Cesc Fabregas je, preden se je pred štirimi leti vrnil v matični klub Barcelono, osem let igral za Arsenal in bil tudi kapetan topničarjev. Pred letošnjo sezono je prestopil k Chelseaju. Foto: Reuters
Strelca za Everton v prvem polčasu James McCarthy in John Stones. Foto: Reuters
Fernandinho
Fernandinho je bil junak Manchester Cityja. Foto: Reuters

erton in Manchester United, gostitelji pa so bili boljši s 3:0.

S točko so bili na Emiratesu bistveno bolj zadovoljni gostje, ki so se po zadnjem pisku Michaela Oliverja prešerno veselili remija. Že naslednji konec tedna, ko v nedeljo na Stamford Bridge prihaja Crystal Palace, bi se modri lahko veselili petega naslova angleškega prvaka. Pred tem jih med tednom čaka še gostovanje pri Leicester Cityju.

Oliver bi lahko nekajkrat pokazal na belo točko
Srečanje je potekalo po taktični zamisli Joseja Mourinha, ki tako tudi po 13. medsebojnih tekmah proti Arsenu Wengerju ostaja brez poraza. Tretjič zapored sta se londonska velikana na domovanju topničarjev razšla brez golov, še petič zapored pa Arsenalu ni uspelo zatresti mreže Chelseaja. V prvem polčasu bi Oliver brez kakršne koli pripombe lahko pokazal na belo točko. V kazenskem prostoru je David Ospina zrušil Oscarja, ki ga je potem podrl še Hector Bellerin. Brazilec je pri Chelseaju začel v konici napada, saj je na klopi Mourinho pustil edinega pravega napadalca Didierja Drogbaja, Loic Remy in Diego Costa pa sta poškodovana.

Številne žvižge so domači navijači namenili Cescu Fabregasu, ki je padel v kazenskem prostoru ob Santiju Cazorli, Oliver pa je Kataloncu pokazal karton, češ da je šlo za simuliranje. Ko je ob koncu tekme Fabregas mesto na zelenici prepustil Kurtu Zoumaju, so navijači Arsenala nekdanjemu kapetanu vendarle namenili aplavz. Enajstmetrovko pa bi lahko sodnik dosodil tudi v korist gostiteljev, saj je v kazenskem prostoru žoga v roko zadela Garyja Cahilla. V drugem delu je imel Arsenal nekaj priložnosti, toda Per Metersacker, Mesut Özil in Danny Welbeck so bili premalo spretni.

Rdeči vragi nemočni na Goodison Parku
Manchester United je tretjič zapored klonil v gosteh proti Evertonu. Gostitelji so povedli že v peti minuti, ko je Juan Mata poslal slab predložek pred vrata. Toffees so krenili v silovit protinapad. Na koncu je žoga prišla od Jamesa McCarthyja. Irski vezist se je prebil mimo Daleyja Blinda in Paddyja McNaira in nato premagal še Davida de Geo. Rdeči vragi so sicer imeli pobudo na zelenici, toda še pred koncem prvega polčasa je Everton povedel z 2:0. Po podaji Leightona Bainesa iz kota je izvrstno z glavo ustrelil John Stones in pod prečko poslal žogo v mrežo.

Zmago Liverpoolčanov je potrdil rezervist Kevin Mirallas, ki je v 74. minuti zadel v protinapadu. Gostujoča obramba je naredila novo veliko napako, ko je po podaji Rossa Barkleyja v prepovedan položaj ujela Romeluja Lukakuja, toda belgijski napadalec ni stekel naprej in je žogo prepustil rojaku, na katerega so branilci Manchester Uniteda pozabili in Mirallasu ni bilo težko povišati na končnih 3:0.

Fernandinho rešil Manchester City
Manchester City ostaja v boju za drugo mesto, potem ko je s 3:2 doma ugnal Aston Villo. Gostitelji so povedli že v tretji minuti, ko je Sergio Agüero kaznoval veliko napako vratarja Brada Guzana. V 66. minuti je City povišal prednost. S prostega strela je bil uspešen Aleksandar Kolarov. Vsega dve minuti pozneje je Villa odgovorila. Po zmedi po prostem strelu je v kazenskem prostoru znižal Tom Cleverley.

Štiri minute pred koncem rednega dela je po podaji Charlesa N'Zogbie iz kota slabo izbil Joe Hart in Carlos Sanchez je izid izenačil. Angleški prvaki so tri minute pozneje le prišli do treh točk. Tudi tokrat so zadeli po prekinitvi. Kot je izvedel Kolarov, Fernandinho pa si je s prsmi lepo ustavil žogo in z volejem premagal Guzana.