Edin Džeko je bil junak na Goodison Parku, zadel je tik pred odmorom in takoj na začetku drugega dela. Foto: EPA
Ross Barkley
Ross Barkley je s pravim evrogolom poskrbel za vodstvo Evertona v 11. minuti. Foto: EPA
Sergio Agüero
Sergio Agüero je v 22. minuti izenačil na 1:1, a se je v tej akciji poškodoval in kmalu zatem je zapustil zelenico. Foto: Reuters
Sebastian Larsson
Sebastian Larsson je zadel za tretjo zaporedno zmago Sunderlanda, ki je zelo blizu obstanku. Foto: Reuters
Ryan Giggs in Gus Poyet
Ryan Giggs je na drugi tekmi na klopi Uniteda doživel grenak poraz. Gus Poyet se je veselil velikih treh točk. Foto: Reuters

Če izbranci Manuela Pellegrinija dobijo preostali dve tekmi do konca prvenstva, bodo prvaki. City bo za konec odigral domači srečanji z Aston Villo v sredo in z West Hamom naslednjo nedeljo.
Agüero ob izenačenju staknil poškodbo
Gostitelji so začeli odločno in povedli v 11. minuti. Steven Naismith je lepo našel Rossa Barkleyja, ki je z izjemnim strelom z 20 metrov poslal žogo v mrežo. Joe Hart je stal malce zunaj vrat in je bil nemočen. Gostje so se hitro pobrali, v 22. minuti je Yaya Toure v prazen prostor poslal Sergia Agüera, ki je ob bližnji vratnici matiral Tima Howarda. Argentinski napadalec se je poškodoval ob zadetku in kmalu zatem ga je zamenjal Fernandinho.
Džeko zadel v ključnih trenutkih
Dve minuti pred odmorom je Fernandinho na desni strani našel Edina Džeka, ki je streljal v Howarda, žoga je prišla do Jamesa Milnerja, ki jo je poslal v sredino, kjer je Džeko z natančnim strelom z glavo zatresel mrežo.
Na začetku drugega polčasa je Samir Nasri sijajno zaposlil Džeka, ki je povišal na 1:3. Vse je že kazalo na gladko zmago gostov, ko je v 65. minuti Leighton Baines podal z desne strani pred vrata, kjer je Romelu Lukaku z glavo zatresel mrežo. Sodnik Lee Probert je gol priznal, čeprav je bil strelec v prepovedanem položaju.
V zadnjih desetih minutah so gostitelji vse stavili v napad, še najbližje izenačenju je bil rezervist Gerard Deulofeu. Tudi v sedmih minutah sodnikovega dodatka se izid ni več spremenil in gostje so se veselili izjemno pomembnih treh točk.

Kompany in Pellegrini zelo previdna
"V letošnji sezoni smo imeli veliko vzponov in padcev, odigrali smo tudi nekaj sijajnih tekem. Najpomembneje je najti pravo formo v ključnem delu sezone. Imamo še dve tekmi doma, preteklost pa nas je izučila, da je treba biti zelo previden. Nič še ni odločeno," je pojasnil kapetan Cityja Vincent Kompany. Spomnil se je seveda dramatične tekme pred dvema letoma, ko je City 13. maja 2012 z dvema goloma v sodnikovem dodatku ugnal QPR s 3:2 in slavil naslov prvaka, Agüero je bil junak v 94. minuti.

"Hart je obranil nekaj nevarnih strelov. Ekipa je igrala z velikim motivom, Everton pa je zelo močan tekmec. Najslabša stvar, ki jo lahko zdaj naredimo, je vsekakor ta, da mislimo, da imamo naslov že dobljen. Najprej moramo razmišljati le o srečanju proti Aston Villi, potem pa bomo videli naprej," je previden tudi trener Pellegrini.

Larsson veliki junak na Old Traffordu
Sunderland je še drugič v letošnji sezoni slavil veliko zmago na Old Traffordu. Januarja so "črne mačke" izločile rdeče vrage po dramatičnem izvajanju 11-m iz ligaškega pokala, v predzadnjem krogu pa so naredile velik korak k obstanku v Premier ligi (0:1). Prvo zmago Sunderlanda na Old Traffordu v angleškem prvenstvu po letu 1968 je zrežiral Sebastian Larsson v 30. minuti po podaji Connorja Wickhama.

Giggs klonil že na drugi tekmi
Ryan Giggs
, ki je prejšnjo soboto debitiral na klopi vragov z zmago nad Norwichem (4:0), je doživel grenak poraz. Louis van Gaal je vse bližje klopi Manchester Uniteda, ki v naslednji sezoni ne bo igral v evropskih pokalih. Sedem porazov na domačem igrišču je najslabši izkupiček v zadnjih 40 letih.
Cardiff in Fulham v drugo ligo
Prihodnjo sezono bosta v drugoligaški konkurenci igrala Cardiff City in Fulham. Cardiff je v gosteh izgubil v Newcastlu z 0:3, Fulham pa je moral priznati premoč Stoku, ki je slavil s 4:1. Cardiffu in Fulhamu se v nedeljo lahko pridruži Norwich, če izgubi proti Chelseaju. Aston Villa si je obstanek zagotovila z zmago s 3:1 nad Hullom, Robert Koren ni dobil priložnosti za igro.