Robin van Persie je bil junak večera na stadionu St. Mary's. Foto: Reuters
Graziano Pelle
Graziano Pelle je dosegel edini zadetek za Southampton, v drugem polčasu pa je imel izjemno priložnost za izenačenje. Foto: Reuters
Louis van Gaal
Louis van Gaal se je na začetku sezone naposlušal številnih kritik. Zdaj je ujel zmagoviti ritem. Tudi pri Bayernu pred petimi leti je začel porazno, po zmagi na ključni tekmi za napredovanje v Ligi prvakov v Torinu (1:4) pa je dobil silovit zalet in v velikem slogu osvojil dvojno krono. Foto: Reuters

Louis van Gaal je po zelo slabem štartu ujel pravi ritem, rdeči vragi za vodilnim Cheseajem zaostajajo še osem točk. Decembra je na sporedu zelo veliko tekem v angleškem prvenstvu in do novega leta bi se lahko Manchester United popolnoma približal vrhu.
Velika napaka Fonteja
Gostje so odlično začeli na stadionu St. Mary's, izkoristili so že prvo priložnost na tekmi. V 12. minuti je Jose Fonte slabo podal proti svojemu vratarju Fraserju Forsterju, pritekel je van Persie in z leve strani spravil žogo med nogama Forsterja v mrežo.
Pelle kronal premoč Southamptona
Gostitelji so potrebovali nekaj časa, da so se pobrali po šoku. Izenačili so v 31. minuti, ko je Shane Long podal v kazenski prostor, strel Dušana Tadića so gostje blokirali, žoga pa je prišla do Graziana Pelleja, ki jo je z levico zabil pod prečko. Southampton je dobil zalet, v 35. minuti je Paddy McNair slabo izbil žogo izpred svojih vrat, a je Long iz ugodnega položaja streljal prek vrat.
Odločil izjemno spretni van Persie
Tudi na začetku drugega dela so bili svetniki boljši. V 52. minuti je Long z glavo streljal naravnost v Davida de Geo. Tudi Pelle je bil dvakrat nenatančen. Kazen je prišla v 71. minuti, ko je Wayne Rooney izvajal prosti strel z leve strani, žogo je podal na daljšo vratnico, kjer je obramba gostiteljev pozabila na van Persieja. Nizozemec je žogo zelo spretno z levico poslal med nogama slabo postavljenega Forsterja v mrežo.
Najlepšo priložnost za izenačenje je imel Pelle v 76. minuti po podaji Sadia Maneja, njegov strel je odbil odlični de Gea. Southampton je imel premoč (streli na vrata 15:3, v okvir 4:2, koti 5:1), a je bil neučinkovit.
Manjkala di Maria in Falcao
Tokrat so pri gostih manjkali poškodovani Angel di Maria, Daley Blind, Luke Shaw in Phil Jones, Radamel Falcao pa je le sedel na klopi. Gostitelji so imeli tudi težave s poškodbami. Vezist Jack Cork bo zaradi poškodbe gležnja manjkal kar mesec in pol, tudi Toby Alderweireld in Morgan Schneiderlin še nista bila pripravljena.
Tudi v 16. krogu angleškega prvenstva bo na sporedu derbi. V nedeljo ob 14.30 na Old Trafford prihaja Liverpool.