Marouane Fellaini je naredil veliko neumnost šest minut pred koncem, ko je z glavo udaril Sergia Agüera. Foto: Reuters
Sergio Agüero
Sergio Agüero je v 9. minuti zapravil izjemno priložnost za vodstvo Cityja. Foto: Reuters
Jose Mourinho in Pep Guardiola
Jose Mourinho je v prvi sezoni na klopi rdečih vragov že osvojil ligaški pokal, tudi v Evropski ligi pa je United glavni favorit za naslov. Tokrat je bil Portugalec precej zadovoljnejši, Pep Guardiola pa se je jezil zaradi zapravljenih priložnosti. Foto: Reuters
Claudio Bravo
Claudio Bravo je na nosilih zapustil stadion Etihad in je zaradi poškodbe mečne mišice zelo verjetno že končal sezono. Foto: Reuters

Izbranci Pepa Guardiole imajo na četrtem mestu še vedno točko naskoka pred rdečimi vragi, obe ekipi pa bosta do konca prvenstva odigrali še po pet tekem.

Agüero zadel le zunanji del vratnice
Največjo priložnost na srečanju je imel Sergio Agüero že v 9. minuti. Po podaji Kevina De Bruyneja z desne strani je iz bližine zadel le zunanji del vratnice in lahko se je le prijel za glavo. Gostje so prvič resneje zapretili v 25. minuti, ko je po zmedi v obrambi Cityja do strela prišel Henrik Mhitarjan, a se je izkazal Claudio Bravo. Agüero je po pol ure igre skušal z roba kazenskega prostora ukaniti Davida de Geo, ki pa je bil zbran. Tik pred odmorom je poskusil še Ander Herrera, vendar je bil z glavo nenatančen po podaji Marcusa Rashforda.

V drugem polčasu je potekal taktični boj med obema kazenskima prostoroma. Velikih priložnosti ni bilo in več kot 54.000 gledalcev na stadionu Etihad ni bilo navdušenih nad predstavo. Vratar Cityja Bravo se je poškodoval in v 79. minuti ga je zamenjal Willy Caballero.

Fellaini izgubil živce
V 83. minuti je Marouane Fellaini prejel rumeni karton zaradi spotikanja, nato pa je še podrl Agüera in popolnoma izgubil živce. Argentinca je udaril z glavo. Čeprav je Agüera teatralno padel kot pokošen, si je zaslužil rdeči karton. Sodnik Martin Atkinson je bil blizu dogodka in Belgijca je poslal pod prho.

Gol rezervista Gabriela Jesusa upravičeno razveljavljen
V zadnjih minutah je Guardiola vse stavil na napad. V 86. minuti je vstopil Gabriel Jesus, ki je zatresel mrežo z glavo v 91. minuti po podaji Agüera, vendar je bil v prepovedanem položaju. Stranski sodnik je pravilno dvignil zastavico. City je poskušal na vse načine, v 96. minuti je Agüero iz bližine zgrešil vrata po podaji De Bruyneja in gostitelji niso bili zadovoljni s točko.

Rdeči vragi brez poraza že 24 tekem zapored
Manchester United je izenačil rekord neporaženosti v angleškem prvenstvu iz sezone 2010/11, saj je nanizal kar 24 tekem zapored brez poraza. Zadnjič je izgubil 23. oktorbra lani na Stamford Bridgeu (0:4). Rdeči vragi imajo v boju za Ligo prvakov v ognju še eno železo, saj bi se med evropsko elito lahko prebili tudi prek zmage v Evropski ligi, kjer igrajo v polfinalu proti Celti iz Viga.

Jose Mourinho je imel velike težave, saj je Zlatan Ibrahimović že končal sezono. Paul Pogba zaradi poškodbe mišice ni bil v kadru, Chris Smalling in Phil Jones sta prav tako manjkala. Do konca sezone rdeče vrage čakata še težki gostovanji v Londonu - 7. maja pri Arsenalu in teden dni zatem še pri Tottenhamu, ki se bori za naslov.

Mourinho: Točka zna biti zelo pomembna na koncu
"Ponosen sem, da so moji izbranci tako borili v zelo težkem položaju. Imamo veliko poškodovanih igralcev, tekme pa si sledijo zelo hitro. V prvem polčasu smo imeli vse pod nadzorom, priigrali smo si tudi nekaj priložnosti. Drugi polčas ni bil dober. Fellaini mi je zagotovil, da je Agüero zelo pametno odzval. Točka zna biti zelo pomembna na koncu. Najbolj me skrbi, ker nam zmanjkuje igralcev, spored do konca sezone pa je zelo natrpan," je pojasnil Mourinho.

"Manchester United ni izgubil že pol leta, ni lahko igrati proti njim. Manjkala je zadnja podaja in učinkovit zaključek. Na koncu tekme so se branili z desetimi igralci in nismo uspeli zadeti. Pričakoval sem točno tako srečanje. Obeta se še napet boj za četrto mesto, vsaka tekma bo zahtevna," je dodal Guardiola.