnim strelom že v 72. minuti odločil londonski derbi. Foto: EPA

Liverpool, ki je bil februarja 1991 nazadnje pred rdečimi vragi, ko je bila na sporedu medsebojna tekma v drugem delu prvenstva, ima le štiri točke manj od vodilnega Chelseaja, ima pa tudi tekmo manj.

Rafael bi si zaslužil drugi rumeni karton
Gostje so začeli izjemno odločno. Daniel Sturridge je zapretil že v 2. minuti, a je meril mimo vrat. Obramba rdečih vragov je imela ogromno težav z njim in z Luisom Suarezom. V 34. minuti je urugvajski napadalec z leve strani prodrl v kazenski prostor, Rafael da Silva pa je žogo zaustavil z roko. Mark Clattenburg je takoj pokazal na belo točko, ni pa pokazal drugega rumenega kartona Rafaelu. Vsekakor mu je pogledal skozi prste, redsi so se glasno pritoževali. David de Gea je krenil v napačno smer, Gerrard pa je z natančnim strelom z desnico zadel malo mrežico.

Velika neumnost Jonesa
V prvi akciji drugega polčasa nov velik šok za gostitelje. Phil Jones je od zadaj porinil Joeja Allena, ki je padel, in Clattenburg je znova dosodil najstrožjo kazen. Gerrard je bil natančen za 0:2. V 66. minuti je po akciji Juana Mate do strela prišel Marouane Fellaini, vendar je žogo poslal na tribuno in zaokrožil izjemno slabo predstavo Uniteda.

Četrti rdeči karton za Vidića na derbijih
Četrt ure pred koncem je obramba vragov popolnoma samega pustila Gerrarda, ki je streljal s 25 metrov, žoga pa je zletela mimo vrat. Tri minute zatem je Sturridge padel v kazenskem prostoru, Nemanja Vidić se ga ni dotaknil, a Clattenburg je Srbu pokazal drugi rumeni karton in še tretjič pokazal na belo točko. Gerrard je streljal v vratnico, de Gea je že krenil v napačno smer. Vidić je bil že četrtič izključen na derbijih z Liverpoolom.

Suarez postavil piko na i
Gostitelji so se vdali v usodo. De Gei je čudežno še uspelo odbiti strel Suareza v 82. minuti, dve minuti zatem pa je Urugvajec dosegel že 25. zadetek v letošnji sezoni angleškega prvenstva. Po strelu Sturridgea se je sam znašel pred de Geo in ga rutinsko matiral.
Pravi polom za rdeče vrage, ki so pod vodstvom Davida Moyesa le še bleda senca ekipe, ki je dve desetletji krojila vrh angleškega nogometa. Trenutno so šele na 7. mestu, kar pomeni, da v naslednji sezoni ne bi nastopali v evropskih tekmovanjih.
Eden najslabših dni v karieri Rooneyja
"To je prava nočna mora. To je eden izmed najslabših dni v moji karieri. Zelo težko je prenesti ta poraz, Liverpool je igral sijajno. Težko je izgubiti derbi na domačem stadionu. Na takih tekmah je zelo pomembno doseči prvi gol. Povedli so z enajstih metrov. V drugem polčasu smo imeli načrt, a se je vse podrlo v prvi minuti z drugo enajstmetrovko. Tretjo so zapravili, a smo ostali z deseterico in nismo mogli priti do znižanja," je bil razočaran Wayne Rooney.
Evrogol Rosickega za zmago na White Hart Lanu
Tomaš Rosicky je že v 72. sekundi odločil derbi med Tottenhamom in Arsenalom (0:1) na White Hart Lanu. Čeh je po protinapadu z izjemnim strelom s 25 metrov z desne strani matiral Huga Llorisa. V nadaljevanju so Spursi silovito pritisnili, v drugem polčasu so oblegali vrata topničarjev. Najbližje izenačenju sta bila Nacer Chadli in Emmanuel Adebayor. Blestel je vratar Arsenala Wojciech Szczesny.