Papis Cisse je bil tokrat veliki Newcastlov junak. Foto: Reuters
Papis Cisse
Cisse je takole dosegel prvi zadetek na tekmi in po 498 minutah igre kot prvi zatresel mrežo modrih v vseh tekmovanjih. Foto: Reuters
Didier Drogba
Zadetek Didierja Drogbaja je bil premalo. Zares junaško je tekmo odigrala domača obramba s Fabriciem Coloccinijem na čelu. Foto: Reuters

29-letni senegalski napadalec je po vstopu v igro na začetku drugega polčasa dosegel oba zadetka in Joseja Mourinha spomnil na črne trenutke v svoji trenerski karieri. Portugalec v svoji menedžerski karieri namreč na St. James Parku še ni zmagal. Tudi tokrat je bil nemočen, čeprav so imeli gostitelje ogromne težave v golu. Zamenjava za že prej odsotnega Tima Krula, Rob Elliot, se je moral namreč ob polčasu zaradi poškodbe prav tako posloviti, v vrata pa je stopil 21-letni Jak Alnwick.

Cisse je oba zadetka dosegel v nasprotju s potekom igre. V 57. minuti je mojstrsko izkoristil slabo izbijanje Garyja Cahilla, v 78. minuti pa še enkrat lepo zadel po akciji Mousse Sissokoja. Chelsea je znižal v 83. minuti po zadetku veterana Didierja Drogbaja, ki je z glavo izkoristil podajo Cesca Fabregasa s prostega strela. Razen lepe priložnosti Diega Coste pa Chelsea v zaključku ni preveč pretil domačim vratom, čeprav so zadnjih deset minut rednega dela in kar šest minut sodniškega dodatka napadali z igralcem več. V 81. minuti je bil zaradi dveh rumenih kartonov izključen Steven Taylor.

Pardew: To je poseben dan za nas
"Nisem dobro igral, ampak sem dosegel dva gola in to je pomembno. Ekipa je dobro igrala in ostala skupaj. Oddelam svoje delo, tudi če pridem s klopi. Sem zelo srečen," je dejal skromni Cisse, menedžer Alan Pardew pa je dodal: "To je poseben dan za nas. Na koncu so se igralci zares strastno branili. V tem smo skupaj in uspelo nam je odnesti veliko zmago."

City rešil Toure, skrbi poškodba Aguera
Manchester City je izkoristil poraz modrih in na vrhu lestvice zaostanek za Chelseajem znižal na tri točke. Tokratna žrtev Cityja je bil Everton (1:0). Tekmo je s strelom z bele točke po prekršku Phila Jagielke nad Jamesom Milnerjem odločil Yaya Toure. A gostitelje lahko skrbi poškodba Sergia Aguera, ki je že po sedmih minutah zaradi težav s kolenom zapustil igro. Ni še znano, koliko časa bo odsoten.

Novo razočaranje za Arsenal
Arsenal je pri Stoku lovil tretjo ligaško zmago zapored, a ostal brez točk (3:2). Gostitelji so po odličnem prvem polčasu povedli s 3:0, prednost je bila na koncu neulovljiva. Že v prvi minuti je podajo Stevena Nzonzija izkoristil Peter Crouch, delo sta nato nadaljevala Bojan Krkić in Jonathan Walters s 100. zadetkom v karieri. Topničarji so se v drugem delu vrnili v igro. Santi Cazorla je suvereno zadel z bele točke po prekršku Mameja Birama Dioufa, Aaron Ramsey pa je v 70. minuti po podaji Alexisa Sancheza iz kota znižal na 3:2. A velik del gostujočih upov se je razblinil po rdečem kartonu Caluma Chambersa, hrabri Stoje pa se je uspel ubraniti.