Takole se je žoga po strelu Thea Walcotta odbila od levice Tylerja Blacketta in pristala v mreži za končnih 1:1. Foto: Reuters
Ander Herrera
Ander Herrera je izkoristil nepozornost Arsenalove obrambe in hladnokrvno končal za 1:0. Foto: Reuters
David De Gea
Unitedov vratar David De Gea je poškodovan zapustil zelenico in svoje mesto med vratnicama prepustil Victorju Valdesu. Foto: Reuters

Arsenal in Manchester United na prvenstveni lestvici zasedata mesti za Ligo prvakov, a vprašanje je, kateri klub se bo v najelitnejše evropsko nogometno tekmovanje uvrstil neposredno in kateri si bo moral to zagotoviti v dodatnih kvalifikacijah.

Obramba Arsenala pozabila na Herrero
Derbi sta ekipi začeli intenzivno, akcija se je ves čas selila z enega na drugi konec igrišča, prvi so resneje zapretili gostitelji, ko je Juan Mata s prostega strela testiral Davida Ospino. V 22. minuti je v zadnjem trenutku požrtvovalno z glavo žogo pred Olivierjem Giroudom izbil Phil Jones, po pol ure igre pa se je rezultat vendarle spremenil. Ashley Young je z leve strani pred vrata poslal visok predložek, Arsenalova obramba se je popolnoma osredotočila na kritje Marouaneja Fellainija in popolnoma pozabila na povsem samega Anderja Herrero, ki je hladnokrvno z desnico premagal nemočnega Ospino. To je bil prvi prvenstveni zadetek, ki so ga topničarji prejeli v prvem polčasu po novoletnem dnevu na tekmi s Southamptonom.

Rdeči vragi do odmora podjetnejši
Arsenal je sicer kmalu zatem zapretil prek Mesuta Özila in Girouda, a so bili rdeči vragi tisti, ki so bili do odmora precej podjetnejši. V 39. minuti je po predložku Mate z leve strani iz neposredne bližine z glavo poskusil Radamel Falcao, a je bil strel prešibak, da bi premagal Ospino, v zadnji minuti rednega dela je po lepo uigrani akciji z razdalje sprožil še Daley Blind, a je nastreljal soigralca Chrisa Smallinga, ki je ob odsotnosti Wayna Rooneyja nosil kapetanski trak.

Arsenal pritisnil na vse ali nič
Londončani so bili v drugem polčasu precej nevarnejši. Že sedmi minuti nadaljevanja se je Sanchezu ponudila priložnost z leve strani, a je Čilenec žogo poslal krepko pod oblake. Po dobri uri igre so bili rdeči vragi potisnjeni v lastni kazenski prostor, saj so topničarji napadli na vse ali nič. Giroud si je v 63. minuti po Özilovi podaji lepo pripravil prostor ob Marcosu Roji, a je v ključnem trenutku izgubil ravnotežje in s šibkejšim strelom olajšal delo Davidu De Gei. V naslednjih minutah je svojo prav Rojo z odličnim postavljanjem in posredovanjem večkrat rešil svojo ekipo, med drugim je v 70. minuti žogo izbil pred praznim golom in preprečil izenačenje.

Blackett zatresel lastno mrežo
V 73. minuti je poškodovanega De Geo zamenjal Victor Valdes, na zelenico pa je namesto Roja vstopil Tyler Blackett. Prav on je bil nesrečni krivec za izenačujoči zadetek nasprotnika. Namreč, slabih deset minut po vstopu se je žoga po strelu rezervista Thea Walcotta - ta je v 72. minuti zamenjal Hectorja Bellerina - odbila od njegove noge, zletela mimo nemočnega Valdesa in pristala v mali mrežici. 1:1.

Do konca srečanja so varovanci Arsena Wengerja narekovali tempo, iskali so zmagoviti zadetek, a je ostalo pri delitvi točk. Arsenal, ki ima točki prednosti pred rdečimi vragi, mora do konca sezone odigrati še tekmi s Sunderlandom in West Bromwichem, United čaka le še obračun v Hullu.

37. krog, nedeljski tekmi:
MANCHESTER UNITED - ARSENAL 1:1 (1:0)
Herrera 30.; Blackett 82./ag

Man Utd: De Gea (73./Valdes), Jones, Rojo (73./Blackett), Smalling, Valencia, Mata, Blind, Young, Herrera, Fellaini, Falcao (61./Van Persie).

Arsenal: Ospina, Mertesacker, Koscielny, Monreal, Bellerin (72./Walcott), Özil, Ramsey, Sanchez (90./Flamini), Cazorla (73./Wilshere), Coquelin, Giroud.

Sodnik: Mike Dean

SWANSEA - MANCHESTER CITY 2:4 (1:2)
Sigurdsson 45., Gomis 64.; Toure 21., 74., Milner 36., Bony 90.

Ponedeljek ob 21.00:
WEST BROMWICH - CHELSEA

Sobotne tekme:
SOUTHAMPTON - ASTON VILLA 6:1 (5:1)
Mane 13., 14., 16., Long 26., 38., Pelle 81.; Benteke 45.
Sadio Mane je dosegel najhitrejši hat-trick v zgodovini Premier lige. Tri gole je zabil v razmaku dveh minut in 56 sekund.

BURNLEY - STOKE CITY 0:0

QPR - NEWCASTLE 2:1 (0:1)