John Terry je v zadnji akciji na tekmi popravil napako iz 50. minute, ko je zabil avtogol. Foto: Reuters
Kevin Mirallas
Kevin Mirallas je bil neustavljiv na Stamford Bridgeu. Foto: Reuters
Sergio Agüero
Sergio Agüero je zadel dvakrat in še podal za gol Davida Silve. Foto: Reuters

Prava poslastica na Stamford Bridgeu, potem ko v prvem polčasu ni kazalo na tak razplet. Modri so po zaostanku z 0:2 prikazali pravo igro, uspelo jim je izenačiti, na začetku sodnikovega dodatka so prejeli še tretji zadetek, kapetan Terry pa je v zadnji akciji na tekmi iz očitnega prepovedanega položaja le rešil točko, ki je pomembna za načeto samozavest angleških prvakov.

Po četrt ure igre je imel prvo priložnost Willian, njegov strel po sredini vrat pa je Tim Howard odbil v kot. Na drugi strani je Bryan Oviedo z roba kazenskega prostora meril mimo vrat. Pet minut pred koncem je z 20 metrov zapretil Kevin Mirallas, a je bil na pravem mestu Thibaut Courtois.

Sanjski začetek drugega polčasa za goste
Začetek drugega polčasa je popolnoma pripadel gostom. Leighton Baines je v 50. minuti podal pred vrata, kjer je Terry podstavil nogo in zatresel lastno mrežo. Everton se je razletel po zelenici Stamford Bridgea, v 53. minuti je Ross Barkley z leve strani z levico stresel vratnico. Natančnejši je bil Mirallas tri minute zatem, ko je z levico poslal žogo v desni spodnji kot po podaji Bainesa.

Diego Costa in Fabregas ekspresno izenačila
Chelsea je bil v izgubljenem položaju, brez prave igre se je preobrat zdel nemogoč. V 64. minuti je Cesc Fabregas poslal dolgo žogo proti vratom, Howard je stekel iz vrat in ni prišel do žoge, Diego Costa jo je potisnil mimo vratarja Evertona in zlahka zatresel prazno mrežo. Na tribunah je završalo in že minuto zatem je izenačil Fabregas z desnico po podaji Diega Coste.

Terry očitno v prepovedanem položaju
Gostitelji so vse moči usmerili v napad, želeli so vse tri točke. V 76. minuti je Everton izvedel protinapad, Muhamed Bešić je sijajno podal v prazen prostor, Mirallas je sam stekel proti vratom, sijajno pa je posredoval Courtois. V 91. minuti je Gerard Deulofeu izvedel kot, žogo je podal na daljšo vratnico, kjer je rezervist Ramiro Funes Mori iz bližine mojstrsko ukanil Courtoisa.

Modri so bili znova v velikih težavah, sodnik Mike Jones je določil sedem minut dodatka, iztekla se je že osma, ko je Oscar z glavo poslal žogo pred vrata, kjer je Terry s peto preusmeril smer žoge, ki je končala v mreži. Kapetan Chelseaja je bil vsaj pol metra v prepovedanem položaju, a stranski sodnik tega ni opazil, Jones pa je le še odpiskal konec tekme.

Agüero blestel na Etihadu
Manchester City je gladko odpravil Crystal Palace (4:0). V 22. minuti je z močnim strelom z levico z roba kazenskega prostora zadel Fabian Delph. Štiri minute pred odmorom je bil natančen Sergio Agüero, ki je zadel tudi v 67. minuti iz bližine po podaji Kevina De Bruyneja. Argentinski napadalec je po protinapadu podal še za zadetek Davida Silve, ki je z levo nogo postavil končni izid v 84. minuti.