Wayne Rooney (levo) je s prvim Unitedovim strelom v okvir vrat odločil derbi na Anfieldu. Foto: Reuters
Adam Lallana
Adam Lallana je v prvem polčasu zapravil najlepšo priložnost za Liverpool. Foto: Reuters
Marouane Fellaini in Lucas Leiva
Marouane Fellaini in Lucas Leiva sta si med derbijem večkrat skočila v lase. Foto: Reuters
Anthony Martial
Anthony Martial je v drugem polčasu po lepem samostojnem prodoru zapravil lepo priložnost. Foto: Reuters
Anfield
Anfield pred začetkom derbija. Foto: Reuters
false
Nogometaši Arsenala so remizirali v Stoku. V prvem polčasu so bili boljši nasprotnik, v drugem pa so gostitelji večkrat nevarno ogrozili vrata Petra Čecha. Z osvojeno točko so topničarji zasedli vrh prvenstvene lestvice. Točkovno so izenačeni z Leicester Cityjem, a imajo boljšo razliko v danih in prejetih golih. Foto: Reuters

Gostitelje je znova pokopala neučinkovitost pred vrati nasprotnika. Priigrali so si kopico zrelih (pol)priložnosti, ki so ostale neizkoriščene. Na drugi strani je bil United pred vrati Simona Mignoleta povsem nenevaren, a je izkoristil eno izmed redkih priložnosti. V polno je zadel Rooney.

Na prvenstveni lestvici 5-kratni evropski prvaki za petouvrščenim Unitedom na devetem mestu zaostajajo za šest točk. Rdeči vragi so dobili tudi prvi letošnji medsebojni obračun, na Old Traffordu so bili boljši s 3:1.

De Gea preprečil vodstvo Liverpoola
Liverpool je srečanje začel bolje, v 10. minuti so si gostitelji pripravili prvo resnejšo priložnost. Lucas Leiva je z odlično globinsko podajo v ogenj poslal Adama Lallano, ki je z roba kazenskega prostora sprožil z glavo, a mu je strel ubranil David De Gea. Hip zatem je poskusil še Roberto Firmino, ki pa je z diagonalnim strelom zgrešil cilj. Že dve minuti pozneje je zapretil še James Milner, a je ostalo pri 0:0.

Unitedov prvi pravi strel v 30. minuti
Rdeči vragi so prvič zapretili po pol ure igre, ko je z razdalje zgrešil Morgan Schneiderlin, nato je na drugi strani dvakrat poskusil še Jordan Henderson. Najprej je po lepo izpeljani akciji z diagonalnim strelom meril nenatančno, takoj zatem je z roba kazenskega prostora žogo poslal še čez gol. Gostitelji so držali vse vajeti igre v svojih rokah, varovanci Louisa van Gaala so se v prvem polčasu bolj ali manj le branili.

De Geo testiral tudi Can
V 5. minuti nadaljevanja so Liverpoolčani znova zapretili gostujočemu vratarju. Tokrat je po Lallanovi podaji v kazenski prostor prodrl Emre Can in z diagonalnim strelom natančno sprožil, a mu je De Gea z obrambo z nogo preprečil veselje. Igra rdečih vragov je bila povsem nepovezana, vseeno si je v 56. minuti Anthony Martial pripravil priložnost, ko se je žoga po spodletelem Rooneyjevem poskusu odbila do njega, a je 20-letni Francoz z leve strani meril nenatančno.

Rooney na pravem mestu ob pravem času
Ekipa Jürgena Kloppa je ves čas napadala, najnevarnejša za vrata gostujoče ekipe sta bila Henderson in Can, a je bil vsakič znova na pravem mestu De Gea. V 78. minuti so 20-kratni prvaki lige nato vendarle zatresli mrežo. Fellaini je po predložku iz kota ob slabem pokrivanju Hendersona zadel prečko, Rooney pa je bil na pravem mestu in je žogo z volejem pod prečko poslal v mrežo. 0:1. To je bil sploh prvi Unitedov strel v okvir vrat na derbiju. Klopp je nemudoma ukrepal in je namesto Kola Toureja v igro poslal napadalca Christiana Bentekeja.

Nemški strateg je vse stavil na napad, kar pa se mu ni obrestovalo. Gostje so strnili vrste v obrambi, nadzirali so zaključek tekme in iz mesta Beatlov na Old Trafford odnesli poln izkupiček točk.