Dwight Gayle je vstopil v 65. minuti, nato pa z dvema zadetkoma šokiral redse. Foto: EPA
Steven Gerrard in Luis Suarez
Steven Gerrard in Luis Suarez sta bila po koncu tekme popolnoma na tleh. Foto: Reuters
Joe Allen
Joe Allen je z glavo poskrbel za vodstvo Liverpoola. Foto: EPA

Za izbrance Brendana Rodgersa je to velik udarec v boju za naslov angleškega prvaka, saj Manchester City za naslov potrebuje le še štiri točke iz preostalih dveh tekem. Redsi so prejšnjo nedeljo izgubili na Anfieldu proti Chelseaju z 0:2. City bo v sredo gostil Aston Villo, v nedeljo pa West Ham.
Prvenec Allena za vodstvo Liverpoola
Liverpool je začel odločno in povedel v 18. minuti, ko je Steven Gerrard podal iz kota z leve strani na daljšo vratnico, obramba gostiteljev je popolnoma pozabila na Joeja Allena, ki je z glavo dosegel prvi zadetek v rdečem dresu. Najlepšo priložnost za Crystal Palace v prvem delu je imel Mile Jedinak v 35. minuti, Avstralec je sprožil s 25 metrov z desnico, vendar se je izkazal Simon Mignolet, ki je žogo odbil prek vrat.
Kazalo je na visoko zmago redsov
Na začetku drugega dela je Liverpool še močneje pritisnil. V 52. minuti je Julian Speroni odlično posredoval ob strelu Daniela Sturridgea. V naslednji minuti vratar gostiteljev ni imel možnosti, saj je strel Sturridgea zadel Damiena Delaneya in končal v mreži. Gostje so dobili silovit zalet, le dve minuti zatem si je Luis Suarez izmenjal dvojno podajo z Raheemom Sterlingom, nato pa iz bližine matiral Speronija. Urugvajec je hitro pobral žogo iz mreže in jo odnesel na sredino igrišča, saj je za Liverpool zelo pomemben vsak zadetek v boju s Cityjem.
Rezervist Gayle zrežiral veliko vrnitev
V 65. minuti je trener Toni Pulis v igro poslal Dwighta Gayla, ki je zelo poživil igro. Liverpool je še vedno napadal z vsemi močmi, Sturridge je bil blizu četrtega zadetka. V 79. minuti je Delaney streljal z 20 metrov in zadel Glena Johnsona, žoga je prelisičila Mignoleta in končala v mreži. Le dve minuti zatem je Yannick Bolasie silovito potegnil v kazenski prostor in našel Gayla, ki je z desetih metrov znižal na 2:3. Domači navijači so oživeli, rezervista pa sta zrežirala izenačenje. Glenn Murray je našel Gayla, ki je poskrbel za izjemno vrnitev Crystal Palacea. Gostje so v zadnjih minutah skušali doseči zmagoviti zadetek, a jim ni uspelo, razočaranje kapetana Gerrarda in soigralcev je bilo ogromno.

Rodgers že čestital Cityju za naslov
Le enkrat v zgodovini Premier lige je Liverpool zapravil vodstvo s 3:0, avgusta leta 2000 se je s Southamptonom prav tako razšel s 3:3.
"Zdaj ni nobenega dvoma več, Manchester City bo osvojil naslov prvaka. Na tej tekmi smo nujno potrebovali zmago, s katero bi povečali pritisk na naše tekemce, a nam ni uspelo. Razočaranje je zares veliko. 78 minut smo igrali odlično, lahko bi zadeli še večkrat, na koncu pa smo prejeli tri gole, čeprav smo se ob odmoru zmenili, da je najbolj pomembna zmaga in ne lov na razliko v zadetkih. Ko je Crystal Palace dosegel prvi zadetek, je dobil nov zagon. Ima dovolj dobrih nogometašev za preobrat," je pojasnil trener Rodgers.