Watford je kaznoval Liverpoolove napake in dosegel visoko zmago nad uglednim nasprotnikom. Foto: Reuters
Guus Hiddink, Didier Drogba in Roman Abramovič
Novi trener Guus Hiddink, legendarni napadalec Didier Drogba in lastnik Roman Abramovič so si na tribuni Stamford Bridgea ogledali zmago Chelseaja. Foto: EPA
Branilsav Ivanović in Willian
Branislav Ivanović in Willian se veselita vodilnega zadetka za modre. Foto: EPA
Stamford Bridge
Navijači Chelseaja se ne morejo sprijazniti, da je Stamford Bridge moral zapustiti Jose Mourinho. Foto: Reuters
Louis van Gaal
Louis van Gaal je opravil le eno menjavo, rdeči vragi pa so delovali popolnoma brez idej pred vrati. Foto: EPA
Alexander Tettey
Alexander Tettey je dosegel drugi zadetek za Norwich. Foto: EPA

Navijači Uniteda so le odkimavali z glavami (nekateri so celo zehali med brezglavo igro) in že veliko pred koncem tekme odšli s stadiona. Manchester United je daleč od stare slave, imel je sicer kar 71-odstotno posest žoge, več strelov (11:6) in kotov (11:0).

Gostje so potrpežljivo čakali na svojo priložnost. Sedem minut pred odmorom je Nathan Redmond v kazenskem prostoru lepo našel Camerona Jeroma, ki je z desnico iz bližine matiral Davida de Geo.

V 54. minuti je sijajni Jerome na robu kazenskega prostora našel Alexandra Tetteyja, ki je z desnico povišal na 0:2. Gostiteljem je uspelo le znižati prek Anthonyja Martiala, ki se je najbolje znašel v gneči pred vrati po podaji Wayna Rooneyja z glavo. V 94. minuti je bil najbližje izenačenju Chris Smalling, ki je z glavo za las meril mimo vrat.
"Imamo tri tekme zapored. Zdaj moramo stopiti skupaj in verjeti, da se bo vse skupaj obrnilo na bolje," je poudaril van Gaal. V soboto bo United gostoval na stadionu Britannia v Stoku.

Navijači se niso sprijaznili z odhodom Mourinha
Chelsea je s 3:1 odpravil Sunderland. Na Stamford Bridgeu so navijači modrih prepevali pesmi v čast Joseju Mourinhu, ki je bil odpuščen v četrtek. "The Special One" si je popoldne ogledal tekmo druge angleške lige med Brightonom in Middlesbroughom (0:3). Diego Costa in Cesc Fabregas sta prejela številne žvižge navijačev, saj naj bi bila najzaslužnejša za odhod Portugalca.

Odlična igra Chelseaja v prvem polčasu
Novi trener Chelseaja Guus Hiddink je srečanje opazoval s tribune. Chelsea je začel odločno. V 5. minuti je po podaji Williana iz kota z glavo zadel Branislav Ivanović. V 13. minuti je Pedro iz bližine povišal na 2:0. V prvem polčasu so gostitelji prikazali najboljšo igro v letošnji sezoni angleškega prvenstva, popolnoma so nadigrali Sunderland in prednost bi lahko bila še precej višja.

V 50. minuti je vratar Costel Pantilimon podrl Williana in prejel rumeni karton, z bele točke pa je bil natančen Oscar. Častni gol za Sunderland je iz bližine dosegel Fabio Borini v 53. minuti.

Liverpool poražen v Watfordu
Novo veliko razočaranje so svojim navijačem pripravili nogometaši Liverpoola, ki so v Watfordu izgubili s kar 3:0. Rdeči nikakor niso uspeli streti domače obrambe, za nameček pa so si privoščili kopico hudih napak, ki so jih gostitelji pridno izkoriščali. Že v 3. minuti je Nathan Ake zadel iz neposredne bližine, potem ko je Liverpoolov vratar Adam Bogdan že ujeto žogo izpustil na golovi črti. Dobrih deset minut pozneje je Watford vodil že z 2:0. Martin Škrtel je slabo posredoval v obrambi, žoge ni izbil pred Odionom Ighalo, ki je z desne strani z natančno odmerjenim diagonalnim strelom presenetil Bogdana. Liverpoolovi napadi so bili jalovi, zadnji žebelj v krsto petkratnih evropskih prvakov je s še drugim zadetkom na tekmi zabil Ighala. Ta je po predložku z desne strani zadel z glavo.

Nova zmaga Leicestra
Na vrhu ostaja Leicester, ki je odnesel vse tri točke z Goodison Parka (2:3). Dvakrat je bil natančen sijajni Riyad Mahrez z bele točke.