Pedro je v odlični strelski formi. Za deset golov v La ligi je letos potreboval le 13 strelov. Foto: Reuters
Cesc Fabregas
Cesc Fabregas je prvič v dresu Barcelone izvajal enajstmetrovko. Foto: Reuters
Real Madrid
Real je prišel oslabljen v Valencio. Najbolj se je poznala odsotnost branilcev poškodovanega Raphaela Varana in kaznovanega Pepeja, manjkal pa je tudi Gareth Bale. Foto: EPA
Angel di Maria
Angel di Maria je prispeval gol in podajo. Foto: Reuters
Diego Costa, Diego Godin
Diego Costa prav nič ne popušča in resno kandidira za "pichichija", najboljšega strelca španske Primere. Foto: Reuters
Pedro rešil Barco, Jese pa Real

Barcelona je na eno najbolj neugodnih gostovanj odšla brez štirih ključnih mož. Poškodovani so namreč Xavi, Leo Mess in Victor Valdes, zaradi kartonov pa je manjkal Neymar. Po 15 minutah so se bojazni katalonskih navijačev uresničile. Gostitelji so začeli silovito in v deseti minuti po hitri akciji Angela Lafite in Sergia Escudera, ko je zamudil Dani Alves in zelo slabo posredoval Jose Manuel Pinto, povedli. Šok za Barco je sledil pet minut pozneje, ko je obramba popolnoma pozabila na Lisandra Lopeza, ki je ostal sam in z glavo zatresel mrežo.

Katalonci so se kljub visokemu zaostanku na začetku odlično odzvali in zadeli že pet minut pozneje, a je bil gol neupravičeno razveljavljen zaradi domnevnega prepovedanega položaja, ki ga, kar je razkril počasni posnetek, ni bilo. Nesojeni strelec je bil Pedro Rodriguez. Španski reprezentančni napadalec, ki sicer prihaja s Kanarskih otokov, je potreboval le devet minut za hat-trick. V 34. minuti je v protinapadu po mojstrski podaji Cesca Fabregasa poskusil kar z lobom, Miguel Moya je sicer posredoval, toda vseeno je žoga pristala v mreži.

Na 2:2 je poravnal v 41. minuti po preigravanju z leve in natančnim strelom, dve minuti pozneje pa je po podaji Jordija Albe nekoliko srečno prišel do žoge in jo s približno osmih metrov pospravil v mrežo. V drugem polčasu je v štirih minutah dvakrat zabil Fabregas. Pedro je z desne podal visok predložek, na drugi vratnici je sam ostal sijajni katalonski vezist, ki je z levico z volejem povišal na 4:2. Nato pa je v 72. minuti, ko je bil v kazenskem prostoru nepravilno zaustavljen Pedro Cesc zanesljivo izvedel enajstmetrovko za prvo petardo v La ligi na stadionu Coliseum Alfonso Perez.

Jese junak Reala na Mestalli
Valencia je letos v zelo povprečni formi. "Netopirji" ne najdejo prave forme, a vseeno je za največje španske klube gostovanje na Mestalli težko. Valencia je v preteklem tednu odpustila trenerja Miroslava Đukića, vršilec dolžnosti Nicolas Estevez je poskusil z nekaj poskusi v prvi postavi, ki pa se niso izšli. Na klopi je pustil nekaj stalnih članov začetne postave, vključno z vratarjem Diegom Alvesom, prav čuvaj mreže Vicente Guaita pa je bil na koncu tragični junak.

Real je bil sicer prepričljivo boljši, ves čas je imel terensko premoč in si priigral kar nekaj priložnosti, toda odločilni zadetek so Madridčani dosegli šele sedem minut pred koncem rednega dela. Povedli so sicer v 28. minuti, ko je z desne preigraval Angel di Maria, šel brez težav mimo Juana Bernata, nato pa z natančnim strelom zadel malo mrežico. Valencia je ob prvi resni priložnosti zadela. Šest minut za tem je Bernat podal, z glavo pa je mrežo zatresel Pablo Piatti, samo 163 centimetrov visoki Argentinec, na katerega je gostujoča obramba pozabila.

Še pred odmorom je po podaji di Marie s prostega strela Cristiano Ronaldo ostal sam in z glavo znova povedel kraljevi klub v vodstvo. Tudi v drugem polčasu "netopirji" niso imeli veliko priložnosti, a v 62. minuti je po podaji Danija Pareja z glavo zadel Jeremy Mathieu, ki ga je slabo pokrival Sergio Ramos. Junak Reala je bil rezervist Jese Rodriguez. Mladeniču je v 83. minuti, ko je po nespametnem izletu iz vrat Guaite Real kar nekaj časa oblegal vrata, Luka Modrić lepo podal na desno, Jese pa je z diagonalnim strelom premagal slabo postavljenega Guaito, ki je ob vratnici pustil ogromno prostora.

Diego Costa znova dvakrat v polno
Na Vicente Calderonu je imel Atletico veliko dela z Levantejem (3:2). Junak zmage "colchonerosov" je bil znova Diego Costa, ki je zabila dvakrat, skupaj pa je letos mrežo zatresel že 19-krat. Dvoboj v Madridu so odlično začeli gostje iz Valencie, ki so že v drugi minuti povedli z Andreasom Ivanschitzem. Po pol ure so gostitelji izenačili. Z glavo je zadel Diego Godin.

Diego Costa je na začetku drugega polčasa z volejem z levico po podaji Gabija povedel Atletico v vodstvo, toda veselje vrste Diega Simeoneja ni dolgo trajalo, saj je v 56. minuti po napaki Kokeja Pedro Rios preigral Felipeja Luisa in nato premagal Thibauta Courtoisa. 13 minut pred iztekom rednega dela je v kazenskem prostoru nespretno posredoval Ruben Garcia, ki je podrl Juanfrana. Z bele točke je bil za nove tri točke "rojiblancosov" uspešen Diego Costa.