Cristiano Ronaldo na svoji 155. tekmi za državno reprezentanco ni zatresel gola. Foto: Reuters

34-letni zvezdnik za lanske evropske prvake po SP-ju v Rusiji ni igral več, kar pomeni, da je manjkal na zadnjih šestih srečanjih portugalske reprezentance. Selektor Fernando Santos ga je ponovno vpoklical pred začetkom kvalifikacij za EP.

Portugalska je imela na uvodni tekmi kvalifikacij več priložnosti, a varovanci Santosa, med njimi tudi Ronaldo, niso bili učinkoviti.

V 17. minuti je William Carvalho zatresel ukrajinsko mrežo, a veselje Portugalcev ni dolgo trajalo, saj je sodnik gol razveljavil zaradi prepovedanega položaja. Dva poskusa Ronalda je nato ustavil ukrajinski vratar Andrij Pjatov. Ta se je izkazal tudi v drugem polčasu, ko je streljal Andre Silva. Nato je nekaj priložnosti nanizal Ronaldo, najlepšo je zapravil v 67. minuti, ko je streljal z glavo z okoli 10 metrov, njegov poskus je končal visoko nad ukrajinskimi vrati.

Ukrajinci pa bi se domov skorajda vrnili s tremi točkami, vendar je bil poskus Juniorja Moraesa zaustavljen.

Olivier Giroud je na tekmi proti Moldaviji prišel do pomembnega zadetka, saj se je povzpel na tretje mesto lestvice najboljših strelcev galskih petelinov. Foto: Reuters

Francozi odpravili Moldavce
Svetovni prvaki, Francozi, niso imeli težav, v gosteh so z 1:4 premagali Moldavijo. Olivier Giroud je tretji gol za Francoze zadel v 36. minuti in se na tretjem mestu večne lestvice reprezentance izenačil z Davidom Trezeguetom (34), pred njima sta le Michel Platini (41) in Thierry Henry (51).

Do visoke zmage pa so na domači zelenici prišli Angleži ‒ s 5:0 so premagali Čehe. Trikrat je v polno zadel Raheem Sterling.